Rozjasňující pudry

01. dubna 2015 05:08
Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 01. dubna 2015 05:08

Jaké jsou Vaše zkušenosti s rozjasňujícími pudry?

Já už asi 6 let používám rozjasňující kuličkový pudr Météorites od Guerlain a jsem s ním maximálně spokojená. 

V létě a v době kdy mám nějaké jemné opálení používám odstín Beige Chic:

Po zbytek roku odstín z limitované edice líčení Guerlain z roku 2009 Perles Imperiales:

Je až neuvěřitelné jak dlouho vydrží... obě 33g balení jsem koupila ve stejnou dobu před těmi asi 6 lety a u Beige Chic jsem už sice skoro na dně, ale Perles Imperiales mám ještě více než půlku!

Letos zvažuji, že doplním zásoby... asi dobré taky něco naskladnit, dokud to těch krabiček ještě něco dávají.  /25g u standardních perel či dokonce pouze 13g u nových Météorites Angelic Radiance/

Máte zkušenosti s nějakými jinými typy pudru Météorites, ať už s kompaktním pudrem nebo Météorites Travel Touch?

Jaké jsou Vaše oblíbené odstíny?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. dubna 2015 19:09

Já jsem ke kuličkovým pudrům chovala nedůvěru - bála jsem se divokých barev kuliček i jejich textury, aby nezvýrazňovala vrásky. Už rok ale používám tyhle Météorites a nemůžu si je vynachválit. Tento odstín nosím celoročně a pod něj už nepotřebuji ani žádný makeup:

A když se už opálím, tak používám tenhle odstín (šlo, tuším, o limitku):

Mám s nimi jen vynikající zkušenost: navzdory dennímu používání skoro neubývají, nenechávají žádné ostré přechody, vypadají přirozeně a navíc nádherně voní !

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 02. dubna 2015 15:41
Reakce na Fleur:

Dekuji za reakci, Fleur. Odstíny, které používáš jsou taky moc pěkné!

Jak vlastně pudr aplikuješ? Já nejdříve použiji kompaktní pudr, poté Météorites a pak tvářenku.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 02. dubna 2015 20:47
Reakce na Chantal:

Rozjasňující pudr až NA tvářwnku.

Pod - nemá význam/nerozjasní..

Nebo použít místo tvářenky, resp. lehce pod vnêjší koutek oka na licní kosti, nadočnicové oblouky, nad horní ret,  do vnitřních koutků oka...

Ale ne dát všude, aby človêk nebyl jak staniol.

Musí se to umêt.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 03. dubna 2015 09:20
Reakce na Fleur:

A jak je na tom s vysušováním pleti? Toho se u pudrů bojím - zvlášť když je tam napsáno "pro všechny typy pleti"... doteď si kvůli tomu kupuju pořád jen Clinique "pro suchou pleť", ten mě tak neničí...

Nejen že se neodvažuju kvůli těm divoce barevnejm kuličkám, ale nerada bych dopadla jak vysušená treska (teda, ještě víc vysušená treska ).

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 03. dubna 2015 15:59
Reakce na Miru:

Zkoušela jsem na tvářenku i pod a více vyhovuje pod. Aplikuju rozjasňující pudr decentně a jistým partiím se vyhýbám, takže staniol efekt myslím nehrozí. 

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 03. dubna 2015 16:04
Reakce na barbucha:

Taky někdy mívám problém se sušší pletí a myslím, že to Météorites nijak nezhoršuje. Navíc se jej používá malé množství na projasnění a všechny ty možná na první pohled děsivě vypadající barevné kuličky dohromady udělají moc hezký výsledek, někdy je určitě vyzkoušej!

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 04. dubna 2015 08:48
Reakce na Chantal:

Tak já to vyzkouším. Jen jsem myslela, že - jak Fleur píše - by mi stačily místo pudru, nemám čas ani chuť používat víc různejch vrstev, ten můj stávající pudr nahradí i makeup... ale ty kuličky mě lákají už dlouho, je to prostě klasika.

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 04. dubna 2015 13:57
Reakce na barbucha:

Já taky nepoužívám make-up, pouze pudr a na to už jen poprašek Météorites a myslím, že dělají fakt hezký efekt. Několikrát mi to už bylo i pochváleno.

