"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline continuity
Avatar
33594 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:05

paktofonika tak nám hlavně napiš, co jsi se dozvedela. Já to nemůžu vygooglit už dva dny

Kdo mi dá potvrzení, když mě zavřou tady v hotelu a když doma, tak si mám v rámci té karantény dojet? ( Nejlépe MHD nebo mi někdo to lejstro hodí domů?). 

Samé otázky. Podle mne jsou ty procedury uzpůsobeny  na stav, kdy se v domácnosti objeví žloutenka. 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:05
Reakce na bram:

U nás v práci jedou konspirační teorie a řeší se následující:

1/ jak je možné, že v USA nejsou skoro žádní nakažení?

2/ jak je možné, že zrovna v Číně a v Íránu je nejvíc nakažených? Nejsou to v současné době dva největší protivníci USA?

3/ není zajímavé, že se další nákaza objevila zrovna v Itálii? Z té se to totiž může rovnovnoměrně šířit na východ i západ Evropy.

Jestli ono to všechno nebude nějaké spiknutí...

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:07

coralline vyhoda vcerejsiho nakupu mouky je, ze dalsi mesic nemusim do obchodu a kdyztak si necham dovezt nakup z makra. Treba ted jsem rada ze nebydlime v byte ale v dome a v pripade blackoutu bychom byli fest sobestacni ve vsem vcetne vody. A ze by se zkazilo pul mrazaku s ovci by me fakt nestvalo:D

Edit: cimz netvrdim a ani se neobavam ze neco takoveho hrozi:) 

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:09
Reakce na Potrefenáhusa:

Dadoo Jenže roušky před nákazou chranej obráceně, nosí je ten nemocnej

a kupujou trvanlivý potraviny, co jinyho, těstoviny, luštěniny, rýži, jídla a zeleninu v konzerve, rybičky...

​Rybičky!!!

Tie mi doma nikdy neprejdú, toto vidím ako príležitosť!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:11

Počujte, vie mi niekto vysvetliť, prečo ľudia blbnú s tou vodou?

Ako nejaký zásobu potravín povedzme chápem, hlavne pri malých deťoch a tak, ale prečo voda? Veď tá je v našich podmienkach ťahaná zo spodných vôd, tam kým sa to z povrchu prefiltruje, sú to desaťročia...navrch je dezinfikovaná...

Offline Pinot Noir
Avatar
24429 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:14

slniecko Co s vodou! Ale lidi vybírají prachy, aby měli hotovost

Offline continuity
Avatar
33594 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:14

slniecko v Praze je to povrchová voda. To je stejně fuk, jsou tam všude automatické čističky. 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:15

tak já si šla pro objednávku do lékárny a tam narváno a sháňka po rouškách, nekecám, já jsem jen valila oči

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:16

slniecko 

No, všichnis e asi bojí, že bude tolik nemocných, že nebude mít kdo tohle zajišťovat. A pak ti vyjde článek na Idnes, kde radí mít doma 20 litrů vody

Offline Garfie
Avatar
23899 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:18

slniecko Pinot Noir No protože všichni četli ten stupidní návod v MF/na Idnesu, který je zjevně recyklovaný z nějaké jiné události (jak píše continuity typu blackout a podobně). 

V Japonsku zásoby neradí, ale zato radí hodně větrat, prát na 80 a na veřejných toaletách sahat na kliky a na splachování pomocí jednorázového kapesníčku. Tak to mi přijde víc k věci, když už. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24429 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:22

Garfie Na Seznamu taky vyšel docela rozumný článek, kde se píše o hygieně, vyhýbání se hromadným akcím, atd. Rady, jak se nenakazit, a když jo, tak co dělat (při podezření lékaři volat a nejít trčet do čekárny). 

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:32

Zu U nás sice nebyla v lékárně ani noha, zato na dveřích cedulka, že roušky jsou vyprodané.

A já jsem stejně marná, furt tady čtu o zásobách, tak si říkám: "Jooo rýže, došla nám rýže, musím ji koupit." Jdu do obchodu a rýži co? No samozřejmě zapomenu.

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:32

continuity pokud budeš v karanténě doma, tak ti lékař vystaví potvrzení o nařízení karantény a bude to propláceno podle zásad nemocenské

pokud budeš v karanténě jinde - tak to bohužel neví nikdo, myslím, že ani sociálka se k tomu nijak nevyjadřovala (ale cíleně jsem to nehledala)

edit: a ještě myslím, že to funguje jako e-neschopenka, tzn bys tam v podstatě ani nemusela jezdit, ale to je jen můj názor :-)

Offline continuity
Avatar
33594 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:35

Magráta no ale já tam jenom zavolám, předpokládala jsem, že k lékaři se právě chodit nemá, abych to dál neroznasela. 

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:43

continuity no nemá, nejdřív se má volat buď svému mudr, nebo do nemocnice na infekční a pak se zhodnotí, co se bude dělat dál (přiznám se, že nevím, jak který mudr by potvrzení o nařízení karantény vystavil tzv od stolu, příp. prý někteří by mohli přijet domů...?) 

koukala jsem na stránky nemocnice čb a tam je postup poměrně srozumitelně napsaný (určitě to bude i na webovkách jiných nemocnic nebo hygieny) - mimo jiné Kontaktujte telefonicky svého praktického lékaře a požádejte ho vystavení potvrzení o nařízení karantény

Offline continuity
Avatar
33594 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:45

Magráta ty jižní Čechy to mají asi lépe, já koukala na Pražskou a tam je dlouhý rozbor, kolik je kde nakažených. Čekala bych nějaký koordinované jsi přístup. Ne že jedna stanice zavírá do karantény a druhá říká, klidně jedte na lyže. 

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:52

continuitytaky se mi to zdá nekoordinovaný 

muž mi psal cosi o tom že na infekčním je dnes nával 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 26. února 2020 14:12
Reakce na bram:

bram 

3/ není zajímavé, že se další nákaza objevila zrovna v Itálii? Z té se to totiž může rovnovnoměrně šířit na východ i západ Evropy.

Tahle teorie ma teda dost mouchy, napada me jista zeme, odkud by se mohl rovnomerne sirit nejen na vychod i zapad, ale i na sever a na jih!!!

Offline Garfie
Avatar
23899 příspěvků moje polička 26. února 2020 14:15

Magráta continuity Taky o té karanténě píšou tady na Idnesu.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 26. února 2020 14:19

Potrefenáhusa pssssst!!!! nevíš, kdo to všechno může číst!!!!