Pineward

06. února 2021 15:11
Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 11. prosince 2022 12:47

Ponderosa

První dojem: Neobvyklá kombinace vanilky s borovicí a jahodami, která ale působí překvapivě samozřejmě a nenucenně.
Borovice je dost kornatá a pryskyřičnatá. V hlubokých brázdách tlusté borky se skrývá jemná vanilka, doprovázená lesními jahodami. Kůra je posypaná skořicovým popraškem. Zajímavé je, že můj muž ve vůni dřív identifikoval vanilku než borovici, já to mám prakticky naopak. Po dvou hodinách vůně slábne, celková výdrž činí v chladných teplotách cca 2,5 hodiny. Pocitově ale vůni vnímám spíš jako do teplého počasí, bude to chtít ještě přezkoušet, podle předchozích zkušeností bych si tipla, že v teple bude výdrž na mé kůži podstatně delší.
Shrnutí: Úspěšné spojení pro mě zdánlivě nespojitelného.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 14. února 2023 18:21

Pineward - Funerie
První dojem je elegantní podhoubí, vegetící v tabákových listech. V chladnějších podmínkách na začátku zavane trochu čerstvě otevřeného hrobu, vroubeného houbami. Ať tak, či tak, parfém se následně promění ve velmi příjemnou směsici růže, hub, jehličnanů, tabáku a kouře. Po rozvonění mi trochu připomíná Hermit Coat (společné složky jsou kouř, kadidlo, jehličnatá smůla), který je oproti Funerie dramatičtější a drze průraznější, něco jako efektní thriller. Funerie je oproti němu takový nenápadný a pod kůži pomalu se zadírající horor. Po 2,5 hodinách v chladných podmínkách je vůně jemná (nikoli však slabá), s velmi lehkým a příjemným živočišným ocáskem. Drží kolem čtyř hodin. 
Za tepla výdrž lepší. Autor píše, že tento parfém je výzva. Já bych tuto rukavici s dovolením zvedla, až si našetřím na flakon.

Pineward - Pastoral
První dojem je nesladce sladká vůně. Má v sobě pocitově něco z Velvetine, i když složení se naprosto liší. Vůně je balzamicky likérově kořeněná, s vybraně nahořklým podkresem (tipuji kombinaci vetiveru a maté, do toho něco propolisu a dalších včelích produktů). Do půlhodiny začíná z této jako by husté tekutiny probublávat zralé ovoce v podobě ostružin a sušených meruněk. To přichází fáze marmeládově ovocná, s prvky luční trávy a lučního kvítí. Drží kolem čtyř hodin, oproti Funerie o něco méně. Ale i tak je pěkná, melancholická...