Cestování

09. srpna 2014 10:36
Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 14. února 2020 13:41
Reakce na Zina:

Chystámese někdy v únoru/březnu na pár dní do Amsterdamu, nemáte někdo dobrý tip na ubytování?

Dostala jsi nějaký tip? Projela jsem následující stránky a nedohledala jsem.

My se tam chystáme v dubnu a jsem z toho jelen, protože nás bude asi 8, zkoušela jsem hledat přes Aibnb, ale ty ceny jsou o dost vyšší než v hotelech...

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 14. února 2020 14:13

Zu a na jak dlouho jedete? Hostel blbý? Když je vás tolik, to byste sami v pohodě obsadili 2 pokoje.

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 14. února 2020 14:23

nellielovett zatím čekám na přesný termín od zbytku, který letí, ale nejspíš čtvrtek až neděle. Hostel spíš ne, budeme mít psa a jedno dítě necelé 2 roky, takže spíš ať se aspoň takhle oddělíme a vzájemně nerušíme :) 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 14. února 2020 14:32

Zu jasně, chápu.-)

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 14. února 2020 17:39

Amsterdam nás nejspíš taky na podzim čeká,  takže tipy jsou více než vítané. nejsme moc zcestovali teda navíc.. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 14. února 2020 18:20

Zu Nedostala, ale výlet jsme odložili na  květen, tak třeba se tu teď nějakej tip objeví.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:40

AprilTwelve zkopíruju svůj starší příspěvek, protože krom samotného centra, muzeí, knihovny, trhů atd se mi hodně libilo tohle:

Každopádně pokud byste chtěli vyrazit mimo centrum Amsterdamu, doporučuji si půjčit kolo a jet trajektem do severní části, kde navštívit NDSM a Nieuwendam, odtama trajektem do východní části do Roest a pak do lokálního pivovaru Brouwerij 't IJ. 

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 14. února 2020 21:13

nellielovett 

dekuju moc, podíváme se na to

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 17. února 2020 12:08

Poprosím miestne cestovateľky o tipy, čo v Štokholme.Pripadne, ako najlepšie poriešiť dopravu. Ďakujem. 

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 17. února 2020 12:11

pecka dobravu určite metrom, okrem toho, že sa dostaneš všade je aj krásne

Na nete sú sprievodcovia, kde si tie zaujímavé stanice popísané, určite má cenu sa povozit aj lodnou dopravou medzi ostrovmi, je to za hubičku a niečo, čo tuná nezažijete. 

Ešte môžem odporučiť Skanzen, palác bol počas nášho pobytu zatvorený, ale videli sme radnicu a neboli sme sklamaní. 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 17. února 2020 12:13

pecka Knihovnu

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 17. února 2020 17:49

pecka Vasu.  A hodně toho jde obejít pěšky. Moc pěkný byl takový chodníček, ze kterého bylo vidět na radnici a spol. Podle mapy.cz se to jmenovalo Monteliusvagen.

Offline barbucha blogger
Avatar
30588 příspěvků moje polička 17. února 2020 18:58

brrr 

To je myslím přes vodu na Södermalmu, pěkná vyhlídka!

pecka 

Měli jste to nechat na velikonoce, mohla jsem ti dělat průvodce Dopravu určitě MHD, metro fakt krásný... jinak centrum prochodíš pěšky v pohodě. Nabízej různý ty několikadenní legitky (Stockholm Pass), ale to podle mě nemá cenu - mnohem lepší je koupit si běžnou kartu (tu teda daj zadarmo) a nechat si ji nabít - na výkop třeba stovku -  můžeš nabíjet i průběžně když to vyčerpáš. Ta turistická nemá cenu proto, že se za prvé počítá že projezdíš majlant - a neprojezdíš, jak jsem řekla dá se hodně i pěšky... a za druhý proto, že tam inzerujou i vstupy do muzeí, galerií - který jsou v současný době ve spoustě těch podniků zadarmo! Typicky třeba Moderna Museet...kde maj dobrý zajímavý věci, nebo Nationalmuseum, kde je zas spousta našich rudolfínskejch sbírek Vasa myslím volnej vstup nemá. Kromě těch různejch muzeí a obligátního Gamla Stanu (Starýho Města - malej ostrůvek, projdeš za hodinu nebo za dvě, když si tam sedneš na kafe )doporučuju už zmíněnej Södermalm - taky se dá dojít z Gamla Stanu pěšky přes most, a je to pěkná hipsterská čtvrť s odpovídajícíma provozovnama ale i s historickou částí, takovým pitoreksním koutem kolem kostela sv. Katariny, kterej tam náhodou zůstal mezi novější zástavbou... a pro ctitele Larssonový trilogie přímo povinnost (v městským muzeu může turista získat mapu důležitejch bodů a ty adresy si projít). Ale nevím, na co jste zaměřený... já mám ten Söder prostě ráda.

