komunita

Nejnovější příspěvky

Offline Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 27. dubna 2024 01:04

Lamicka Vůbec nerozumím otázce. V naší škole se v matematice žádné věty nepíšou.

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2024 00:39

Sofi Já nijak nerozporuju, že jsou senioři, kteří jsou schopni zodpovědně zhodnotit svoje možnosti a investovat. Mám jich pár v rodině, ale bohužel můj táta mezi ně nepatří. Táta má počínající fázi Alzheimerovy choroby, bere léky na zpomalení procesu a ve známém prostředí a standardních situacích zvládá zatím fungovat samostatně. Jenže ve chvíli, kdy mu začnou tvrdit jak skvělou pro něj mají nabídku a stačí jenom tady kliknout v elektronickém bankovnictví, abyste potvrdil, že jste to vy, tak se v tom prostě nezorientuje dostatečně rychle aby docenil závažnost situace. On fakt věřil tomu, že je to pro jeho dobro, protože mu predestřeli zářnou budoucnost zalitou sluncem a o tom, že jsou tam nějaká rizika se možná letmo zmínili, ale kdo by si tím nechal kazit ten výhled. A hlavně on nic nemusel podepsat ať už klasicky na papír, nebo elektronickým perem na tablet, takže ani nemá pocit, že by nějakou smlouvu uzavřel. Vždyť jsme nic nepodepsal, to je tátův hlavní argument.
Táta byl přesvědčen že jde o nabídku spořícího účtu s lepším úročením, než je na běžném účtu, což spořka taky nabízí, že jde o investiční fond jsem zjistila já z popisu transakce v elektronickém bankovnictví a táta tím byl upřímně zaskočen. Podle jeho slov už to měl ten investiční poradce všechno na něj přípravené a jenom chtěl, aby to táta odsouhlasil, což on ve své jednak naivitě a druhak neochotě přiznat, že má nějaký problém a věci nerozumí, prostě slepě udělal. 
Jo a ten dotazník ohledně finanční gramotnosti klienta pro zhodnocení míry rizika elegantně obešli tím, že do smlouvy napsali, že klient odmítl na dotazy odpovědět a tudíž poradce nemůže míru rizikovosti zhodnotit. Táta si ani nepamatuje, že by nějaké dotazy podobného typu padly. 
Jako kdyby mu nabídli investici v řádech pár desítek tisíc, proč ne, může to zkusit. Jenže vysát mu jednorázové konto a pak z nej ještě cucat pravidelně víc než 2/3 jediného příjmu je proste přes všechny myslitelné meze. A to je to co mi na tom přijde vlastně nejobludnější. Kdyby to byl nějaký nezávislý poradce, který třeba dostane od táty zavádějící informace o tom, jak si finančně stojí, tak by to taky bylo svinstvo. Jenže u člověka, který má finanční život mého táty jako na dlani za posledních x let, vidí kolik mu z toho důchodu zbývá i bez pitomych investic a přesto to takhle nstaví to prostě není nic jiného než hyenismus nejhrubšího zrna. A ještě mají tu drzost mi tvrdit, že dělají vše pro blaho klientů. 


P.S.: tátovi to nastavili na investiční horizont 4 let

Offline žluťásek
Avatar
7641 příspěvků moje polička 27. dubna 2024 00:37

Lamicka v naší učebnici jak kdy, někdy je půl věty předtištěné, někdy to píšou celé. Vyfotím zítra.

Offline Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 27. dubna 2024 00:32
Reakce na Gatita:

Evaeva tak to si zas pripadam jako póvl, pul desaty, a jedinej, kdo spi, je muz. V detskem pokoji. 

​Přeskočila jsem hodně stran, protože to tu už nestíhám, tak úplně nevím, na co to navazuje, ale neboj, póvl jsme my, kluci už usínají nejdříve ve 22:15. Pořád se to posunuje. Mně to připadá úplně neskutečné, takhle fungovat. Když si představím tu zátěž, kterou Ríša ve škole má, je tam od 8 do 17 hodin. Mám budík na 6:45 a tak 4 ze 7 rán vstanu a kluci už jsou v obýváku, že prý už jsou vyspaní, přitom šli spát o půl jedenácté! 

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 23:58

slniecko Ten krém vypadá moc dobře, ale pokud občas vynecháš a použiješ jen ten olejový produkt, tak si myslím, že to bude jen ku prospěchu. Pleť si občas potřebuje odpočinout nebo prostřídat produkty - jednak aby nezlenivěla, nebo aby jsi z toho dalšího produktu doplnila jiné důležité složky.

