LA PROFUMERIA ITALIANA

31. července 2016 23:24
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 21:01
Reakce na batta:

Podle dnešní ústní informace od pana majitele se obchod do 15 dnů přestěhuje do samostatných prostor v Kotvě, údajně do 1.patra, ale dle doprovázejícího posunku bych si tipla spíš přízemí

Tvůj příspěvek jsem zaregistrovala až teď.  Je to tak. Stěhování proběhlo právě dnes, resp. vyklizení toho prostoru v butiku v Černé růži. A tipuješ dobře - v Kotvě bude mít koutek v přízemí. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 21:17
Reakce na wendulka:

Ano, dnes jsem byla v Černé Růži a vůně jsou z toho miniprostoru už pryč a je tam zpátky oblečení. Tak jsem se šla schválně mrknout i do té Kotvy. Prošla jsem prošla celé přízemí i 1. patro a neviděla jsem žádný volný koutek, kde by se něco mělo chystat.

Souhlasím s tím, že cokoliv je lepší než ten kamrlík obchodu Elazar a je mi jasné, že pan majitel asi spoléhá na to, že tou Kotvou projde víc lidí, jen si nejsem jistá, zda to budou i noví potenciální zájemci o italské niche vůně. Nemůžu si totiž nevzpomenout na nicheparfum.cz v Palladiu, což je ještě živější místo než Kotva, která odtamtud po krátkém působení nakonec zmizela jak pára nad hrncem. Chci říct, že bez patřičné propagace kolem jenom samotné přestěhování a nějaký hezky zařízený prostor podle mě stačit nebude.

Chystá se, chystá. 

Od začátku bylo jasné, že prostor v obchodě, aby mohl takto fungovat, musí mít svůj vlastní vstup (dveře tam byly) a že je potřeba z toho prostoru odstranit zboží, které s parfémy nemá nic společného (kožené dečky, medvídky a podobné blbosti). Bohužel, nic z toho se prý nepodařilo s pronajímatelem dohodnout. Rezervy byly zatím i v jiných promo aktivitách (vzhledem k neujasněnosti budoucnosti pokud jde o prostory).

Kotva může být pro niche parfémy dobrý prostor. Vyšší patro by bylo pravděpodobně ztracené, ale přízemí, kde La Profumeria Italiana bude, by mohlo fungovat. V Kotvě je několik konkrétních příkladů, jak to může fungovat skvěle nebo taky ne.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 23:17
Reakce na domenica:

"Od začátku bylo jasné, že prostor v obchodě, aby mohl takto fungovat, musí mít svůj vlastní vstup (dveře tam byly) a že je potřeba z toho prostoru odstranit zboží, které s parfémy nemá nic společného (kožené dečky, medvídky a podobné blbosti)."

No já si nejsem jistá, jestli zrovna v tomhle tkvěl ten hlavní problém.

Jinak jo, to jsem psala, že souhlasím, že Kotva je určitě lepší prostor než ten v Černé Růži a byl by jí, i kdyby v té místnůstce bývalo došlo k těm úpravám. Nicméně jak říkám, nemůžu nevzpomenout příkladu nicheparfum, kde se ukázalo, že jenom samotné přestěhování do frekventovaných prostor nestačí. Tak jsem zvědavá, jaké kroky pan majitel podnikne ještě v tomhle ohledu.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 23:39
Reakce na wendulka:

Však jak píšu, problémů bylo víc, nejen prostor samotný. Něco se nabalovalo na tu momentální improvizovanost, něco ne. Pole neorané. To chce majitel teď změnit. Portfolio značek má slušné, uvidíme.

Nicheparfum je jiná kapitola. Sice Palladium, ale konkrétní umístění obchodu bylo mimo hlavní proud. A to tak, že když už jsem do Palladia vlezla, tak se mi nechtělo vyjet nahoru do patra, přímo tam. Nenávidím místní systém schodů. Když už jsem se tam přesto ocitla, iritovala mě obsluha. Pak měli nějakou hodně blbou kauzu ohledně reklamace, stupidní komunikaci... prostě dělali všechno pro to, aby se tam člověku nechtělo strčit nos.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 23:55
Reakce na domenica:

Zpětně si nemyslím, že konkrétní umístění nicheparfum byl problém. Nově otevřený Douglas je také mimo hlavní proud v suterénu a za tu krátkou dobu fungování o zákazníky rozhodně nemají nouzi.

