The Merchant of Venice

22. října 2017 15:36
Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. října 2017 15:36

Idem sem dať takúto dôležitú informáciu a zistím, že táto značka nemá vlastné vlákno? Škandál!!

Ok, tak ho zakladám, nejaké informácie sú v článku:

Kupec Benátsky

A teraz tá dôležitá - konečne vydali sadu vzoriek aspoň k základnej kolekcii, vyzerá roztomilo:

http://shop.themerchantofvenice.com/eu/fragrances/trial-kit.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=FB_EC_TrialKit_EU_en_FN

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 00:05

La Fenice Pour Femme – Teplá, hladká, až zamatová kvetinovo orientálna vôňa. Zložky sú veľmi zaoblené, splynuté a uhladené, snáď jediné, čo je možné identifikovať, je tonka. Typická „chumlacia“ vôňa.


Rosa Moceniga - „Typická“ vôňa postavená na ruži. Teda, vlastne, neviem, aký je najbežnejší, či typický parfém z ruže, ale ak by som si ho mala predstaviť, vyzeral by takto. Je pekne poskladaná, komplexná, ruža hraje prím. Trpkosť a zeleň pridávajú bergamot a list čiernej ríbezle, kvetinovosť podfarbujú ďalšie kvety, hlavne magnólia a tipla by som si aj pivonku, a celé to drží na klasickom ambrovo-vanilkovo-drevitom základe. Vanie z nej niečo „klasického". Ak by som žiadnu vôňu z ruží nemala, určite by bola vo výbere. Takto – aspoň som ju skúsila.


Venezia Essenza pour Femme - Pri prvom ovoňaní som chcela ofrfľať, že jasné, bez oudu by to nešlo. Potom som si uvedomila, že nie, toto nie je oud, ale taká nálož ambry. Tá v takomto silovom postavení nie je mojou favoritkou, ale tu nakoniec pomocou sladkého ovocia, bielych kvetov a dreva vytvorí napokon celkom príjemný zohrievací obláčik. Drydown je už vyslovene prítulný.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 22:16

slniecko Zkoušela jsem všechny tři na jaře. Nejvíc jsem byla samozřejmě zvědavá na růži, ale nakonec se mi nejvíc líbila ta Essenza.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 22:31

wendulka verím tomu, ty by si ju unosila, kdežto čo sa mňa týka, asi by ona unosila mňa.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 17:33

wendulka Já mám doma ještě pořád vialku od vzorku Arabesque, který jsi mi kdysi dala. Je už sice prázdná, ale pořád voní! A jak teď hledám náhradu za Rousse, vzpomněla jsem si právě na ni - tam je ta skořice také moc hezká, ačkoliv ve srovnání se syrovější Rousse bude víc gurmánská.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 19:05

Fleur I u mě nadále vede Arabesque, pokud jde o tuto značku. Nicméně nakonec jsem se s ní rozloučila právě proto, že byla opravdu hodně gurmánská. Teď pokukuju po Suerte, která je sice taky z kategorie gurmánská skořice, ale zase ne tak medová.

Jediná další téměř negurmánská skořice, která mě napadá, je Autumn od Dasein, která má ještě blbější dostupnost než Rousse.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. listopadu 2018 19:15

wendulka To mi povídej - Dasein jsme v Brně se slniecko právě probíraly

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 20. listopadu 2018 02:06

Korsičanka jo, keď sme pri Dasein, tak mi prišiel mejl, že budú ob Winter o týždeň v akcii.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 22:11

Red Potion: More....slaný vánok, slaná voda, kamenné bazéniky na získavanie soli vysušovaním morskej vody, morská soľ na slnkom vysušenej, nenakrémovanej pokožke....ako ono tam asi niekde budú aj uvádzané zložky, minimálne trochu prímorských suchých bylín sa tam občas mihne, ale inak je to proste vôňa mora, morského pobrežia, resp. to najkrajšie z nej. Žiadne riasy, žiadne naplavené drevo, nič, len ionizovaný morský vzduch a vôňa morskej soli. A vydržala mi na ruke napriek umývaniu a pomerne extenzívnemu programu tri dni.