Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 05. prosince 2021 23:26
Reakce na SunEclipse:

barbucha no hele co je normální? Já teda moc rodin, kde by se třásli na návštěvy babiček, neznám

​Co to je za blbost? 

barbucha nenech se rozhodit, rodiny, které se těší na babičky z obou stran, samozřejmě existují! 

Offline madluša
Avatar
118 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 01:36

Já tedy nemám tak úplně stížnost, ale velký poděkování všem, co tu psaly o svých těžkých životních situacích a předdepresivních nebo depresivních stavech. Když jsem to tady pročítala, došlo mi, že v něčem takovým už nějakou dobu funguju, že se nedokážu přinutit vstát z postele a když, tak mně to stojí poslední zbytky sil. No a do toho mi zrušili vánoční trhy, které mně živí, dozvěděla jsem se to přesně v okamžiku, kdy jsme začali nakládat zboží, že ho odveze přítel na stánek. To mě dorazilo a zhroutila jsem se a celou noc a den probrečela. Zachránil mě zde doporučovaný tryptofan v kombinaci s třezalkovým čajem (a hromada sladkostí).

Takže ještě jednou díky, protože jsem se tak dobře dlouho necítila, srovnala jsem si myšlenky, naplánovala odpočinek a promyslela, jak dál.

Online JankaM
Avatar
2388 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 06:29
Online Samara
Avatar
příspěvků moje polička 06. prosince 2021 06:42

madluša jo to ruseni trhu na posledni chvili je kurvarna prvni tridy, nechapu ze jim to vubec muze projit. Nekterej z politiku blouznil cosi o nahradach, slibili vam neco? Neumim si ty nahrady v praxi totiz predstavit.. ljednou tady nekdo psal, jak zrusili

z prahy 2 trh presne takhle den predem, pani, ktera prodavala drubez, zustala naprazdno doma s hromadou zabitych kurat..

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 08:46

Děkuji všem za účast, nakonec to nebylo tak hrozné, přijely děti, takže nějak nebyl čas na nějaké vážnější diskuse (ale na biatlon jsem se tedy nahoře koukala :-)

Online letfenixa
Avatar
7943 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 09:01
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 09:37

madluša Ať je brzy lip!

Ja si uvědomila až zpětně, že u mě to bylo taky dost covidem. Myslela jsem si, že ne, protože jsem celkem ráda doma a na rodicaku jsem stejne suma sumárum nikam moc nechodila/chodit nepotřebovala. Ale asi jak mi zmizela i ta poslední nepatrná možnost vyžití, tak to sice nebyla velká změna, ale zase to byla ta pověstná poslední kapka.

Těch trhů je mi fest líto, a to co se dělo včera na Staromáku bylo skoro až nechutný (trhy zavřený, ale pod orlojem cca 5 funkčních stánků, okolní hospody, krámy samozřejmě obstoaný lidma, svařák tekl proudem ... jako nedivím se ani lidem, ani prodejcům, ale smysl to nemá žádnej).

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 11:42

barbucha Soucítím, je to teda složitá rodinná situace a nedivím se, že na zřítelnici tak "držíš". Mít jí navíc tak daleko musí být fakt těžký .

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 14:55

Někde se jim na to zrušení trhu vykašlali, ne? Jako přejmenovali to nějak nevánočně, a hotovo.

Já v tom zrušení smysl nevidim, ačkoliv by to bylo to poslední místo, kam bych chtěla jít - mačkat se v těch davech, abych koupila dřevěnou vařečku za tři stovky, to teda klidně oželím. Ale kdo chce nebo to má jako vánoční tradici, nechť si poslouží. Ovšem měl by si vzít respirátor.

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 15:00

MP Meri barbucha 

to je presne ono. Neco se vyhlasi, zakaze,  kontrolovat se nebude pro jistotu nic, takze nejak se to vocura a klidek, pohoda...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 15:04

Kokoska 

Hele, když jsou otevřený obchodní centra, tak už ten trh je blbost... ten je aspoň na čerstvým vzduchu. 

