Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 22. října 2021 18:38

Evaeva ne, zvedli to, jen jsem si nebyla jista tou hranici, ale uz jsem to nasla, je to 12. Od 1.11.teda, ted jeste do 6.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 18:43

Kokoska Ja aha. Dneska právě děti byly na jedné akci a bylo to od šesti.

Offline Pinot Noir
Avatar
24428 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:20

Že se tu v ulici objevil kontejner na kuchyňské oleje.

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:26

Pinot Noir Přivál ho vítr?

Offline Pinot Noir
Avatar
24428 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:29

Sweet Potato už před větrem .

Vůbec jsem netušila, že to existuje.

Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:35

Pinot Noir tyjo, zajímavé, my ho tu máme už dlouho, ale v životě jsem ho nepouzila, nějak si to neumím představit, fritak nemáme a smažím dost málo, nevím, do čeho bych ten trosek oleje lila, abych ho pak mohla vyhodit do popelnice, jsem nějak vnitřně dospěla k závěru, ze to je věc pro restaurace. A to jsem jinak dost třídicí maniak. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24428 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:40

Malenge my taky friťák nemáme, ale třeba dnes čtyři bramboráky na pánvi a je půl skleničky od jogurtu oleje. Na víkend mám koupená játra, to bude tentýž případ. Budu to dávat do sklenice po troškách, až to bude stát za to, přeliju do petky, jak kontejner nařizuje. Myslím, že máme tohoto druhu odpadu minimum, ale přesto jsem nevěděla, co s ním. S troškou do sběrného dvora nepojedeš. Nepojede nikdo. Když bude konťas na sídlišti, kde bydlí tisíc lidí, z těch trošek budou hektolitry.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 20:42

Pinot Noir

Máme asi rok, pilně používám, zatím jsem tam donesla dvakrát půl litru

Musím asi víc smažit... 

Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:47

Pinot Noir to zní dobře! Vyzkousim tu láhev, až zase budu něco snažit. Bohuzel, jak vypadají kontejnery na sídlišti (cti černé plne flasek od perwolu, i když tříděný je o 50 m vedle ), mám za ta léta v živě paměti.

nezbyl bramborák? Dala bych si moc  

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 20:50

Pinot Noir u nás je nemáme, tak to vozíme ke tchýni, tam ho mají. Já to leju do malé petky a jednou za (dlouhý) čas to odvezeme. Já moc nesmažím. Ona ho musí vybírat každá obec, ale ty větší to můžou řešit pomocí sběrných dvorů. Já bych ocenila ještě kontejner na bioodpad, ty na sídlišti vůbec nemáme.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 20:54

Malenge kdyby o padesát metrůmy máme přímo před vchodem hnízdo popelnic, takže papír nebo plasty jsou o dva metry vedle. Stejně bývá v černém kontejneru pokaždé několik tašek z rohlíku, krabice a nesešlápnuté petky. Vrcholem teda bylo když jsem viděla souseda vyhodit normální pytel s odpadem z bytu do koše před vchodem v rondelu, popelnice máme před druhým vchodem, ale to by pak měl asi o 50m dál na metro.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 20:54

Evaeva

Jo tak ten na bioodpad tu nemáme. Museli jsme si založit vnitroblokovy komunitní kompost, který je zdrojem mnoha křivd a nařčení.

Kdo dal do kompostu slupky z pomeranče? Kdo tam dal uschlou kytici i s mašlí?

Ale většinou z něj máme radost (a malé hlodavce, ale to říkám jen  tady, ostatní to ještě nevi:)) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:55

Pinot Noir Já to slívám do petky a když jedeme do sběrného dvora, přibalíme. Nejbližší kontejner máme docela z ruky.

Offline moora
Avatar
7521 příspěvků moje polička 22. října 2021 20:57

Mha hm, ja mela z kompostu velke hlodavce...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 20:57

Mha jo, tady je možnost přihlásit se jako správce a vzít si ten kontejner na triko, musí být někde uzamčený. Takový nadšenec nejsem. Nevěřím, že by se nenašla nějaká jednodušší cesta.

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:01

Evaeva ja teda hazu tasky z rohliku taky do cerny. Davame do nich pliny a ta taska uz pak neni cista. Ale ten kontejner na plej a taky na bioodpad bych ocenila. Bohuzel nase SVJ ho objednat odmita a jako jednotlivec to udelat nemuzu:(

Offline Malenge
Avatar
4245 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:04

Evaeva bioodpad mi chyběl strašně moc, vyrostla jsem v domě, měli jsme kompost a tuny žížal, které jsme s tátou na podzim zaryvali do zahonku. Když jsem se pak nastehovala k muži, oloupala jsem brambory, udělala zeleninový salát, veskere zbytky dala zvlášť do misky a nevěděla, co s tím, vůbec jsem nechapala, ze bych to měla hodit do koše.

Mha o tom jsem uvažovala, jenže nebyl vnitroblok a pak jsme se odstěhovali  dohadování tedy nezávidím, ale to u bydlení lidi pohromadě bude vždycky. Ať vám to funguje!

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 21:04

Evaeva

Nenene, to je sama odpovědnost a klíče a kdesi cosi a pak Ti stejně vynadaji, že to chtěli jinak. 

Já bych to zařizovat nemohla, já jsem hrozně nezodpovědná,  to je jasné z toho, že nikomu neřeknu o těch malých zvířátkách, co z nich budou takový, co má moora 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 21:05

711990 hele tyhle vypadají dost nově, nebo ty krabice, petky,... U nás z toho objednání pro svj, potažmo tu pověřenou osobu, vyplývá docela dost povinností, takže se ani nedivím. Ale co nechápu, že některé ulice, kde jsou rodinné domy, ty kontejnery mají.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 21:07

Malenge

Je to fajn, protože tu máme i zahrady, tak jsme si udělali i společné nářadí k půjčení, rozdáváme si přebytky ze zahrady.

Snad to ty malé myši nepokazi.