Les Indémodables

09. srpna 2022 07:44
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 07:44

Valérie Pulverail, zakladatelka značky Les Indémodables, se pohybovala ve světě kosmetiky a vůní na různých manažerských a marketingových postech, kde získala zejména zkušenosti a postřehy o tom, co vyžaduje náročná klientela. 

Tomu přizpůsobila koncept vlastní značky, která vychází z myšlenky nadčasové a kvalitně zpracované "parfémové garderóby" s několika základními modely; tedy vůněmi reprezentujícími jednotlivé olfaktorické skupiny.

Parfémářem značky je Antoine Lie, jenž se v každé kompozici, sestávající z minimálního počtu ingrediencí v co nejvyšší kvalitě, snaží dodržet tradiční "střih" vůně, ale zároveň ji něčím překvapivě obohatit a vystavit do popředí nečekanou složku. Na webových stránkách značky je v prodeji i sada použitých ingrediencí (ke každé z vůní dvě složky), takže zákazník se s nimi může seznámit v původní podobě a dozvědět se o nich bližší podrobnosti (například včetně informací o tom, na jakém poli byly vypěstovány). Značka se tak snaží přispět i k rozšíření povědomí o ekologických aspektech výroby vlastních vůní.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 08:03

Rose de Jamal

Růže je tu dokonale ukrytá pod několika vrstvami estragonu, větrové máty, aromatické levandule se zdřevnatělými stonky. A teprve pod tou zelenou kupkou prosypanou pilinami je pár zmačkaných okvětních plátků růže, žádná královna květin.

Ale nakonec se jí dostane satisfakce: plnicí pero z cedrového dřeva má zelený inkoust vonící růžovým olejem. Není to na úpis vlastní krví, ale na omluvný dopis všem růžovým plantážím to stačí. Z každého řádku dýchá něžná vůně růží, rozpíjejících se na dřevnatém papíru.

Jakkoliv mi na začátku připadala až maskulinně tvrdá, na konci je to opravdu skvostná vůně růžového absolutu. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 08:10

Chypre Azural

Rovnýma nohama skočit do bazénu, ve kterém chlorovanou vodu nahradil citrónový šumák; všude to syčí citrusovými bublinami a vypadá to na celodenní program. A skoro ano, protože když se pěna z citrónů a červených pomerančů zklidní, osvěžující lázeň se promění v konejšivou: se západem slunce a prvními červánky se vynoří růže s ambrou.

S tradičním akordem chypre nemá vůně nic společného, ale v kategorii hesperidických je skvělá.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 08:38

Cuir de Chine

V hlavní roli je zde vonokvětka, která se zasloužila o ten nejjemnější meruňkový semiš, jaký si lze představit. 

Ostatní složky jsou tam spíš jen jako komparz; pro potvrzení, že jde o přírodní matérii a drobné odchylky v barvě a struktuře tedy nejsou důvodem k reklamaci. Chvilkami z té ovocně sametové kůže prokmitne tence nařezaný tabák, občas jasmínový čaj, místy se dá objevit zdrsnělá ploška s listem šalvěje.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 08:46

Fougère Emeraude

Název je matoucí, poněvadž vůně vůbec není fougère a už vůbec ne smaragdová. Její barva je tlumeně fialová se stříbrnými odlesky, klidně by ji mohl mít i pudr, jehož parfemaci připomíná měkká vůně uvadající mimózy spolu s krémovostí tuberózy. Křehká a vzbuzující ochranitelské pudy.

Původně jsem ji ani nechtěla z časových důvodů zkoušet s tím, že to bude nějaká pánská levandulovka .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 09:04

Vanille Havane

Vanilka s rumem, vláčná, hustá, hebká, líně se převaluje mezi břehy s kakaově tonkovou půdou, na které tu a tam vyplaví šťavnatou rozinku a datli. Sto bodů navíc za nepřeslazenost!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 09:10

Oriental Velours

Zápas svěží zeleně s omamnou sladkostí. Za zelené nastoupily čerstvé chomáčky  jehličí na špičkách smrků a zemitý vetiver, protihráče představují unylý jasmín a vanilka. Myrha čeká v šatně, jak to dopadne, jenomže pak to nevydrží, vtrhne na hřiště a střídavě se přidává k jedné i druhé straně, dokud se všichni nespojí v pichlavé nasládlé klubko.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 09:25