S obsluhou jsem tam problém neměla. Ovšem máš pravdu, že mezi českými zákazníky jim asi hodně uškodila ta kauza ohledně reklamace a s tím spojená otřesná komunikace z jejich strany.

Nicméně v případě Non plus ultra já narážím na tu jazykovou bariéru vůči česky hovořícím zákazníkům ze strany pana majitele, kterou má s nicheparfum společnou. Víš už, jestli chystá v tomhle ohledu nějaké změny?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. listopadu 2016 00:20
Reakce na wendulka:

Já to s tím umístěním nicheparfum jako problém vidím. Douglas je sice taky v patře, ale zaprvé přímo proti schodům a zadruhé si platí masivní PR, každých pár dní pořádá promo akce, běží na všech možných komunikačních sítích, má spoustu exluzivit, minulost... zkrátka proti nicheparfum je to obr, nejen na metry čtvereční. To je obrovský rozdíl.

Jedna z věcí, které jsou zásadní pro dobré fungování obchodu La Profumeria Italiana, je, aby tam byla česky (a anglicky) mluvící obsluha. Snad s tím majitel něco udělá. Ví o tom.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. listopadu 2016 11:37
Reakce na domenica:

No zrovna ten konkrétní eskalátor jsem snad za ta léta ještě v životě nepoužila, takže v tom z hlediska polohy osobně nějakou výhodu nevidím.

Ano, vím, že ten zásadní rozdíl spočívá s placené PR, že si tam zákazníci cestu najdou. A na to jsem právě tímto taky narážela, že nějakou propagaci v češtině a angličtině by to kromě stěhování taky chtělo, má-li Non plus ultra uspět. Samozřejmě je mi jasné, že to nelze v takovém rozsahu, ale pro začátek úplně stačí ty neplacené komunikační sítě -FB i instagramový účet vypadá ve srovnání s Odérem, který otvíral zhruba ve stejnou dobu, žalostně. Plus ta česky (a dobře anglicky) mluvící kvalifikovaná obsluha.

Je mi jasné, že o tom asi ví a že teď soustředí veškeré síly a prostředky do stěhování, ale kvůli němu doufám, že ani s tímhle pak nebude otálet, protože jeho portfolio značek je opravdu zajímavé.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. listopadu 2016 12:21

Každopádně, z hlediska polohy vidím docela velký rozdíl mezi patrem, kam se musím dostat výtahem nebo po schodech a přízemím, které je nevíc průchozí a hodně lidí si jím zkracuje cestu (Kotva). Takže v tomhle může mít italská parfumérie body k dobru.

Ale to místo je opravdu jen součástí toho všeho, to je jasné. On dobře ví, kde má rezervy (mj. sociální sítě plus další věci), ví to už dlouho a se změnou působiště se na tom chystá prý zapracovat.  Osobně nechápu, že se do některých z těch věcí nepustil už dávno, od začátku. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. listopadu 2016 19:40

... a když vidím, že teď, v mezičase, si nenajde ani čas na to, aby na fb stránky obchodu napsal informaci, že už TAM (v Černé růži)  není, a že bude JINDE (v Kotvě), tak vidím, že je malinko marnej. Škoda pro něj, ale hlavně škoda pro ty značky, který má v portfoliu. Zas je to ale hezkej příklad toho, kam se niche parfumérie posunuje. Jak si ty malé, "vymazlené" značky vybírají své distributory a jak si hledí svých prodejců. Berou už cokoli. Smutné. 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 23:32

Dnes jsem procházela Kotvou. Obchod, nebo spíše prodejní prostor, už tam najdete. A za mě jsou tam ty parfémy ještě více ztracené, než mezi tím haraburdím v Černé růži .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 23:48
Reakce na cinkja:

