Slumberhouse

15. května 2020 19:45
Offline slniecko spravce
13973 příspěvků moje polička 15. května 2020 19:45

Šokovalo ma práve, že takáto výrazná značka tu nemá vlastné vlákno.

Tak som sa to rozhodla napraviť.

Slumberhouse je jedna z najvýraznejších súčsných niche / indie značiek , resp. skôr indie v dnešnom poňatí.

Jej zakladateľom je Josh Lobb, známy tým, že sa za jednak nebabre s niečím tak pominuteľným, ako sú head notes a jednak tým, že sa hrdo rozhodol IFRA ukázať stredný prast.

A ešte aj vytvoril vôňu inšpirovanú death metalom.

No, dá sa ho nemilovať ?

Offline slniecko spravce
13973 příspěvků moje polička 15. května 2020 19:45

Slumberhouse - Sådanne

Jahodová vôňa, ktoré mi nepripomína nijaký dezert. Proste vôňa živých jahôd spolu s ľahko olejnatým tónom pripomínajúcim bulharskú ružu a jemnými živičnatými tónmi. Veľmi pekné, veľmi zaujímavé a originálne.

Offline slniecko spravce
13973 příspěvků moje polička 15. května 2020 20:03

Norne

Výrazná vôňa ihličia (tipovala som jedľu, ale je to borovica). Intenzívna vôňa hlbokého lesa. Vlhké papradie, mach a lišašajníky spolu s intenzívnym ihličím mi veľmi evokujú ihličnaté lesy Veľkej Fatry. V suchšom počasí sa primieša sladší, klinčeková tón, ktorý vôňu "zvianočnieva". Posedenie pri stromčeku s vianočnými medovníkmi. Atmosféra podobná niektorým vôňam Vala's Enchanted Perfumery. Pozor - farbí!

Ore

Nádherná gurmánka. Začína čokoládovými bonbónmi s tmavým koňakovým krémom, do toho sa postupne pridá stará, v dubovýc sudoch vyzretá whisky, a hlavne, hlavne tie staré drevené sudy po desaťročia presiaknuté vyzretým alkoholom. Do toho balzamické tóny. Všetko dohromady to ale tvorí jeden viacmenej jednotný prúd, nádherne spojený a vyvážený. Je fantastická.

Offline slniecko spravce
13973 příspěvků moje polička 15. července 2020 11:52

Keby náhodu, náááhodou niekto hľadal, s kým by sa podelil o nákup nového Fjerne,tak dopredu hlásim,že mám záujem o odstrek.

Offline prďola
2249 příspěvků moje polička 15. července 2020 13:12

slniecko A to i když není známé složení, jen bývá zařazena ke skupině vůní GREV a SADANNE?

edit: mám načtené nějaké poznatky z fóra, které Fjerne označují za velmi výraznou nesladkou gurmánku se stopami kokosu

Offline prďola
2249 příspěvků moje polička 15. července 2020 13:40

A ještě kopíruju poznámku z testování Fjerne (a tímto zdravím Dali2011 )

"The closest other scent I can compare it to is Sonoma Scent Studio's Champagne du Bois, which if we're being honest I prefer over the SH, since I really appreciate the aldehydes in it, and i don't have to compromise and deal with the play dough accord. (Seriously, if you like this one, try Champagne du Bois)"

Offline Dali2011
příspěvků moje polička 15. července 2020 14:47

prďola No to ne toto

Offline prďola
2249 příspěvků moje polička 15. července 2020 16:12

Dali2011 No ale všichni jsou z ní nadšený! A jak zmínili tu Sonomu Champagne du Bois, tak jsem ti to musela nahlásit

Offline slniecko spravce
13973 příspěvků moje polička 15. července 2020 18:06

prďola keď je to od Josha, tak sa to rada dozviem hoci aj neskôr. Toto je proste srdcovka .

A ja mám kokos vo vôňach rada a nemyslím si, žeu neho hrozí nejaké tuctové spracovanie.

Offline Dali2011
příspěvků moje polička 16. července 2020 08:57

prďola slniecko Věřim, že z ní budu nadšená i já Navíc, pokud je tam jistá podobnost se Sonomou. Určitě se kdyžtak hlásím o odstřik, popř. můžu naporcovat

Offline Korsičanka
9623 příspěvků moje polička 16. července 2020 19:27

Dali2011 Naporcovat