"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 23. října 2021 18:26

Garfie ja byla na Hrade predevcirem a prazdno tam uz rozhodne neni, pokud nemyslis prezidentskou kancelar ale fronta na vstup tam nebyla, autobusy asijskych turistu se jeste nevratili, ale rozhodne tam neni par lidi. Stav oproti liduprazdnemu lonsku nesrovnatelny, spis mi to pripomina beznou navstevnost tak pred deseti lety. Ale na vstup rozhodne zadne omezeni nebude a vejdete se pri nakupu listku na miste. 

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 23. října 2021 18:30

Zuzuli Jojo, já myslela prázdno bez prezidentské skvadry!  My tam byly s kamarádkama minulý víkend, dovnitř jsme nechtěly, ale zdálo se mi dost plno a fronta na lístky byla docela dlouhá....tak se trochu bojím, zvlášť když budou ty podzimní prázdniny....

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. října 2021 21:34

Garfie dneska tam byla fronta jako blázen.. Turistů už docela dost, na Karlově mostě plno. 

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 23. října 2021 23:03

Dadoo No toho se prave bojim :-( Ale moznost online nakupu jsem nenasla.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 23. října 2021 23:07

Garfie 

To se ale vůbec nedivím, když jsem viděla jejich zabezpečení v terénu z roku raz dva.

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 24. října 2021 12:27

Tady se ví všechno, tak jeden zdravotnický dotaz. Jaký je rozdíl mezi utrženým a zablokovaným meniskem, natrženými vazy a utrženým svalem? Byla jsem na rtg, sonu, jedna nemocnice, 6 hodín, tři doktoři, tři diagnózy. Kontrola za 3 týdny. Zatím orteza, ledovat a nechodit. Jsem mírně zmatena, na otázky bez odpovědí lékařů nejsem asi zvyklá, a to jsem se fakt ptala. Jediné , co jsem se dozvěděla bylo, že se uvidí a možná bude nutná operace. 

A koleno bolí jak prase 

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:07

faustefra Nevím, ale musím tě politovat.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 17:50

Je tady někdo, kdo má přehled o starožitnostech? Máme po babičce pár asi křišťálových lustrů a stůl se židlemi. Potřebovala bych vědět, jestli to má i jinou než morální hodnotu.

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 24. října 2021 18:46

faustefra lituji a tlapkam moc. 

Nějak tomu tvému popisu nerozumím. Proč to viděli tři doktoři? 

Bolí to jen při zátěži? Nebo pořád? Při zátěži to bude bolet dlouho, i když to nebude na operaci. Klidně několik měsíců. 

Ono v té akutní fázi nejde vzdy poznat, co tam je poškozené, z rtg už vůbec ne ( ty měkké tkáně tam vidět nejsou, jenom kosti). Asi bych to udelala jak mi řekli - ortéza, ledovat a uvidíš. Pokud chceš tomu pomoct, kup si ještě Wobenzym. Někdy jsou na operaci i menisky, nekdy se i ty natržené vazy nejak zregenerují. Hrozně záleží, kde, co a jak. Možná bude potřeba MR.

Následky to mít ani nemusí. Když jsem byla mladá, tak se vazy vůbec neoperovali, maximálně se odsali zbytky menisku a bylo to. Dnes už ty vazy umí za určitých okolností přidelat zpět, je to lepší. Ale třeba Banks po úrazu dál závodil i s roztrženým vazem. ( Oni jsou potřeba kvůli stabilitě kolene, ale hodně se dá nahnat rehabilitaci a zpevněním svalů kolem kolene. )

Tak nevím jestli sem ti pomohla. Je to takové, nebude-li pršet, nezmoknem....

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 24. října 2021 19:06

faustefra 

Myslím, že bez MR je to věštění z koule. Manžel měl špatné koleno. Ortoped nejdřív řekl, že je to natržený vaz a předepsal mu, jak má cvičit. Menisky byly rovnou vyloučeny, protože tam toho času už vůbec nebyly. Když se to po několika měsících cvičení nezlepšilo, konstatoval ten stejný doktor, že vaz je přetržený. Vzali ho na operaci a ten vaz prý byl na hadry. Takže má plastiku vazu a dobrý. Kdyby ho na tu rezonanci poslali, když s tím přišel prvně, ušetřil by si měsíce problémů, ale asi je běžný postup to nějaký čas zkoušet hodně konzervativně. Tak bych doporučila tlačit na tu rezonanci, než by tě hnali na případnou kolenoskopii, při které by mohli třeba jenom zjistit, že se to bude muset rozřezat kvůli vazu.

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 24. října 2021 19:59

continuity proč 3? Jeden tam byl, poslal na rtg, pak řekl, že utržený meniskus. Když jsem trvala na tom, že mě to bolí jinde, než říkal, že to asi bolí, zavolal druhého. Ten mě poslal na sono a řekl, že vazy, nikoliv meniskus. Ten první nesouhlasil a trval na utrženém menisku. I zavolali třetího, a ten řekl, že je to sval. A všichni mi s tím různě hýbali. Jeden nahoru a doprava, druhý dolů a třetí kolem dokola. A všichni tři se divili, že mě to bolí. Prý až budu rodit, to teprve poznám bolest. Debilové. Pardon. A to si doktorů fakt vážím. A sester taky. I když zrovna tato byla teda fakt nepříjemná a trousila poznámky, že hysterka a tak. Měla jsem chuť po ní něco hodit. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:17

faustefra To je hrozný. Tak asi tam nejdeš s tím, jestli máš to koleno pěkně opálené. Když to bolí a tři doktoři ti s tím ještě kroutí do všech směrů. A něvěř tomu, jsou mnohem horší bolesti než porod, ale to asi kluci můžou těžko hodnotit.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 20:28

faustefra nevím no, já rodila dvakrát a koleno mě nebolelo ani jednoudoktoři na svém místě, pro zábavu si tam asi nešla

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:36

Evaeva no to je teda pristup ty různé manipulace jsou potřeba, aby se právě zjistilo, co s tím máš - každá ta věc bolí jinde a jinak. Na druhou stranu čerstvě podvrtnuté koleno bolí tak nějak .... všude.

 kup si hodně ledu, Wobenzym a začni hledat kloudného ortopeda. Čekacka na MR na bývala dlouhá, nevím jak se to s covidem změnilo. Taky může být, že ta týden se s tím projdeš. Nech tomu teď hlavně trochu čas. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 20:40

continuity to bylo asi pro faustefra 

Offline Malenge
Avatar
4247 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:45

faustefra tomu říkám profesionální chování na úrovni, burani fakt  držím pěsti, poradit neumím, ale snad budeš co nejdřív v poradku!

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 24. října 2021 20:45

Evaeva jo, díky, já už to asi neopravím, nejde mi editovat to zmínění. 

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:12

Renusatko Evaeva a ostatní

No, nepřiznala jsem 4 děti .  Ale rozbité koleno mám poprvé. 

Chápu, že to nemusí být jednoduché poznat, koleno je divná věc. Spíš mě znechutil ten přístup. A ty blbý kecy. 

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:23

faustefra mě koleno bolelo víc jak porod, nebo minimálně srovnatelně, navíc bez pauzy mezi "kontrakcemi". Takže moc lituju a soucítím (byla to jen blbá cysta). 

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:29

faustefra měla jsi říct, no nevím, pánové, já porodila 4 děti, kolik vy???

Jinak pofoukávám, po naraženém kolenu po pádu mám pro tuhle bolest pochopení. Zkus trvat na MZ a šetři se

( nevím teda jak, se čtyřma dětma)