Ano, Profumeria tam má prostor už asi tři týdny a naštěstí i toto je pouze provizórium. Brzy (snad ještě do konce roku) se přesouvá do 4. patra, kde právě vzniká prostor s originálními značkami a projekty, nazvaný Bibloo Concept Store. Pokud to klapne, bude to velmi originální místo, jedno z nejlepších, které si pro značky italské parfumérie, které má Profumeria v portfoliu, umím představit. Bude samozřejmě záležet na tom, jestli i ostatní značky budou dostatečným magnetem a jestli se zákazníci Kotvy a milovníci niche parfémů a italské parfumérie nebudou zdráhat vyjet až do 4. patra.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. prosince 2016 15:31
Reakce na domenica:

Až 4. patro? No sice je to pořád Kotva, ale tam jsem za poslední roky byla všehovšudy snad jen dvakrát nebo třikrát a zákazníky to tam zrovna nepřekypovalo ve srovnání s přízemím a 1. patrem. To tedy bude chtít opravdu nejen velmi originální projekt a další mimořádně lákavé značky, ale podle mě především nějakou už opravdu pořádnou PR blížící se té, kterou si zaplatil Douglas v Palladiu, aby se zákazníci (hlavně tedy turisté) naučili jezdit až takhle vysoko a mělo šanci to klapnout.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. prosince 2016 15:55
Reakce na wendulka:

Přesně tak.

(Mimochodem, Kotvou procházím v podstatě každý den, občas se zastavím v papírnictví nebo v lékárně, jednou za čas vyjedu do 2. patra mrknout na boty a tím to končí. Ve 4. patře jsem byla naposledy snad v dětství. )

Ten projekt ale vypadá zajímavě, poteciál to má, je tam hodně neformální atmosféra, originální oblečení a doplňky českých návrhářů, muzika, bar, posezení, večer šampaňské a DJové  (prostory, které by od Kotvy málokdo čekal) ... a niche parfémy se tam hodí. Jen to dobře uchopit.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. prosince 2016 17:21
Reakce na domenica:

Tak nápad je to určitě dobrý. V tomhle ohledu souhlasím, že potenciál to rozhodně má. Na podobném principu fungují už několik let v Berlíně dva butiky (tedy bez těch DJů), ale to spojení módy, doplňků, niche parfémů je velmi osvědčené stejně jako spojení niche parfémů, kosmetického a kadeřnického salonů). Ty ale mají tu výhodu, že fungují všechny v centru a v přízemí plus zainvestovaly do PR. Marná sláva, s tím to bohužel stojí a padá. No to jsem opravdu zvědavá, jak to uchopí. I když stejně...4. patra eskalátorů, uf.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 05. prosince 2016 18:59
Reakce na domenica:

Nezbývá, než se naučit chodit do fitness . Já se do vyšších pater Kotvy odvážila zrovna nedávno, na výstavu Vana. Už jen vzhledem k těm značkám věřím, že se to povede a majitel La Profumeria najde důstojný prostor i způsob jak vůně prezetovat.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 00:46
Reakce na wendulka:

"I když stejně...4. patra eskalátorů, uf"

To jsem si taky říkala. A vůbec jsem si nevšimla, že nalevo, pár metrů za stávajícím "sídlem" Profumerie, je výtah, který zákazníky do toho 4. patra bleskově vyveze. Byl tam dřív, vůbec? Každopádně teď, když noví majitelé rozjíždějí nový koncept (a nepůjde jen o 4. patro), se ho snaží zviditelnit.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 00:56
Reakce na cinkja:

"Už jen vzhledem k těm značkám věřím, že se to povede a majitel La Profumeria najde důstojný prostor i způsob jak vůně prezetovat."

Přesně, ty značky si zaslouží být instalované ve vhodném prostředí. Tohle jim, jak se zatím zdá, bude slušet. Ale je to jen startovní čára. Teprve se uvidí co dál a taky, jestli se to, že noví majitelé se teď intenzivně snaží vrátit Kotvě původní slávu a čelit konkurenci protějšího Palladia, promění v živou odezvu zákazníků.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 01:38
Reakce na domenica:

Jo, ten už tam nějakou dobu je. V KaDeWe je taky a ve spoustě moderních obchodních domů.

