Jardins d´Ecrivains

26. října 2017 16:01
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. října 2017 16:01

Pro Anaïs Biguine, majitelku značky je tvorba vůní synonymem vyprávění příběhu. Vůně má schopnost přenést nás na nejrůznější místa v přímnosti, minulosti, ale i budoucnosti stejně jako literární díla. A přesně s touto myšlenkou založila v roce 2012 parfémový niche dům Jardins d´Ecrivains fiktivní parfémovou zahradu slavných literátů. Premiérovou George, inspirovanou francouzskou spisovatelkou George Sandovou, velmi brzy následovalo několik dalších a dnes se může pochlubit už celkem 8 vůněmi včetně letošní Ajar.

A perlička na závěr:  Anaïs Biguine je opravdová patriotka, tudíž se jako jedna z mála oficiálně pyšní tím, že veškeré její produkty jsou 100 %, vyrobené výhradně ze surovin z Grasse.

(zdroje: www.jardinsdecrivains.com a www.ausliebezumduft.de)

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. října 2017 16:12

JARDINS D'ECRIVAINS – zahrady spisovatelů - tvoří čichové obdoby skvělých literárních děl. 

LA DAME AUX CAMELIAS (EdT)

Hlavní hrdinka romantického románu o velké nešťastné lásce LA DAME AUX CAMELIAS (Dáma s kaméliemi) Alexandra Dumase mladšího je krásná pařížská kurtizána. Má předobraz ve skutečné osobě, v kurtizáně Marii Duplessiové, kterou Alexandre Dumas mladší miloval, a o níž málokdo věděl, že její život provází zničující plicní choroba. 

Květinová kořeněná vůně s popraškem pudru, který má na svědomí kombo – růže, fialka, kosatec. Pudr je sypký a jemný a je ho tu jen dotek, malinko. Z květin se rozvoní nejvíce kamélie, je to jako vůně pylových částeček. Já ovšem nejsilněji vnímám kořeněně dřevitou část - verbenu, jalovec a trochu kardamom, to vše nasládlé tonkou. Osvěžující kolínská, přesto dostatečně ženská vůně.

ORLANDO

Román anglické spisovatelky a feministky Virginie Woolfové ORLANDO vypráví o šlechtici, který prožije tři století v nezměněném věku třiceti let. Nejen to ale může čtenáře překvapit. V průběhu románu Orlando změní pohlaví a stane se ženou.

Mladík právě vstal, otevřel okno a ze skříně z krásného tmavého dřeva vybral jednu z úhledně složených bílých košil. Vlahý vzduch přináší dobrodružství nového dne a jemná látka provoněná luxusními mýdly mu příjemně klouže po kůži. 

Vzácná dřevěná skříň provoněná luxusními mýdly a vůně pokožky, které se toužíte dotknout. Balzám tolu v kombinaci s jemnou ambrou, dřevy a kořením vytvářejí hřejivý a suchý podklad pro neškodné ovocné pačuli s dotekem pomerančové šťávy, jemné pižmo vše přimyká ke kůži. 

WILDE

Oscar WILDE, původem Ir, působil jako dramatik, prozaik a básník v Anglii. Byl zosobněním šviháctví a ostrovtipu ve viktoriánské době. Žil svobodně bez ohledu na konvence a povrchní morálku vyšších vrstev, vědomě šokoval. Jeho heslo bylo „Born to be wild“. Za udržování blízkého vztahu s muži byl odsouzen na dva roky do vězení. 

V polstrovaném křesle světlého pokoje sedí velmi klidný pečlivě upravený muž v obleku s fiží a karafiátem zastrčeným do klopy, popíjí chladný čaj a na stolku před ním leží mísa s fíky a hrozny. 

Proutěná miska ze světlého dřeva vystlaná senem a svěží nasládlá vůně fíků a čaje a k tomu kytice z karafiátů ještě pokrytá rosou.

GEORGE

George Sandová, francouzská spisovatelka byla nejmodernější ženou éry romantismu, ve svých dílech se soustředila především na otázku společenského postavení žen. Proslula také svým bohatým sexuálním životem a tím, že kouřila dýmku a preferovala mužský styl oblékání.

