Guerlain - Oud Essentiel - 1. a 2. flakón

04. května 2017 15:37
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 24. června 2017 10:29
Reakce na Korsičanka:

To jsi hodná! Takový šlechetný úmysl! 

Naštěstí to dobře dopadlo pro nás pro obě. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 24. června 2017 10:32
Reakce na Ellen:

Šlechetná já jsem ráda:) Někdo to nazývá jinak Už ten krásný Oud E.máš? Napiš, zda se ti líbí, ju?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 24. června 2017 10:41
Reakce na Korsičanka:

Nene, ještě ne, až v pondělí (tedy doufám). 

Aktuálně si užívám kávovou růži... Café Rose.

Ale asi mi nějak ujela ruka a moje amygdala protestuje a brání se a mám proto nutkání se zlejt ještě víc a pak už patrně nebudu cítit NIC po celý víkend. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 24. června 2017 10:42

Ale nemám strach, že by se mi nelíbil, podle všeho to musí být moje krevní skupina, nechápu, nad čím jsem tak dlouho rozvažovala. 

Cervanek
Avatar
24. června 2017 15:22
Reakce na Ellen:

Korsičanka  me naprosto OE vune dostala a jdu do flakonu - at zije parfemova dieta

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 24. června 2017 15:27
Reakce na Cervanek:

Jak tahle vášeň skončí??? Asi až naší smrtí

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 24. června 2017 15:28
Reakce na Ellen:

Vydrź!!! Okolí tě cítí!(psala wendulka:))

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. června 2017 19:55
Reakce na Cervanek:

Jsem napnutá jak kšandy! 

Již zítra!

(Pokud tě tak uhranula, nemá smysl se krotit - jestli kvůli ní nehladovíš a nespíš pod mostem, tak co... )

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 25. června 2017 20:10
Reakce na Korsičanka:

Vydržela jsem hrdinně... ruka zkroucena v křeči hledala vršek rozprašovače... ale ukočírovala jsem ji. 

Slyšela jsem, že hodně kuřáků nyní vyhledává odborníky ve snaze odnaučit se kouřit a zbavit se závislosti; že já v případě parfémů nemusím, že ne? 

Cervanek
Avatar
25. června 2017 20:26
Reakce na Ellen:

Presne tak! Jsem zvedava, co ji reknes

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 25. června 2017 21:31
Reakce na Ellen:

Vydržela jsem hrdinně... ruka zkroucena v křeči hledala vršek rozprašovače... ale ukočírovala jsem ji. 

Slyšela jsem, že hodně kuřáků nyní vyhledává odborníky ve snaze odnaučit se kouřit a zbavit se závislosti; že já v případě parfémů nemusím, že ne? 

No, nevím, zda ti mám hrdinně potvrdit, že nemusíš, nebo se přiznat, že jsem z té závislosti někdy dost nešťastná - to když se neudržím a objednám další vůni, při čemž jsem ještě ani jednu z mých 61 nespotřebovala:( O odstřicích ani nemluvě - ty daruju, kudy chodím, a furt jich je hafo...

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. června 2017 00:06

domenica  ... a třetí flakón nebude- zkusila bych 10 ml

Cervanek
Avatar
26. června 2017 03:44
Reakce na Hanka H:

domenica  ... a třetí flakón nebude- zkusila bych 10 ml

Hani, kdyz sjedes dolu ve vlaknech, dojdes do Bazaru a pak Odstriky a vzorky a mezi nimi Monika nabizi i 10 ml OE

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. června 2017 09:25
Reakce na Hanka H:

Já bych ho klidně založila, jen si nejsem jistá, jestli je ještě šance na (rychlé nebo i pomalejš) naplnění třetího flakónu. Pokud ti nejde o čas a ještě někdo se přidá, proč ne. Jinak těch 10 ml (či trochu víc) z inzerce, jak uvádí Červanek, je také možných, a hned. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. června 2017 09:33
Reakce na domenica:

Určitě bych si vzala na zkoušku 10 ml, nespěchá to zase tak moc - nechám to na Tobě, jestli se rozhodneš pro další flakón. V případě, že se konat nebude, koupím volný odstřik . Rozmysli se

Cervanek Sylvi, díky za upozornění.

Někde jsem četla, že je hodně podobný Santal Royal? Co vy na to?

Ale nedávno jsem testovala Creed Royal Oud a ten vyzněl večer v horku naprosto skvěle - omlouvám se za OT.

Cervanek
Avatar
26. června 2017 10:15
Reakce na Hanka H:

to myslíš SO od Guerlaina? To rozhodně ne.

SR od Creeda neznám

ale OE je ECHT oudovka, kterou si klidně může vzít na sebe i ten nejvyšší šejk

a nejblíže má asi  k Rose Nacrée de Désert od Guerlaina, ale je v něm daleko, daleko víc oudu, Mi nejvíce připomíná Taif Rose Spirit od Quarashiho, jak píšu v recenzi.

Za pozkoušení rozhodně stojí! 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. června 2017 10:22
Reakce na Cervanek:

Sylvi, teď jsem to našla na Fragrantice (jasně, jsou tam dost často nesmysly)- Santal Royal od Guerlainu přirovnáván Oud Essentiel - ve smyslu komu se líbí první , bude se mu zamlouvat i novinka. Ale tím množstvím oudu jsi mě trochu vyděsila .

Cervanek
Avatar
26. června 2017 10:24
Reakce na Hanka H:

neboj, je vyvážena šafránem a růží, píšu SZ, ať tu nepřekážíme

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. června 2017 10:56
Reakce na Hanka H:

Sylvi, teď jsem to našla na Fragrantice (jasně, jsou tam dost často nesmysly)- Santal Royal od Guerlainu přirovnáván Oud Essentiel - ve smyslu komu se líbí první , bude se mu zamlouvat i novinka. Ale tím množstvím oudu jsi mě trochu vyděsila .

No určitý společný tón Oud Essentiel a Santal Royal mají, to  bych zase já souhlasila. Ale blíž má přece jen k té Rose Nacrée du Désert.

Čili za mě je odpověď ano, pokud se někomu líbí Santal Royal, dalo by se teoreticky říct, že se mu bude líbit i Oud Essentiel, ovšem pouze za předpokladu, že si dotyčná osoba zároveň potrpí na arabský oud.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. června 2017 11:39
Reakce na Hanka H:

"Někde jsem četla, že je hodně podobný Santal Royal? Co vy na to?"

Já to s tou podobností moc nevidím... tedy, je to podobný typ vůně a místo v řadě s názvem Les Absolus d´Orient sedí, ale jinak... Věřím, že dost lidí, kterým se líbí Santal Royal, bude mít z Oudu Essential radost, a zároveň pro dost lidí to bude už moc. A obráceně, vím o případech zívání nad Santalem Royal a nadšením z Oud Essentiel. Já vidím Oud Essentiel jako směs Rose Nacrée du Désert (3 díly) + Santal Royal (1 díl) a nášup oudu (3 díly) v podobě vůně tmavého naleštěného dřeva se zřetelnou dávkou živelnosti a jistou živočišností, která může vyznívat až eroticky (nebo nemusí ).