Olibanum.

09. ledna 2023 10:17
Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 10:17

Značku Olibanum. založil v roce 2021 Gérald Ghislain. Na rozdíl od Histoires de Parfums, které mají příběhovost přímo v názvu, tuto novou značku zcela oprostil od různých legend, mýtů, spřádaných historek, a to proto, aby dal vyniknout hlavní ingredienci - kadidlu. 

Všechny vůně totiž propojuje právě snoubení kadidla s jednou ingrediencí v hlavní roli. To umožňuje používat je samostatně, ale také je vzájemně donekonečna vrstvit, nebo posilovat jejich kadidlovou stránku vůní Sacra, která je celá věnována výhradně kadidlu.

Představuje se jako puristický koncept bez marketingových příběhů, bez luxusního balení (krabičky z recyklovaného nebarveného papíru, důmyslný způsob zavírání flakónů bez víčka, umožňující navíc recyklaci flakónů vyrobených z odlehčeného skla), s šetrným získáváním ingrediencí. 

Důraz kladený na udržitelné zdroje vlastně nahrazuje onen "příběh" a představuje svým způsobem také luxus, neboť flakón o objemu 50 ml stojí 87 euro. Značka chce oslovit hlavně mladé zákazníky, pro něž je ekologický přístup na prvním místě. Zároveň jde o generaci, která se ve světě vůní teprve orientuje, takže uvítá jejich vzájemnou kombinovatelnost i unisexový charakter.

Osobně za nevýhodu považuji jejich malou výdrž (ovšem nutno uznat, že moje nároky jsou asi jinde, než jak je má nastavené většina populace ).

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 10:19

Maté

V hipsterské kavárně by to inzerovali jako "silné maté s dochutí pražených oříšků, oslazené čerstvým fíkem, servírované vlažné". Svěžest podtrhuje kadidlo, které se třpytí pryskyřičnatými odlesky jako smůla lesních stromů. A les s vůní oloupané kůry a s hořkou zelení se posléze rozprostře v celé kompozici a je jedno, jestli si ho jen představuji se zavřenýma očima a šálkem maté v ruce.

Nikoliv složením, ale spíše pocitem, který vyvolává, mi Maté připomíná Au Thé Rouge od Bvlgari (čaj, oříšky, fíky...), ale ta vyznívala víc mléčně hebce.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 10:31

Sacra

Svěží průzračné kadidlo. 

Křišťálový lustr zapomenutý v rozpadajícím se kdysi honosném domě na okraji města, ztrouchnivělá dřevěná podlaha se propadá, vytlučenými tabulkami vitrážových oken dovnitř nakukují větve náletových keřů a užaslý milovník urban exploration jen nevěřícně zírá na tu třpytící se nádheru s ověsky cinkajícími v průvanu, jelikož tuhle hru světel žádná fotografie nezachytí.

Kadidlo zvolna sládne a rozpouští se jako máslový krém až do podoby pudrového pižma. 

Líbí se mi jako samostatná vůně a připadá mi, že dokáže podpořit sillage a výdrž ostatních.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 14:25

Fleur Koncept značky je mi sympatický a když jsem na tyto vůně náhodou loni narazila v jedné mé oblíbené parfumerii, prozkoušela jsem je jen letmo. Ale o Sacra jsem si řekla to samé - líbí se mi jako samostatná vůně a může pěkně podpořit i ostatní. A ty bych ráda časem ještě vyzkoušela.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 14:43

Fleur 

Mám dotaz k Maté - máme zkoušet i my, kteří nemáme v parfémech rádi mátu, která opravdu vystupuje jako máta a nemaskuje se za něco jiného svěžího a zeleného? Jednoduše - nemám v parfémech ráda mátu, ve složení je, Ty ji v charakteristice nijak neakcentuješ, proto se ptám...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 15:04

euridike Já jsem tam mátu v explicitní podobě necítila (a to ji naopak ráda mám, tedy pokud nemá akcent zubní pasty).

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 15:06

blackviolet Vždycky mě potěší, když se můj postřeh shoduje s někým jiným

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 16:31

Fleur 

Díky.

Online Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 09. ledna 2023 19:21
Reakce na Fleur:

Sacra

Svěží průzračné kadidlo. 

Křišťálový lustr zapomenutý v rozpadajícím se kdysi honosném domě na okraji města, ztrouchnivělá dřevěná podlaha se propadá, vytlučenými tabulkami vitrážových oken dovnitř nakukují větve náletových keřů a užaslý milovník urban exploration jen nevěřícně zírá na tu třpytící se nádheru s ověsky cinkajícími v průvanu, jelikož tuhle hru světel žádná fotografie nezachytí.

Kadidlo zvolna sládne a rozpouští se jako máslový krém až do podoby pudrového pižma. 

Líbí se mi jako samostatná vůně a připadá mi, že dokáže podpořit sillage a výdrž ostatních.

​...to se mi líbí moc!, a složení krásné...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 11. ledna 2023 20:29

Cardamome

Svěží, sladká, v barvě růžových a fialově opalizujících bublin, ale z bublifuku to určitě není, možná nějaký švestkový likér, odkud já tu vůni jenom znám...  Pryskyřičná vůně kadidla mi potměšile připomene Encens Suave, a už přihořívá, ačkoliv se tentokrát neškvaří cukrová vata. Voní jako žvýkačka Pedro v nějaké limitované levandulově švestkové verzi, ale ten "pedro tón" gumové sladkosti nezapře. Nebýt názvu, po kardamomu bych se ani nepídila, takhle se ho snažím přivolat, protože na začátku se jen tak zdvořilostně mihnul, jenže ve službách veličenstva Sladkosti. Výdrž v mém případě výborná.

Tenhle typ vůní nepreferuji, ale někomu by mohla sednout i sama o sobě.