Kouř, ale velmi jemný a příjemný? Asi někde blízko vás stojí dáma, která kouří dámskou špičku. Možná za tímhle pomerančovým stromkem. Vůně sladkého proschlého tabáku se mísí s vůní neroli, svěží a lehce nahořklou. Představujete si, jak se při každém vdechnutí rozžehne jiskra ve smotku cigarety jasněji a s jemným zapraskáním oheň stráví další dílek tabákových listů. Dáma slastně vydechne světlý kouř a s úsměvem obdaří svého společníka dalším bonmotem.

Kouřová vůně, přesto si nepřipadáte jako v kostele ani v pánském kuřáckém salónu. Světlý kouř, sladký tabák a svěží nahořklé neroli.

GIGI

Sidonie-Gabrielle Colette byla francouzská varietní umělkyně, novinářka a spisovatelka. Její novela GIGI se odehrává v Paříži a pojednává o vztahu mladé dívky připravující se na roli kurtizány a bonvivána Gastona. Vůně GIGI má být uličnická, svůdná a bezstarostná. 

Dokonalá květinová náruč. Opojné bílé květiny s tuberózou (má oranžový nádech) a neindolickým jasmínem v čele. To vše podkresleno hebkým santalem. Černý rybíz dodává kompozici lehkost. Taková Gabrielle (Chanel), ovšem výraznější a silnější v kramflecích, bez „grepíkového“ úvodu.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 26. října 2017 16:15

Z mailu, který dnes Vavavoom rozesílá zákazníkům:

Vážení a milí,

čtení nás baví a proto jsme pro vás připravili výhodnou nabíku na řadu Jardins D'Ecrivains inspirovanou světovými literárními ikonami - všechny parfémy za 1600Kč, flakon s pumpičkou 2000Kč. 

Více informací: https://www.vava-voom.cz/parfemy:jardin-d-ecrivains/

Pro registrované zákazníky navíc doprava na všechny objednávky do konce října zdarma!

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 21. února 2018 16:11

Orlando

Kovová skříňka napěchovaná štiplavým kořením,

ambra vonící sladce likérově,

prachové pačuli s vůní pryskyřic,

to vše zakonzervované v oblaku balzamické vůně se stopou vanilky.

Vzdušná a příjemná.

Marlowe

Počáteční pepřová svěžest s neurčitou ovocnou stopou a kapkou likéru působí hladce, teple až balzamicky. Nasládlý ovocný tón poté zesílí a záhy se k němu připojí tuberóza, taková plochá a neživá. Celé toto sladké ovocně–květinové spojení vyznívá velmi uměle a synteticky a celou kompozici vnímám jako docela otravnou a navíc (bohužel) s dobrou výdrží…, takže udává charakter vůně, která v průběhu času neprodělává velké změny. Občas ji zastíní dřevitě pryskyřičnatá „prašnost“, ale to ji už nezachrání, onen nasládlý umělý tón je stále přítomný. Pod tím vším se ukrývá pižmo, které ke konci odhaluje svoji vodnatost  okořeněnou pepřovou sprškou.

Zkoušela jsem ji třikrát a s každou další zkouškou přicházela o body, za mě zklamání a palec dolů.   

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. května 2018 10:59

Ajar

Emile Ajar je pseudonymem slavného francouzského spisovatele Romaina Garyho, jenž získal prestižní Goncourtovu cenu hned dvakrát, aniž by to pravidla umožňovala. Tu první obdržel v roce 1956 za román Kořeny nebes a druhou v roce 1975 za román Život před sebou, publikovaný již pod tímto pseudonymem. Komise jej ocenila, aniž by znala jeho identitu.

A snad  právě proto je vůně tak trochu chameleonem. Otevírá se ledově vychlazenou, natrpkle šťavnatou hruškou s bergamotovou kůrou, obklopenou vanilkovou orchidejí a mléčně sladkým santalem. Drobnou vadou na kráse je to, že po rozvonění se mezi ně společně s mechovými tóny a kadidlem vkrade drogérkový jasmín s kosmetickým pižmem.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 16. června 2018 21:02

Marlowe

Vůně přes čtyři sta let starých buřičských spisů Christophera Marlowea? Úvod obstarávají hořké byliny položené na suchém dřevě a zalité květinově nasládlou hřejivou pryskyřicí. Hořkost s časem odeznívá a pryskyřice se vpíjí do dřeva, zůstává jen dřevo uhlazené tuberózou, kterému kouřová myrha propůjčuje starobylý sklepní podtón. V této podobě vůně vydrží v podstatně až do konce, který nastane po více než 10 hodinách. Není to špatná vůně, ale k nošení mě neláká.