Abych pravdu překla, já výtahy v obchodních domech využívám jen minimálně. Ne snad proto, že bych byla klaustrofobik, i když předpokládám, že i tací se mezi zákazníky najdou, ale výtah má výhodu jen ve chvíli, kdy přijede hned. Když si ho přivolá několik zákazníků naráz a každý jede do jiného patra a zároveň tím výtahem jede jen jeden zákazník, tak to šíleně zdržuje plus je třeba připočítat kapacitní omezení takového výtahu a čas to nakonec neušetří.

Taky často bývají víc na očích spíš ty eskalátory.

Pak taky asi v mém případě hraje roli to, že já mám v hlavě výchovou zafixováno, že výtahy jsou hlavně určené pro osoby se špatnou pohyblivostí, osoby na vozíku a maminky s kočárky a jiné osoby, pro které jsou jezdící nebo kamenné schody neopoužitelné. Tím pádem mě to jako drtivou většinu zákazníků automaticky táhne spíš k tomu eskalátoru.

No konkurence ze strany Palladia je obrovská, proto budu hodně zvědavá na tu PR, která bude kromě finální podoby butiku zásadní.

Nicméně pan majitel La Profumerie Italiana by si mohl upravit alespoň už tu FB stránku. Do příspěvku to sice napsal už 17. listopadu s fotkami, ale jen italsky a v základních informacích má stále uvedenou Černou Růži. To mě pořád zaráží.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 08:15
Reakce na wendulka:

 k pojednání o výtazích, když si zavzpomínám, obyčejně jsme v obchodních domech (Bílá Labuť, Máj, Dětský dům , později Baťa) vyjeli až na nahoru výtahem a dolu pak po jezdících schodech nebo seběhli po normáním, únikovém schodišti. Kotva vždycky jen po jezdících schodech. V moderních OC naopak do výtahu nelezu, tam mi to přijde opravdu jako šílené zdržování. Ale to všechno, většinou se tam necítím dobře a chci co nejdřív vypadnout. Takže já si myslím, že vyšší patro a výtah nebo eskalatóry (případně nouzové schodiště ) všechno může fungovat a nic z toho nemusí být překážkou, za předpokladu, že bude dobrý důvod se tam nahoru vypravit. To je klíčové. 

Jinak La Profumeria nebude mít nahoře butik, ale svůj "ostrůvek". Současní majitelé chtějí uchovat v Kotvě charakter obchodního domu, kdye se zákazníci volně pohybují mezi zbožím a prodejci. To znamená tak, jako funguje třeba Máj, Van Graaf nebo Galerie Lafayette, a ne stavebně oddělené jednotky/butiky jako třeba v Palladiu.

Co vím, majitel Profumerie se chystá nejprve konečně usídlit, po těch všech provizoriích, a pak se hned pustit do dalších aktivit kolem zviditelnění se.

Mimochodem, současný večerní vzhled Kotvy není marný, jak jsem si včera pořádně všimla.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. prosince 2016 12:14
Reakce na domenica:

Já to myslela tak, že bude-li dobrý důvod vypravit se až takhle vysoko, tak existence výtahu pro mě nebude hrát roli, protože ho používám obecně opravdu jen, když někde eskalátory nejsou, jen pevné schodiště.

Jo, to jsem pochopila, že to bude zase jen "ostrůvek". To je fajn. Tenhle styl se mi líbí. A líbí se mi i ten současný večerní vzhled Kotvy. Vidím, že na upozornění na nový projekt už se pilně pracuje.

"Co vím, majitel Profumerie se chystá nejprve konečně usídlit, po těch všech provizoriích, a pak se hned pustit do dalších aktivit kolem zviditelnění se."

Neměla jsem vůbec na mysli zviditělnění se a propagaci jako takovou, že bude součástí nového chystaného projektu, ale teď, když už ví, že zapustí natrvalo kořeny v té Kotvě, tak by si to mohl změnit v těch základních údajích na FB stránce. To je přece triviální věc a otázka pár minut. Pak jen může doplnit, že není v přízemí, ale ve 4. patře a začne s vlastní skutečnou PR. Tohle mě zaráží. Leda by ani to 4. patro nepovažoval za svou konečnou stanici.