Ale máš pravdu, že když už se něco vyhlásí/zakáže, tak by na tom měli autoři trvat a vymáhat to, ne jen tak něco vykřiknout z vokna a sláva, máme splníno.

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 15:15

barbucha no vzdyt jo, na vzduchu snad stacilo zakazat holt konzumaci a prikazat respiratory, ale to by to holt fakt musel nekdo aspon trochu kontrolovat. U nas po satelitu se tak bezcilne a pomalinku projde obden policejni hlidka, nekdy jedou na koni, tlachaji, zadnej kvalt... klidne by mohli pulku smeny byt uzitecni jinde a pak to vzit rychlejsim tempem v terenu.

Offline madluša
Avatar
118 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 15:17

Samara nějaké náhrady projednávají, otázka je, jaké budou podmínky a jak dlouho to bude možné čerpat. Zatím to vypadá, že bude nutné doložit pokles tržeb ve srovnání se srpnem-zářím 2021, kdy moc výdělku taky nebylo, protože nebyly velké akce. Max 1000,- na den a pokud to bude jen v prosinci, tak mi to prakticky nepomůže, protože vánoční trhy mi vydělaly cca do dubna. Mě tedy aspoň nezbyde kazící se nebo sezónní zboží.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 15:22

Kokoska 

U nás vidim čacký příslušníky (služebna ve vedlejším baráku) vždycky akorát ráno když jdu do práce - dávaj si kafe a cigáro před šichtou. Co ta šichta ovšem obsahuje naprosto netuším, anžto nikdy jindy nejsou vidět Tuhle jsem je dokonce marně sháněla i ráno - motal se nám kolem baráku divnej týpek a cvičně zkoušel dveře u obchodů... no jako by to tušili, ten den si ani to kafe nedali abych je nevyhmátla!

Offline Kokoska
Avatar
28240 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 15:26

barbucha nekde pomahali a chranili, neasi?

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 15:59

přišla jsem si sem postěžovat, přečetla posledních asi deset stránek a nějak mě to přešlo. soucítím se všema, komu tahle nablbaná situace komplikuje setkání s rodinou.

Offline madluša
Avatar
118 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 16:26

MP Meri díky. U mě to právě začalo už vloni zjara, jak všechno zavřeli a většinu roku jsem jela jen „na setrvačník“ to nejnutnější, aby se mi podnikání úplně nepoložilo. Letos jsem se trochu vzpamatovala, přes léto to začalo být skoro dobrý, začla jsem doufat, že to všechno zvládnu. Pak mi syn přitáhl domů covid, chytla jsem to od něj týden před začátkem trhů a ve čtvrtek jsem z posledních sil nachystala zboží, domluvila lidi, kteří to tam odvezou a nachystají a zaškolí brigádníka a když začli nakládat, dozvěděla jsem se, že všechno to šílený úsilí bylo na nic. Chvilku předtím jsem se taky dozvěděla, že ráno zemřel dlouholetej kamarád.

Zákaz trhů je naprosto nesmyslnej v okamžiku, kdy všechno ostatní jede na plný obrátky. Plná Vaňkovka, narvaná Olympia, naproti našemu zavřenýmu stánku vesele prodávají Turbomošt, ale zavření stánku s marmeládama nebo vedlejšího s keramikou to celý zachrání. Tak určitě.

Offline Makara
Avatar
2214 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 17:07

madluša přeju hodně sil. Vedle píšu, jak je to vůči vám nefér. Prostě bor... bez logiky.

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 17:43

madluša držím palce, ať to přežiješ ve zdraví co ta nabídka Rohlíku, že zprostředkuje prodej, tu bys nemohla využít?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 06. prosince 2021 18:05

OliveOyl Asi by to chtělo vlákno "stížnosti-light"