Z těch boosterů bych já osobně sáhla po retinal-booster. A mmch značka Pai má moc sympatickou prezentaci!

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 23:21

0zero7 Já věděla, že jsem na něco zapomněla

Tak na to si budu muset udělat čas zítra, protože to bude na dýl...

Offline zimnivecer
Avatar
138 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 22:29

Luna me taky.je to už týden co jsem Sobíka viděla a pořád ho mám v hlavě. Herecký obsazení je skvělý a téma těžký.a pro mě je wtf že je to autobiografický.velká síla

Offline JankaM
Avatar
2397 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 22:29

Mají v obchodech, běžných řetězcích jako HaM v Německu jiné zboží, větší výběr než tady v krajském městě, nebo je to stejné? 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 22:15

Na Prima Max začíná Flash Gordon!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:33

Janulik03 šetři se prosim

(jsem to nejdriv napsala bez diakritiky ale musela jsem to opravit:-)) 

Offline Adina
Avatar
98 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:31

Janulik03brzké uzdravení! 

Pinot Noir ty pivonky

Garfie krásné

Sweet Potato zluta je moc hezka. Loni jsem presadila oranzove a zatim jsou bez kvetu

Za jak dlouho vam po vysazeni vykvetly pivonky? Prvni rok asi velke ocekavani mit nemam, ze?

Offline 0zero7
Avatar
10787 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:27
Reakce na Miru:

prďola 

...tyjo, jsi ÚŽASNÁ! Děkuji moc!.

K té ceně - The Ordinary je pouze 15ml,

resp. cena The Ordinary  30ml/1800,- kč.

Omorovicza 30ml -

A když je akce na eshopu 20%, vychází Omorovicza na 3519,- kč(+ občas dávají k nákupu hodnotný dárek)

​Ordinary 15 ml baleni za 900 to je celkem palka, v Sephore? Tady stoji $23, by me zajimalo proc je to nasazeny o vic nez pulku nahoru uffff. 

Offline 0zero7
Avatar
10787 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:24

prďola a kdyby jsi mela extra cas nekdy, zajimal by me tvuj nazor na ampule Babor, mam rada treba tyhle:

https://ca.babor.com/products/ampoule-concentrates/64289-energy-set.html

a peptidove, ceramidove, hydratacni, i ty lift jsou fajn.

Offline Adina
Avatar
98 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:22

Makara snad brzy Sweet Potato

Offline 0zero7
Avatar
10787 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:21

Miru zkousim ten Retinal od Ordinary tak pak podam hlaseni :) mela jsem jednou a nedrazdilo me to, mam celkem citlivou plet, tak to je pozitivni. 

Offline 0zero7
Avatar
10787 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:20

prďola Prosimte, kdybys mela cas dat sem neco o pripravcich co pomahaji s tou glykaci, to by me fakt zajimalo. Nasla jsem ten druhy tady, zda se mi, ze vypada celkem fajn:

https://www.paulaschoice.com/clinical-phytoestrogen-elasticity-renewal-serum/219.html

i ten antioxidant, pouzivam ferulic acid s resveratolem rano, coz mi vyhovuje skvele zatim teda, treba ma tenhle lepsi slozeni. 

https://www.paulaschoice.com/resist-super-antioxidant-serum/764.html

Offline Malenge
Avatar
4271 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:17

Hlásím, že calzedonia má zase 3+1 na punčochy a punčocháče.

Offline Kokoska
Avatar
28372 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:10

Nedávno jsem byla nechat si ověřit podpis na listině, paní si ten podepsaný papír vzala a strčila mi knihu, prý Podepište se stejně jako na listině. Musela jsem ji poprosit, ať mi ukáže, jak jsem se podepsala.

Offline Anema
Avatar
832 příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:05

clothilde gratuluju, to je krásná radost

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2024 21:02

Jimik osobně si myslím, že tohle je sviňárna všech sviňáren a toho mladého pana poradce bych si přála osobně potkat, jak jsem celý život byla vyloženě submisivní typ, všechny jen prosila a byla přeslušnělá, tak teď po "oslavení" další dekády, jsem vlastně nastartovaná řešit cokoliv, protože po čtyřicítce, už si ze mě nikdo prdel dělat nebude!