Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 10. října 2019 21:08

Renusatko tyjo...pekny.To zalivas pul dne,ne?

ale k tomu zalivani,myslela sem,ze se fialky zalivaji jen do misky ne na substrat,ale ty to mas v kaliskach tak jak to je?To kazdou po jednom vyndavas?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 10. října 2019 21:12

Zarinya To jsou takový pověry. Nevím, kde se vzaly. Fialka je tropická rostlina, úplně klidně je i sprchuju. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 10. října 2019 21:16

Renusatko 

verim takove pestitelce,ale tedy...asi nejakou vyzkousim.

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 11. října 2019 03:20

Zarinya Janulik03 Pinot Noir děkuju, snažím se, aby to co nejvíc zarostlo a nebylo vidět k sousedům... po domluvě s nimi jsem asi 4 roky piplala brectan, kterej ten plot nádherně schoval, chodila jim ho stříhat a nakonec se sousedka rozhodla, že to musíme dát pryč... tenkrát jsem to fakt obrečela, ptž když se to vyrejvalo, šla spousta mých kytek do pr.ele a navíc tam teď na sebe koukáme... ale za pár roků to bude podle mých představ a nebudeme se muset dívat na to, jak si tam sousedky holej nohy nebo na to, když jim přijde návštěva, která si v létě svlékne kalhoty a chodí po zahradě v košili a kalhotkach 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 11. října 2019 03:24

Renusatko to máš všechno doma nebo někde v pergole?

Zarinya zkus, je to nenáročná kytička, měla jsem ji v bývalé práci a bylo to za málo péče hodně muziky 

Online Janulik03
Avatar
16693 příspěvků moje polička 11. října 2019 07:40
Online Janulik03
Avatar
16693 příspěvků moje polička 11. října 2019 07:45

Edge ty brdo preco to chcela dat prec? My teda mame so susedmi nadstandartne vztahy, stamprliky cez plot ( uz som si zvykla) , ale nevidime na seba navzajom vo dvore kazdy chce sukromie. Ja by som na plot uviazala prutene dielce alebo lacnejsi bambusovy diel, je to rychle, pekne a kvety pred tym este viac vyniknu. Mas to krasne ale myslim ze stale cez tie kriky bude vidiet. 

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 11. října 2019 08:03

Janulik03 ty dobré sousedské vztahy ti závidím... u nás to není zatím nic kritickýho, ale tohle mě teda fakt nasralo, ptž jsem se s tím fakt ty 4 roky piplala a bylo to s jejich výslovným souhlasem... navíc to vypadalo fakt krásně a nebylo to ani prostorově náročný... taky jsem jim to tam chodila stříhat, to si mě pokaždý zavolali jako nějakýho svýho poskoka, ale co bych neudělala pro soukromí naší rodiny, že ... možná, že jim vadil ten stín, fakt nevím... po tom vykácení jsme na celej plot dali rákosovej plot, kterej sice hezky vypadal, ale jednou přišel silnější vítr a ono se to polámalo... oni mají zase z druhý strany hortenzie, který jsou krásný, když kvetou, tak jsem do těch kritických míst, kde je nejvíc vidět, dala ibišek, pajasmín, převislej modřín, ruj vlasatou atd. a na ty nevyplněný místa pak plánuju nějakou dřevěnou konstrukci, do který bych dala květináče s převislejma kytkama nebo nějaký popínavky typu clematis... na pinterestu je naštěstí hromada inspirace

Online Janulik03
Avatar
16693 příspěvků moje polička 11. října 2019 08:30

Edge mas to dobre vymyslene. My sme zasadili brectan zo susedovej pohladovej strany k novemu tehlovemu muriku. Je tam este meter nasho pozemku, ale nedali sme tam plot (spojili sme radsej murikom nase dve stavby) a sused si to moze lepsie kosit. Som zvedava ci im nebude cadom vadit aj ked listie z toho nepada, budeme to potom tiez strihat. Mam rada brectan je rychly zakryje hodne nepeknych veci. Len sa musi ukocirovat. My by sme radi jednu stenu domu zrovna od tych istych susedov radi nechali porast pavinicom, ale je z neho hrozne listia na jesen, tak vahame. Padalo by im to do dvora to by nebolo dobre. Inak mame pole za domov kazdy dlm taky dlhy pas adi 15 m siroky, a vlbec tam medzi sebou nemame plot len medzu a ohrada je az vonkajsia aby srny nechodili na stromky, ten je spolocne vybudovany. Ked sme na poli nasi psy sa mozu spolu hrat.

