Co jste si dnes koupili/y?

09. srpna 2014 12:36
Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:13

0zero7 koukam že sou kalifornský..seženou se u vás i vína z Mosely? (Možná úplně blbej dotaz, se kdyžtak omlouvam), to je na víno výborná oblast a teda  

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:14

Ounz jaky jaky? Krom kabelek, ale to je snad jediny co jsem vypozorovala, haha. To zni zajimave, hned bych to otestovala. Ja jsem teda pozivatel (jsem nemohla vysklonovat toto pac obzvlast bez diakritiky je to peklo), nicmene zmlsanej a vybiravej, coz je obcas problem kdyz jsem nekde v hospode, pac co nekde dokazou servirovat mi hlava nebere...

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:17

0zero7 no kromě těch kabelek sem dost na čokoládu, kterýžto neřesti se snažim zbavit..nuda, nic hambatýho  víno když už, tak radši míň a dobrý  dám si v restauraci a nechám si poradit třeba..

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:20

Ounz   tyhle?

Koukam a v BC asi nic, Ontario taky ne... kdyby ot meli nekde, kde maj ten zinfandel co chci tak bych to vzala. Zatim nevim teda, jsou dobry rikas? 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:21

Ounz no ty jo, vedle maj v obchode organicky cokolady a jak me to nebere tak nektery fajn, obzvlast treba k vinu. Oblibena je se soli a mandlema, muzu dorucit! 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:24

0zero7 no já měla ještě nějaký jiný, teď samozřejmě nevim přesně jméno a odrůdu (), ale ta oblast okolo tý řeky je vyhlášená výborným vínem, anžto je tam slunce a hodně vody, bylo to tam fakt krásný. No takže asi podle svejch chuťovejch preferencí by se dalo vybrat (a nejlíp tam jet na dovolenou, haha).

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:27

Ounz 

Tak moselské je pojem odjakživa.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:27

0zero7 no já nejradši čistou bez ničeho a radši mléčnou, ale musim to omezit. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:27
Reakce na Ounz:

0zero7 koukam že sou kalifornský..seženou se u vás i vína z Mosely? (Možná úplně blbej dotaz, se kdyžtak omlouvam), to je na víno výborná oblast a teda  

​Kanaďani si umí vyrobit slaďáky vlastní  

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:28

barbucha to víš, to já sem zjistila až před pár lety na vlastní kůži až. Jela bych tam zas 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:35

V Torontu mi v jednom wine baru strasne chutnalo jedno vino, myslela jsem, ze jsem si to napsala, no samo, ze ne. Vsadim boty (skoro), ze to bylo tohle, myslim, ze to byla italie, sakrys....koukam na listek online (maj i jedno cesky teda, Musika Nach). Bych si ho koupila, ale samo chytrej wine bar neprodava veci co maj v kazdym liquor storu... chmmmm

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:39

Ounz tak to jo....a vino jsem myslela, ze mas na mysli konkretni z oblasti, ze bych se tady mrkla...

Pinot Noir Sladak to je rikas? tak to nemusim, uplne suchy taky ne, ale moc cukru mi nechutna. Kanadsky vina jsou nektery super, v lete jsem byla vedle na ostrove, mala vinice a fantasticky bily Pinot (jsem si na tebe hnedka vzpomela), jsou pri odchodu koupila v restauraci dalsi dve flasky a bylo mi jedno co stojej. Delaji ho malo tak se blbe shani. 

A co nejakej tip na vino kalifornsky nebo kanadsky? Tech maj nejvic, ale prodavaji i Italii, Francii, Portugalsko, Nemecko atd. Super vina ma onlast okolo Niagarskejch vodopadu, sama vinice tam, jeste susim doma 4 flasky bilyho na leto co jsem si privezla. paradni jsou. Hlavne ryzling a pinot. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:43

0zero7 no, já to z hlavy nevim, to sem ti pomohla, co. Ale tady mívaj i v restauraci. Úplně přesladký mi nepřišlo, ale tak já nejsem ten znalec. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:46

Ounz V pohode :) zas nemuzu mit doma 50 flasek, kdo pak bude pit ten celerovej dzus zejo... 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:48

0zero7  to proložíš, no..

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:52

0zero7 Hele a nejakej wine store by ti bednu neobjednal? Ja jsem jednou takhle objednala vino, co na kramu vubec nevedli, ale nasli mi ho v databazi a objednali mi ho - celou bednu, teda, jinak by se jim to asi nevyplatilo. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 19:56

0zero7 Mosela je slavná pro svůj ryzlink, obsahuje hodně cukru, ale současně hodně kyselin a málo alkoholu, takže i přes ten cukr to působí svěže a lehce. Samo že tam dělají i suchá vína, ale ta se nijak hromadně nejspíš nevyvážejí, slavný je prostě ten sladký ryzlink. Je to dobré pití, ale pro mě tak na pár doušků, mně ten cukr začne pak lézt na nervy.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 20:01

Setare Jo vidis, ja mam velmi vrele vztahy s personalem v liquor storu kde bydli, mam odsud i tu novou monsteru, pac jeden borec ma doma mega tak mi zasadil. Tak bych je mohla polechtat a zeptat se, utracim tam porad. 

Zkusim ten Goode, je fakt bozi a neni tady zaboha k sehnani. 

Ounz no, prolozim, 5x vino, 1x celer, uz to vidim!

Pinot Noir JJ, ja to mam podobne, i kdyz asi vydrzim dyl. Chutnaji mi i nektery kanadsky lehci cerveny, co se daji trochu nachladit.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 20:19

0zero7 No tak pokud to bude v jejich silach, tak myslim, ze ti to s radosti objednaji. To tvoje budu muset prubnout, kdyz ho tak chvalis. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 20:32

Setare zkus! V pondeli zas dalsi lahev  proste detox na urovni ehm. Jsem zvedava co reknes, me chutna velmi.