Iris Perle

Namísto očekávaného kosatce se dostavil umělohmotný jasmín s citrusovým středem, následován jablečným jarem a v závěsu (už jsem zapomněla, že jsme to v domácnosti používali - škrábal povrchy stejně jako tahle vůně sliznice) písek na nádobí. A zdá se, že se každou chvíli vynoří kosatec, ohlašuje se pudrovým prachem, jenže ho předběhla gumová vanilka. Tak schůzka s kosatcem asi jindy a jinde...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 09:36

Ambre Suprême

Skvostná ambra  v mnoha podobách. Nástup je v duchu svěží, díky kardamomu téměř ovocné interpretace. A pak už tmavne a absorbuje další ingredience, voní po hořkém pomerančovém likéru, horkém písku, tabákové slaměnce a jemné kůži. Voní exotikou a přitom důvěrně známě, protože se nepokouší zprostředkovat atmosféru vzdálených míst, ale spíš potlačovaných emocí, které se v jejím teplém proudu očistně rozpouštějí. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 09:51

Musc des Sables

Jemňoučký krém s kosatcem a mletou hořkou mandlí, který před olejnatou unylostí zachraňuje pikantní kůra nezralých citrusů. Ambra s vanilkou do něj naskočí až po chvíli a promění ho v parfemaci přípravku na opalování. Letní, slunečné, bezstarostné, ale nepotřebuji to.

V rámci objektivity dodávám, že tento typ vůní nevyhledávám a ve vztahu k některým podobám pižma jsem anosmická. 

A zatímco wendulka ve své recenzi zmiňuje Vanille Exquise od AG, mně připomíná spíše Musc Nomade téže značky, ale ve vypulírovanějším provedení.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 10:00

Stručná rekapitulace:

Všechny vůně jsou poctivě udělané, nemají sice nijak dramatický vývoj plný zvratů, ale ono občas, stejně jako u jídla, stačí užívat si kvalitních surovin v jednoduchém zpracování. To, že jsem neměla slitování s Iris Perle a Oriental Velours, je spíše otázkou mých olfaktorických preferencí.

Kdybych si měla hypoteticky vybrat vůni na poličku, tak sáhnu po Rose de Jamal, na které mě bavil i posun od hromady neuspořádané zeleně po něžný růžový olej na dřevitém podkladu. Když jsem ji dala po rozvinutí otestovat ze zápěstí manželovi, tak spokojeně pravil, že nic necítí, tudíž je to dobrá vůně , čímž poněkud zpochybnil užitečnost investice do 50 ml flakónu za 210 euro .

Mou druhou favoritkou by byla hesperidická vůně Chypre Azural, protože její průzračné citrusy voní dlouho a nijak ani v horku nekysnou.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 18:59

Fleur 

...tak na tyhle vůně se těším strašně moc!

Svého času jsem měla i některé v tužebníku, ale pak je smázla vzhledem k dostupnosti...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. srpna 2022 11:24

Fleur Mně se od značky líbí vůně od Florence Fouillet a s tím jednoduchým jídlem máš naprostou pravdu

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 04. února 2023 21:40

Iris Perle

Kosatec se schovává. Pod obrovským množstvím citrusů, citronové a bergamotové kůry a manadrinkou. Pod citrusově zelenými kyselkavými bylinami. Kdo má trpělivost, najde ho, lehounký a pudrový. S mimózovým pylem a kvítkem jasmínu.

 

Chypre Azural

Pomerančová vůně. Kůra z pomerančů s nasládle zeleným estragonem a lehkým pačuli a další dávka hezkých citrusů včetně šťávy a kůry. Na citrusovou vůni i docela dobře drží. Ale chypre bych ji nenazvala, v poslední fázi je to pěkné pomerančové mýdlo.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. července 2023 20:49

Musc des Sables 

Sladká balzamická.

Suchá pudrová květinová.

Mýdlo.

Hezká.

A mezi těmito body se odehrává taky zelená mandarinková kůra s kardamomem a pačuli. V suchém pudru je hojně kosatce a troška skořice. Hebké krémové bublinky mandlového mýdla uschnou a rozpadnou se zase na kosatcový pudr.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 06. července 2023 03:50

blackviolet 

...tu bych moc chtěla.!, je krásná...

Vůbec tahle značka je mi svou prací blízká...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. července 2023 11:50

Miru Mám v plánu toho vyzkoušet od té značky víc .