Co vás dnes zaujalo

16. listopadu 2019 12:21
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. března 2020 17:44

Krehutka 

To je zoufalství... a Hřiba si zjevně platěj hoteliéři

Jediný, co bych si pohlídala, jsou daně. Jinak nechápu, proč by si někdo se svým majetkem nemoh dělat, co uzná za vhodný.

Proto, že Praha není schopná postavit byty, bude se hojit na majitelech nemovitostí?! Druhej krok vidím v přidělování nájemníků a kontrole nadměrnejch metrů, to je přece dobrá osvědčená praxe...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 06. března 2020 17:48

Mutziputzi no cesta to právě není. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2020 17:49

barbucha Jsem ráda, že jsme o krok dále a akceptuješ že je málo bytů, nicméně Airbnb je potřeba regulovat z mnoha důvodů, někdo tak pronajímá nebo přepronajímá fakt třeba 10 bytů., který třeba ani právě nejsou jeho, nemá k těm bytům a sousedům! vztah, takže neřeší, jestli pronajme garsonku deseti lidem, který dělaj bordel a podobně, zvadá to v takhle divoký formě ceny nájmů a následně bytů a vůbec, vůči těm hotelům to taky neni úplně košer....jako jasně, svoboda podnikání a disponování s vlastnim majetkem, leč vocaď pocaď no.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. března 2020 18:07

Mutziputzi 

No o krok dále... zjevně obecních bytů je málo, to je trochu rozdíl (já tvrdila že ke koupi jich je dost, pokud se nebavíme vo ceně). Tak ať se magistrát konečně probere a začne stavět, no ni?!

Hotely ať si trhnou, jak píšeš svoboda podnikání a tak dále... já bych dodala něco vo konkurenčním boji eště... jako to by chtěli hoteliéři státem zaručenej monopol nebo jak? Aby jim to Hřib eště pohlídal?

Jestli někdo pronajímá něco co mu nepatří, tak je samozřejmě podvodník a zločinec, vo tom žádná, ale jinak nikomu nic neni do toho, jestli mam bytů deset (ne, nemam ) a co s nima dělám. To pak jinak fakt skončí tak že ti přidělej nájemníky jak za totáče, a už se těšim až mi přijdou přeměřit kvartýr, že tak velkej nepotřebuju...

A vod bordelu tady máme čacký příslušníky! Chápu že sousedi nemusej skákat nadšením zvlášť nad partičkou zlitý omladiny a poblitejma schodama, ale to přece nemá řešit magistrát, proboha.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2020 18:14

barbucha Obecní byty nikdo stavět nechce snad, ta doba je pryč. Sociální bydlení může řešit, nějakej bytovej fond pořád má, ale to je něco jinýho, to už jsme řešily přece

Svoboda podnikání a konkurenční boj by byl argument pouze pokud by provozovatelé airbnb ubytování měli nejen ty práva ubytovat si do svýho kvartýru koho chtěj, ale taky ty povinnosti co maj hotely, poplatky, hygiena, kapacitní limity, bezpečnostní limity atd., pak jo, leč tak to neni.

BTW kdo má řešit problémy svejch obyvatel, který jsou škodný díky neregulaci něčeho v gesci magistrátu, když ne magistrát??

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. března 2020 18:23

Mutziputzi 

No ale to je právě ta chyba, že nechtěj stavět obecní byty!!! V Praze jich zbylo asi pět a pokud maj teda takovou starost vo nebohý občany bez střechy nad hlavou, tak jinak se to řešit nedá! Leda tak, jak jsem již vzpomněla na starý zlatý časy! Nebo znárodněním... jak jinak chceš přikazovat lidem co maj dělat s tím svým majetkem? Tak tady pepíčkovi zatrhnou airbnb, fajn. A co udělá pepíček se svým volným bytem? Inu pronajme ho, samozřejmě - ovšem napálí tam takový nájemný aby mu kompenzovalo ušlej výdělek. A pak zas přijde magistrát že jsou nájmy moc vysoký... tak že by se to nájemný nějak určilo?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2020 18:25

barbucha Najem aby mu to kompenzovalo airbnb mu nikdo neda

Online continuity
Avatar
33600 příspěvků moje polička 06. března 2020 18:28

barbucha napálit si muze co chce, pokud najde nájemníka, co to bude platit. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. března 2020 19:58

Mutziputzi continuity 

No nedá... třeba by se někdo našel, za byt v centru... ale vsadim boty, že soudruh Hřib to pak nějak zreguluje, to by v tom byl čert!

Vono teda zas musím vzpomenout na ty Švédy - ty maj nějak regulovaný nájmy i u vlastníků, vo to nic... anžto je nemorální vůbec na něčem vydělávat, že jo pročež těch vlastníků zas neni tolik, proč by se s tím někdo namáhal... černej trh je, ale ne každej má tu vodvahu -  ale zároveň komu se to nelíbí, tak si... najme obecní byt, no. Čili konkurujou sobě vzájemně, soukromý i obecní, a ta cena se pak podle toho sama ustálí. Prostě trh. Ale protože u nás je prd a ne obecní byty, kterýma by stát moh konkurovat, tak se to může řešit zase jen dalším nařízením a restrikcema. Bez jakýkoliv jiný snahy. Zoufalství je to.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2020 20:05

barbucha Tak píšeš že maj regulovaný nájmy, tak jakej trh? By teprv koukali na trh kdyby je deregulovali. Vlastně obecně ty byty obecní nelze považovat za trh, tržní nájem se v nich z podstaty právě neplatí.

A tak v principu by to co měl majitel z krátkodobejch nájmů nikdy z dlouhodobejch neměl, tam holt funguje machanismus racionálního spotřebitele, tipuju tak půlku reálně, jak kde samozřejmě. Myslim že i největší liberálové už uznávaj, že nějaká regulace je prostě potřeba, IMO zrovna tady.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. března 2020 20:25

Mutziputzi 

Právě to je to, že zrovna tady ne. Protože hodlaj (teda podle mě, jako další krok) regulovat ceny jen těm druhejm, nikoliv sobě (anžto sami nic nemaj). Je to jednoduchý, určit druhýmu kolik si má říct za svoje výrobky/zboží/atd. - a dělej co umíš.

A na druhou stranu na ten jeden dva obecní byty vypíšou tu obálkovou soutěž... to se smí že jo, najednou trh vládne? Žádnej strop, žádná regulace? Mně to připadá úplně úchylný.

Ale nic, já nejsem žádnej bojovník za majitele nemovitostí. Jen se mi zdá že soudruzi piráti to možná myslej dobře, ale tak nějak koncepce veškerá žádná a nápady divný (ty otisky prstů).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2020 20:34

barbucha Tak regulovany jsou ceny vic druhu zbozi ne snad? Lichva je zakazana, dopravci jsou limitovany, operatori taky treba, leky, proste nutny statky,  bydleni to samy, regulace je bezna.

Obalkovou metodu uz jsme taky resily, tam se to reguluje trhem druhotne, ten kdo ma na prepaleni nabidky na najem v obecnim byte, si prece radsi bude financovat bydleni ve svym vlastnictvi a ne platit najem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 06. března 2020 20:39

Mutziputzi 

No asi nebude, když se do tý obálkový metody hlásí, přece. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2020 20:44

barbucha No ale nabidne jenom tolik, aby usetril oproti hypotece nebo trznimu najmu