Pineward

06. února 2021 15:11
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 06. února 2021 15:11

Pineward je malá americká značka, která vyrábí parfémové extrakty inspirované jehličím. Nosem značky je Nicholas Nilsson (jeho seznam jehličnatý vůní není bez zajímavosti). V součastnosti značka nabízí šest vůní (17 mL za 73 USD, 37 mL za 128 nebo 220 USD) a sadu vzorků (25 USD). Více o značce a o vůních se můžete dočíst na fragrantice.

Zdroj: https://fimgs.net/himg/o.99928.jpg

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 06. února 2021 16:15

Fanghorn

Stromovous měl obočí z balzamického jehličí a vousy z hořkých bylin, dřevěné nohy si umazal od vlhké hlíny, když šel pro entí nápoj, který hobitům nalil do hladkých dřevěných misek a osladil javorovým sirupem. „Byla v něm jakási vůně nebo chuť, kterou neuměli popsat; byla slabá a připomínala vůni dalekého lesa, která se nese do kraje chladným nočním větrem.“ Výdrž přesáhla 6 hodin.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. února 2021 12:12

Murkwood

Vůně jehličnatého Temného hvozdu, v němž „stromy měly obrovské sukovité kmeny, pokroucené větve, tmavé a dlouhé jehličí a obrůstal je břečťan, který se plazil i po zemi“. Cítím mentholové jehličí, čerstvě utržené aromatické jehličí, mech, zakouřený sametový čaj a zemité kadidlo. Podobnost s parfémem Fume (Hendley Perfumes) je více než nápadná. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 13. února 2021 13:45

ModestMourek Skvělé! Morkwood vnímám podobně, proto ho taky mám společně s Christmas Wine na cestě. To bude zas adrenalin s doručováním a proclením

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 13. února 2021 14:45

prďola Tak to tě mám na svědomí. Jelikož mám celý flakon Fume, tak jsem zatím v klidu.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 13. února 2021 14:54

ModestMourek Ano, to máš!

Uvidím, jak se popasoval s údaji pro proclení, protože v závěsu budu objednávat i Apple Tabac. A velmi pravděpodobně i Steading

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. února 2021 18:26

Na ihličňany a drevá všeobecne mám ja slabosť ....dajte potom vedieť, ako s dodaním.

Totiž posledného polroka ťahám väčšinu zásielok od dopravcov ako zaseknutý štupeľ z plnej vane...trochu strácam odvahu.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 27. února 2021 14:25

slniecko Hlásím, že mi dorazily první dvě vůně ve velikosti 17ml a po dlouhé době to zase byla zásilka, která šla naprosto bez problémů a bez vyclívky (na deklaraci bylo místo skutečných cca 170 USD uvedeno 40 USD). Objednala jsem další dvě vůně

A mám načteno, že se chystá k vydání dalších tří nových: Bindebole (mám vzorek ), Eldritch a Genever. První dvě začátkem března, poslední uvedená v průběhu dubna. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 28. února 2021 00:26

prďola hm, tak z ďalšej výplaty asi veznem vzorky...

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 28. února 2021 00:52

prďola Tyjo! Šlo by se k Tvé objednávce přiojit se vzorečky? Asi všechny. Tedy určitě.

Nebo, pokud bych od Tebe směl ochutnat... šel bych do flakonu, třeba i většího a naporcoval.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 22. března 2021 17:32

Steading

Nádherná kompozice. Medově sladké pupeny topolu, fermežovité přírodní kastoreum a švestková povidla se zvolna přelévají, až skončí na dokonale vysušeném sametovém tabáku prohřátém balzámem s podtóny kořenové zeleniny. Jehličí tentokrát necítím, ale nijak mi to nevadí. Projekce je slabší, výdrž přesahuje 6 hodin.

Boreal

Mentholově chladivá, mírně nasládlá máta se prolíná s borovicovým jehličím, které se uhlazuje mechovým větvičníkem a posléze hedvábným dřevem jalovce virginského. Projekce je slabá, výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 02. dubna 2021 14:27

Bindebole

Terpentýnové smrkové jehličí se zemitými podtóny přechází přes nasládlé pupeny topolů a omítkový mošus na hedvábné dřevo jalovce virginského. Bez té omítky by to byla úžasná lesní vůně. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Christmas Wine

Krásná vůně vánočního svařáku. Čerstvě nakrájené plátky bio pomeranče přecházejí přes svěží nakyslé brusinky na červené víno svařené se zeleným hřebíčkem, které posupně překryje hřejivý balzám. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Apple Tabac

Výrazný akord zeleného jablka s mýdlovými podtóny přechází na mírně zakouřený sametový tabák, který v závěru prohřeje kapka balzámu s podtóny kořenové zeleniny. Nebýt toho syntetického zeleného jablka, dal bych palec nahoru. Výdrž přesahuje 3 hodiny.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 15:49
Reakce na ModestMourek:

Christmas Wine

Krásná vůně vánočního svařáku. Čerstvě nakrájené plátky bio pomeranče přecházejí přes svěží nakyslé brusinky na červené víno svařené se zeleným hřebíčkem, které posupně překryje hřejivý balzám. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

​Ááá, to musím nutně zkusit!!!

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 16:24

wendulka To se ti může splnit. Možná že prďola by mohla poskytnout vzorek, ovšem na webu značky už parfém, ani vzorek nevidím.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 17:34

ModestMourek 

Hm, tak touhle zprávou jsi moji zvědavost zase rázem utlumil. Pokud se už nedá sehnat, tak zkoušení asi radši nebudu vůbec pokoušet, chjo.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 18:10

wendulka

Dá se sehnat On ji autor pojal jako časově omezenou vůni pro období vánoc. A já jsem ji rychle koupila ještě těsně po vánocích. Další várka bude zase až příští vánoce... K vyzkoušení vzorek u mě, jen se případně domluvit kde/jak.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 18:12

prďola 

Uf, to jsi mě uklidnila. Tak jestli je to takhle, tak to jo, budu moc ráda.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 22. června 2021 23:38

Dobrá zpráva pro příznivce značky: Nick domlouvá evropského prodejce

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. června 2021 13:05
Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 23. června 2021 14:16

Korsičanka

Zatím se ke mě dostaly všechny jeho vůně bez cla (ťuk-ťuk-ťuk) a navíc mám spoustu jeho vůní, které ještě nejsou oficiálně k dispozici + vzorky plánované na podzimní release, takže asi budu dál nakupovat napřímo. Ale i tak je to skvělý počin a některé vůně nebudu muset kupovat jen ve verzi 17ml

Doufám, že ten evropský prodejce nebude Bloom ... ideálně by mohl být Pedro