Mapu i tu legitku dostaneš v každým Pressbyran , a ty jsou všude - na letišti, na vlakovejch nádražích i na ulicích.

Kde budete bydlet?

Offline barbucha blogger
Avatar
30588 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:09

pecka 

Hele tohle je ta karta - nenech se ukecat že by se tě ptali na kolik dní to chceš, ten paušál fakt neprojedeš, normálně řekni že tam chceš vrznout kilo, dvě kila...

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 17. února 2020 20:00

Ďakujem pekne všetkým. Tu človek naozaj získa odpovede, rady na všetko

barbucha je mi jasné, že by si bola skvelá sprievodkyňa. Bolo to však spontánne rozhodnutie, nič plánované.Natrafila som na super lacné letenky, tak som nahovorila kamarátku a hneď kúpila letenky a zháňala ubytovanie. Postupne si plním svoje cestovateľské sny Bývať budeme na ostrove Kungsjolmen.

Ak Ťa niečo, resp. hocikoho napadne, píšte. Kľudne aj sz. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30588 příspěvků moje polička 17. února 2020 20:48

pecka 

Kungsholmen je fajn, to neni do centra daleko. Tak ať se vám tam líbí!

Nenapadá mě nic, když nevím co je vaše priorita. Na obyčejný zevlování je příležitostí dost kdybys chtěla tip na extra dobrý a výhodný nákupy... tak ještě mě napadá ten Barkarby outlet, ale to chce mapu celýho Stockholmu nebo vysvětlivku dopravy, pošlu kdyžtak v sz kdybys chtěla. Jinak cosáci apod. jsou v centru kousek od NK (takto nejstaršího a taky nejluxusnějšího obchoďáku).

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 17. února 2020 22:27

barbucha to zní hezky, úplně jsem dostala chuť si udělat výlet ... :-)

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 17. února 2020 22:46

barbucha vďaka... Tak určite si chceme pozrieť tie najdôležitejšie a najzaujímavejšie miesta. Ale ja osobne milujem sa len tak flákať uličkami a objavovať miesta po vlastnej osi. Vždy sa mi podarí objaviť niečo zaujímavé,čo hneď len tak nenájdeš na Google. Samozrejme, tipy na zaujímavé miesta, aj na shopping uvítam ak by si mala čas, kľudne napíš sz, veľmi si to cením a ďakujem :) 

Offline notna
Avatar
6529 příspěvků moje polička 24. února 2020 23:08

Dítě si přeje dát si v Londýně jejich tradiční čaj s okurkovým sendvičem. Já budu v Anglii poprvé, omlouvám se, pokud je to blbý dotaz. Mají to běžné v restauracích nebo kavárnách?

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 24. února 2020 23:16

pecka Ja si pujcila kolo a objela ty vzdalenejsi mista ostrovu na kole, jeden je tam uplne bozi takovej ,,volnocasovej,, prirodni, fakt krasna priroda v centru mesta, nechce se mi hledat, jakej to je, barbucha jiste doplni;-). No a ten hipsterskej je taky uplne bozi. Jinak Vasu a Skanzen taky doporucuji. A ve Vase je prijemna kavarna za par supu;-). Ty blaho bych hned jela!  Kdybych jela na vic dni, projela bych se nekam lodi;-)