Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Liesel
Avatar
1436 příspěvků moje polička 17. února 2020 11:18

Dadoo Dalia Přejí Vám oběma, ať jsou výsledky, jak nejlepší mohou být.

Offline Liesel
Avatar
1436 příspěvků moje polička 17. února 2020 11:25

Taky si poštěžuju, na matku.  Má na noze bércové vředy a celkově s tím bojuje dlouhá leta, občas úspěšně, občas ne, teď je to blbé fázi. Ale co mě točí nejvíc, je ta její lenost a pohodlnost. Má těžkou nadváhu/obezitu a je jí to úplně šumák, výhrůžky lékařů, že je to fakt moc a nález na srdci je už taky horší... Prostě nic. Pořád se nějak snažíme ji přimět ke změně, ale když ji to vydrží, tak 2 měsíce. Já sakra nechci, aby skončila jako ležák, to ji to nechází?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 17. února 2020 12:02

viktorka_od splavu rasaNori mně to taky napadlo, mám s tím trochu zkušenosti. Teda ne s nátěrem, ale s radonem v půdě.

Dadoo Dalia moc držím palce!

Mně poslala teď doktorka na ct dutin se slovy - ale ne proto, že bych si myslela, že je tam něco hrozného...takže teď myslím na to, že tam určitě JE něco hrozného

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 17. února 2020 12:04

Liesel tady lze jen potlapkat, řeší (řešilo) nás to tu víc a nenadělá se s tím asi nic

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 17. února 2020 12:21

Liesel Když nebude chtít sama, nehne s ní nic. Chápu, je opravdu těžké pozorovat blízkou osobu jak si ubližuje, a cítit se bezmocný. 

Offline Liesel
Avatar
1436 příspěvků moje polička 17. února 2020 13:23

Mohučanka Bowle Je mi jasné, že toho moc nezmůžu, škoda... díky za podporu.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 17. února 2020 16:29

Dadoo Dalia držím oběma palce a přeju co nejlepší výsledky

Online MP Marge
Avatar
5712 příspěvků moje polička 17. února 2020 16:43

Taky se pripojuju k drzeni palcu, myslim na vas vsechny

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 17. února 2020 17:46

Též držím palce všem, co to potřebují, ať jsou výsledky dobré.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. února 2020 18:52

Já vám všem moc děkuju za podporu Věřím, že všechno bude dobré.

S manželem nejde o stejnou diagnozu. On má plicní fibrózu. U mě by mělo jít o rozedmu plic. Ale snad to bude jenom od toho astmatu. Na CT jedu příští čtvrtek.

Chata je nezávadnáManžel nekouřil nikdy, já jen lehce, před cca 15 lety.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:05

Liesel fakt lituju, já to znám. je to beznadějné. s mým otcem nepohlo nic. několikrát už skoro umřel, ale ani to ne. pro mě nepochopitelné. radu nemám (kydy typu neber si to tak, nemysli na to, přenese se přes a podobně z huby nevypustím, protože je taky znám!).

Offline Liesel
Avatar
1436 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:16

Jiná Realita Tak to skoro umreni bylo u nas 2 x!!! A nic, pouceni a vysledek NULA! Ja uz se uklidnila, ale dopoledne jsem byla vytocena do bela. Mama totiz upadla v koupelne, nakonec se zvedla, ale... jo a prej ji nefungujou kolena, a jako asi proc, ze? Tak ja se budu snažit dal a budu dal doufat v zazrak.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:28

Jiná Realita Liesel máte to hodně těžké, ale.. pokud je dotyčný rozumově příčetný, tak je imho lepší prostě respektovat, že si tuto cestu vybral(a). a nutit někoho žít lépe/jinak/jak chci já jen proto, že by dle mého názoru takto žil delší dobu.. no tak třeba nechce. třeba je mu to jedno. třeba mu to za to nestojí. třeba nedokáže racionálně vyhodnotit důsledky svých činů.. ovšem takových nás jsou miliony. nebo ano, dokáže, a prostě tomu nerozumím já. nemyslet na to nejde, smířit se s tím, že ne vždy je po mém, to by asi člověk měl.

Offline continuity
Avatar
33575 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:34

viktorka_od splavu já bych k tomu ještě přihodila, že ani když dodrží všechna doporučení lékařů, nemusí to pomoci.

Děda umřel bez nohou a to byl fakt silný chlap, ten konec nic moc. měl cukrovku a ještě nějaký dědičný problém s játry, když mu to zjistili, držel opravdu přísnou dietu (nejedl ani sladká jabka, víno občas decku suchého, kdyz se něco slavilo), neměl žádnou extra nadváhu, hýbal se celoživotně víc než dost a stejně ho to před tím koncem neuchránilo.

Čímž nechci říct, ať se na doktory vykaslou, jenom to, že některé věci opravdu nejsou v naší moci a ani když uděláme všechno správně, nemusí to pomoct.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:42

continuity tak.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:44

Dadoo 

Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande!

Jinými slovy nic ti neni a nebude, všecko bude v cajku!

Offline Kokoska
Avatar
28237 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:47

Taky drzim palce vsem, at jim vysledky vyjdou dobre.

Dadoo nezoufej, i kdyby se to potvrdilo, nemusi to vzit nijak tragicky obrat. Rozedmu mela moje prababicka a moje teta (jeji vnucka), obe se dozily asi 85 let a krome obcasnych inhalaci celkem zadne omezeni v zivote nemely. Teta az posledni rok, ale ta hulila cely zivot jak komin, omezila to az ke konci, kdyz uz ji bylo blbe. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:55

continuity viktorka_od splavu je něco jiného dokonale na sebe kašlat - tedy být například obézní, nebo být těžký diabetik a naprosto kašlat na dietu, a "některé věci nejsou v naší moci".

tyhlety přístupy, které mám na mysli já, jsou hlavně o lenosti a sobectví. můj otec se takhle chová celý život, to není případ, kdy se snažíte 80letého nad hrobem přesvědčit, že by přece jen neměl už pít tolik kafe nebo měl přestat kouřit. nebo by měl jíst víc zeleniny.

samozřejmě, že se jim nechce. o tom je mimochodem většina součansé medicíny. pane doktore, mně je zle a tohle a tohle je špatně, ale životospráva se mi měnit nechce, dejte nějaké pilule. a pak stojíte v lékarně za morbině obézním někým, který si odnáší tři tašky léků na všecko.

troufám si tvrdit, že tak polovina zdravotnictví by nebyla třeba, kdyby se lidem chtělo. a o tom hovořím. a případ Liesel mi přijde podobný.

smířit se, že ne vždy je po mém, jde, jen pokud víš, že se o toho člověka pak na lůžku nebudeš starat ty. a pokud nevíš, co taková péče obnáší. já to znám dost dobře na to, aby mě přístup konkrétně mého otce fakt...víte co.

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 17. února 2020 20:04

viktorka_od splavu No ale kdo se bude starat, až z dotyčného bude ležák? Pokud se ten stav dá oddálit, bylo by milé, kdyby i kvůli blízkým se snažil dělat všechno pro to. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 17. února 2020 20:06

Dadoo Držím palce a věřím, že budou dobré zprávy