Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Makara
Avatar
2238 příspěvků moje polička 07. května 2021 20:40

Ginger diky, bude to ta mandlon. Jen skoda, ze kvete jen kratce. V kvetu je uzasna. 

Pinot NoirMandlon to chybi

nausi lykovec znam, ten to neni.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 07. května 2021 21:07

PiZap zpoplatnil skoro všechny normální koláže, ach jo.

Online Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 08. května 2021 05:15

Resch ajaj, teď jsi mě znervóznila, mám na cestě velký balík od Flose

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 08. května 2021 11:33

Pinot Noir jejda, to jsem nechtěla .. spíš mě to zarazilo, brala jsem od nich na základě kladných doporučení loni asi 40kytek a všechny ok - asi dvě nebo tři polámaný, ale v tom množství a dopravě DPD, se nebylo čemu divit, letos těch kytek bylo 60 - šqkvěj, kostřava, rozrazil, mateřídouška se chytrý hezky, i když některé taky nevypadaly nic moc, ale ty pelargonie, bakpy a lobelky.. Aaaa... včera ještě přišly znova dvě bakopy, ty jsou hezký, ale ze sedmi levandulí, tři úplně vyschlý .. a teda v obou zásilkách byla kopa mravenců.. jsem si říkala, kde se nám berou po bytě .. A od včera znova

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 08. května 2021 11:46

Emi Určitě bych doporučila pro nějakou základní orientaci tu jejich knížku Žijte ve své zahradě, ev. kouknout má na YT LiveStreamy, kde odpovídá na otázky a to je celkem přínosné. Teď v březnu spustily on-line kurz Žijte ve své zahradě, je to asi 15hodin přednášek, s materiály, typy a návody, radami ve FB skupince - platí tři roky, takže není kam spěchat a člověka to provede opravdu od začátku do konce.Teď to teda stojí asi 6000, ale myslím, že pak ta zahrada může dobře fungovat a není to metoda pokus omyl.  Na druhou stranu mně sečtou zdá fajné, ale zahradu nemáme

Online Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 09. května 2021 05:42
Reakce na Makara:

Pinot NoirMandlon to chybi

​Huš, huš! 

Online Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 09. května 2021 05:44

Resch no tak doufám, že to nebude úplná tragédie, mám na cestě  taky 60 rostlin

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 09. května 2021 09:12

Pinot Noir flos mi před týdnem doručil (teda dpd) kytky v dobré kondici a úplně v pořádku, navzdory tomu, že balík přebral manžel a prý si nevšiml těch obřích nápisů "zde je dno", "zde je vršek, neklopit", ani šipek naznačujících, jakým směrem balík postavit, a postavil ho "na hlavičku" . Ale naštval mě Havlis, čekám na keře asi 5 týdnů, ok, je jaro, mají toho hodně, mám pochopení, ale v pátek odpoledne přišel mail, že je právě dali do přepravy, následně přišel mail od dpd, že je doručí v pondělí, takže ten balík přes víkend stojí a čeká kdoví kde (posílají to jen z opačného konce Prahy). Navíc v pondělí nejspíš nebude nikdo doma, což je hodně výjimečné, tak buď řidiče nechám, ať mi balík hodí za plot, nebo to přeprogramuju na úterý

Online Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 09. května 2021 10:11

Mohučanka takhle mi to minule poslali ze Spomyšle, v pátek to předali dopravci, ještě k tomu České poště, místo obvyklého kurýra, k tomu info, že to rozdělili do dvou balíků. No trochu jsem trnula, kdy, v jakém stavu a kolik kusů nakonec dostanu, ale v pondělí to doručili v bezvadném stavu. Oni vždycky píšou, že to vydrží v tom balíku 10 dní. Takže věřím, že to dostaneš v pořádku.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 09. května 2021 11:52

Pinot Noir 10 dní!!! No to si vůbec neumím představit. Ale dík za uklidnění. 

A dneska je na té zahrádce tak krásně...

Online Vilemina
Avatar
2267 příspěvků moje polička 09. května 2021 12:27

asi desátá reinkarnace vrby a tulipány, co si dávají načas

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 09. května 2021 12:59

Já jsem si na balkoně zasadila keříkový rajčata, co mi dal šef za tlustici..no jsou to takový zvadlý chudery zatím  a zasela jsem pažit a libeček, snad není pozdě na to? 

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 09. května 2021 14:01

Ounz Není. Akorát dneska u nás dost fučí a mladé rostlinky rajčat to může pomlátit.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 09. května 2021 14:04

Kan no, jsou trichu v závětří, tak uvidíme. Už to muselo ven, jsou celý zohybaný, plazivý. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:12

Vilemina vrbicka ja krasna a paci sa ten plotik z prutia

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:16

Posledne krasne kvety magnolie konci mi nafherna ziva tapeta v okne

Kvitne okrasna mandla 

Konecne aj bergenie

A nezabudky 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:17

A biely orgovan nerozdychal jesenny susedov postrek . Stale sme dufali ze teraz na jar to da a chudak je po nom. 

Offline SunEclipse
Avatar
3109 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:26

Janulik03 krásné to máš

a chudák šeřík.  Jen ta pomněnka není pomněnka, ale pomněnkovec, našla jsem, že slovensky brunera. Ale i tak je krásný

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:45

Janulik03 Nádhera a teda soused je píp.

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 09. května 2021 20:50

SunEclipse ja viem len ked poviem brunera nikto nevie o com tocim tak som si zvykla vraviet nezabudky a hotovo. Su super krasne sa vysemenuju uz som nimi podarovala zname a nastrkala ich kade tade