Uvidíme, jakou fintu ještě prozradí Fleur.... ;-)

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 04. dubna 2015 16:02

Ja mám limitku z roku 2013, Météorites perles du Paradis, krásne rozjasní tvár, som veľmi spokojná. Ako píše Chantal, výdrž je famózna, používam, ale strašne málo púdru ubúda. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 04. dubna 2015 16:15
Reakce na barbucha:

Ráno dost spěchám, takže většinou ho nanesu kulatým štětcem (tím s červenými štětinami, co Guerlain má k Terracottě; štětec k Météorites je moc jemný a když zatlačím, tak pudr spíš rozprašuje kolem sebe) na celý obličej a předtím aplikuji pouze denní krém (někdy lehce tónovaný), případně makeup (když mám dost času). Potom už jenom zlehka na lícní kosti tvářenku a hotovo.

Otázku vysušování neposoudím; já mám smíšenou pleť, takže tohle zase příliš neřeším.

A když někam cestuji, beru si malou kulatou plechovku, do které si odsypu pár kuliček (výhodou je, že si takhle z těch pudrů, co mám, nakombinuji vlastní odstín přesně podle potřeby - například vyselektuji pár těch třpytivých a ty zase používám samostatně na nějaké večerní akce), štětec schovám do pouzdra, takže to nezabere tolik místa.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. dubna 2015 16:18
Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 09. dubna 2015 16:25
Reakce na slniecko:

To poslední jsou podle hmotnosti minibalení... takže bych řekla, že cenově se moc nevyplatí. Prostřední variantu jsem naživo neviděla - ale podle obsahu je to zase minibalení, a první variantu vlastním a jsem velmi spokojená.

Za sebe bych z těchto variant opět brala jedničku.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. dubna 2015 16:34
Reakce na fija:

Vidíš, fakt tá gramáž je malá...inak nechápem, prečo tieto dvojbalenia nerobia s dvoma rôznymi odtieňmi (rozjasňujúci a bronzer), to by som rala všetkými desiatimi....

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. dubna 2015 21:04

tak som vzala ten lisovaný, vyzerá to aj najpraktickejšie

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 12. dubna 2015 10:50

Vyzkoušela jsem v pátek ty Meteoritky (na makeup co jsem měla na sobě), ale neviděla jsem žádnej účinek, kde nic tu nic... a to jsem se tím štětcem snažila nabrat fakt hodně. A měli tam i denní světlo, takže blbým osvětlením (jako většinou) to nebylo... takže si je s klidem odpustím.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 04. června 2015 20:03

Patří sem bronzery ?

No musí.

Máte některá tip na slušný bronzer, ne tmavý, nechci vypadat jak solárková blondýna, ale přece jen bronzer, tvářenku mám, to je něco jinýho. Zatím mi vše přišlo do oranžova, moc hněda, moc prášil, dělal fleky...ale taky nechci extra drahej, mám tušení, že to bude zase jen sezonní produkt.

Offline KatkaCI
Avatar
54 příspěvků moje polička 04. června 2015 20:12
Reakce na náťa66:

Patří sem bronzery ?

No musí.

Máte některá tip na slušný bronzer, ne tmavý, nechci vypadat jak solárková blondýna, ale přece jen bronzer, tvářenku mám, to je něco jinýho. Zatím mi vše přišlo do oranžova, moc hněda, moc prášil, dělal fleky...ale taky nechci extra drahej, mám tušení, že to bude zase jen sezonní produkt.

Hledala jsem podobný, který popisuješ a nakonec jsem koupila tento na první pokusy s bronzerem.

Je matný, není oranžový a dá se nanést velmi jemně. Mám ho asi dva měsíce a zatím jsem spokojená. Jen to balení je hodně levný plast, který asi moc nevydrží.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. června 2015 20:28

Ja mám na tento účel pomerne tmavý odtieň púdru od Korres (ten najtmavší):

http://korres.cz/obchod/liceni/korres-powder-wild-rose-kompaktni-pudr-s-divokou-ruzi-14-g/

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. června 2015 06:59

Díky za tipy, ten makeuprevolution mi přijde dobrá varianta když chci něco a nevím, jestli to vlastně vypotřebuji, cenově je úžasný, balení je mi fuk, Korres  musím nastudovat, vůbec neznám