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 11. října 2019 08:51

Janulik03 psí víno je nádherný, hlavně na podzim, když se vybarví... ale jak píšeš, opadává to a už vidím, jak bych k nim ty listy musela chodit sbírat

oni mají takovou "sterilní" zahradu, kde si pomalu ani jejich děti nesměj hrát, aby něco nepolámaly, což nechápu... my bydlíme na kraji města, je to už taková skoro vesnice a podle mě prostě zahrada má sloužit lidem a ne opačně .... hlavně, když pak jejich děti visej na našem plotě a trhaj nám ostružiny, který k nim ani nepřesahujou... ona totiž jejich babička nechala všechny ovocný keře a stromy vykácet a všude si nasadila kytky, takže když pak k nám jejich děti přijdou na návštěvu, tak jsou jak sarančata a co viděj, to sežerou

Online Janulik03
Avatar
16693 příspěvků moje polička 11. října 2019 08:58

Edge  ja teraz mam dilema. Mame zrazu cire okna v zimnej este teda iba zapenene a muz si chysta listy a tak . Ale zrazu mam pocit ze musim vonku nejako inak upravit zahradu aby bol pohlad von prijemnejsi.  Len neviem ako. 

Nejake napady?

Online Janulik03
Avatar
16693 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:02

 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:07

Janulik03 mne přijde krásná dostatečně

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:14

My už máme ten podzim, dýně je spalena až během posledních par dni, o vikendu bych to chtěla už zrejt, minule jsem stihla jen půlku

a porad se činí nase medonosná loucka, jak tam na jaře byly takový kytky spis pro zlost (hořčice a řepka), tak v létě to byl modrej i cervenej len , chrpy a teď slez a astry

Offline Edge
Avatar
1617 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:23

Janulik03 mně se tyhle zarostlý zahrady moc líběj, takže bych max. přidala nějakou popínavou růži, clematis, vistarii, jinak je to krásný... z nižších mám moc ráda hosty, lupinu, zvonky, kosatce, měsíček, chryzantémy... plánuju si pořídit hledík, ten měla moje babička, tak je to pro mě taková srdeční záležitost

Potrefenáhusa len znám tak akorát z Krtečka, jak to vypadá, když kvete? chrpy jsem dostala od kamarádky, ale nevím, jestli se chytily... a taky jsem si u trati odkopla hadinec, ale ten se asi taky neujmul 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:30

Edge taková obyčejná modrá (nebo červená) kytička 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:40

Edge no,nevim ja se zarekla,ze krome orchideji a zamiokulkasu uz nic jineho nechci.

leda poku narazim na nejakou zajimavou.

Online Janulik03
Avatar
16693 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:44

Potrefenáhusa teba nepocitam, nie si nestranna a stale chvalis

ta lavicka je nadherna. 

Online Janulik03
Avatar
16693 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:49

Edge popinava ruza tam je, klematis vidus tu velku vysoku masu rovno pred oknom, hosty ho kryju, vidteria je kusok vedla. Ach no asi tam dam nieco viac kvitnuce , mozno nejake letnicky? 

Ruza je teraz hodne zostrihana polamala konstrukciu

Visteria nas jedneho dna zarastie 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:52

Janulik03 já jsem prostě fakt nekritickej a fanatickej obdivovatel tvojí zahrady

naše lavička je pěkná moc, asi bude potřebovat natřít, jinak předchozí majitelé byli fanatici do betonu a ne všude nám na tý zahradě něco roste (jak jsem udělala tu pidiskalku vedle lavičky, tak tam je asi 5 cm zeminy a pod tim beton, nerostlo tam nic, a takových míst je na tý zahradě bohužel víc), fanatici do betonu a tůjí, ty postupně vykopáváme