Láďa Hruška

29. srpna 2014 19:52
Offline barbucha blogger
Avatar
30609 příspěvků moje polička 05. října 2014 13:52
Reakce na dusty:

No fuj. Já teda sním leccos, ale smaženou tlačenku bych asi nedala, fakt že ne. To bych radši poprosila o brambory na loupačku.

dusty
Avatar
05. října 2014 14:01
Reakce na barbucha:

Ja neviem, ako chutí tlačenka, tobôž smažená. V živote ma nik nedonútil dať ju do úst. Mám ju zaradenú v rovnakej kategórii ako:

mleté mäso - rozomleté ruky a nohy neporiadnych detí

zabíjačková kaša - ryža s koagulovanou prasačou krvou

ustrice - slaný sopeľ

slimáky - hustý sopeľ s cesnakom

suši - ryža, ktorú cudzí ľudia váľali v dlaniach.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. října 2014 14:15
Reakce na barbucha:

To neládujou, protože finanční situace jim dovolí vyřešit večeři omáčkou Uncle Bens nebo objednat pizzu. Nebo si nechaj zabalit hotovku z restaurace (Ostatně, když mě zrovna přepadne záchvat lenosti, řešíme to taky tak). Ve finále je to ale to samý. O jídle a jeho přípravě nevědí nic a finančně nad tím taky nepřemýšlej.

Ani to teda samozřejmě není případ tý normální rodiny. Chci tím jen říct, že tohle člověk podle mě najde všude, jen je to někdy bez peněz líp vidět. A na druhou stranu, spousta hospodyněk s nízkými příjmy dokáže z minima vykouzlit normální jídlo...nebo spíš dokázala, protože mám pocit, že tohle se mladší generace už netýká.

Lečo? To je šlichta pro socky...radši do toho nasypu ještě kýbl vegety, zakápnu volčestrem, vynechám vajíčko a voilá...máme k véče "čínu" s kabanosem.

A vo tom to je. Dělat, že jsem něco víc než jsem (A ta plněná kuřecí kůže je přece skoro maso a je to smažený, takže dle dnešních měřítek je to lepší než třeba blbá čočkovka). A mít to všechno nejlépe bez námahy a hned. Takhle nepřemýšlej zdaleka jen "socky", ale kvůli nedostatku finanční gramotnosti, celkovýho přehledu a nadhledu jsou z nich snadnější oběti takovýho smýšlení. Já osobně ale ve finále nevidím rozdíl v tom, když se někdo v supermarketu pere o poslední kuře v akci a jinej stojí celou noc frontu na novej iPhone...

..a jestli ti to, co jsem právě vyplodila přijde jako remcání na konzumní společnost, tak máš pravdu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30609 příspěvků moje polička 05. října 2014 14:19
Reakce na dusty:

Zabíjačkovou kaši jsem nikdy neochutnala a na slimáky a další havěť mám velmi podobnej názor  Tlačenka sama o sobě, resp. klasicky s octem a cibulí se pozřít - občas - dá (mluvím za sebe), ale teplou si ji představit nedokážu. A hlavně je to nějaká inovace, v životě jsem o tom neslyšela. Hruška zřejmě zkouší, co lidi všechno sežerou...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. října 2014 14:20
Reakce na barbucha:

Na Nigellu jsem slyšela dost kritiky...třeba dokonce, že je to ostrovní Babica. Já to ale vždycky sledovala hrozně ráda. Za prvý používala rozhodně lepší ingredience, takže čert to vem, že si to někdy udělala podle svýho...a za druhý mě bavilo koukat, ja jí to očividně strašně chutná. A u jednoho vánočního dílu jsem slintala jak Pavlovův pes.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. října 2014 14:24
Reakce na barbucha:

"Hruška zřejmě zkouší, co lidi všechno sežerou..."

Si myslím, že mu fandíš. Většina z toho není z jeho hlavy, ale je podle mě minimálně inspirovaný "lidovou" kuchyní. Třeba v diskuzi pod tou tlačenkou někdo píše, že to není žádná novinka, že u nich na Moravě se tohle dělá už 20 let. Hruška si na tom jen mastí kapsu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30609 příspěvků moje polička 05. října 2014 14:27
Reakce na Hoolinkah:

Problém tý kozumní společnosti je taky v tom, že třeba ta čočkovka je příliš obyčejná, to se "nenosí"... a taky ve výchově - kdy manža MUSÍ mít to maso, páč v jeho rodině (a rodině jeho prarodičů atd. atd.) to bylo něco extra, čím se uctívala hlava (a živitel) rodiny. Mamina si dala o knedlík víc, jen aby pán domu neřval... Dneska, kdy máme za prvé rovnoprávnost (teoreticky) a za druhý už málokdo fyzicky dře (o živitelství ani nemluvě), je to poněkud passé a každej takovej otrapa zaslouží akorát nakopnout... ale podívej se na ten oblíbenej mimáč, kde maminy skuhraj, že bezmasý jídlo "tomu svýmu" nemůžou předložit! Máme tady pořád středověk, to je to.

Offline barbucha blogger
Avatar
30609 příspěvků moje polička 05. října 2014 14:36
Reakce na Hoolinkah:

"Hruška zřejmě zkouší, co lidi všechno sežerou..."

Si myslím, že mu fandíš. Většina z toho není z jeho hlavy, ale je podle mě minimálně inspirovaný "lidovou" kuchyní. Třeba v diskuzi pod tou tlačenkou někdo píše, že to není žádná novinka, že u nich na Moravě se tohle dělá už 20 let. Hruška si na tom jen mastí kapsu.

No jo, kdoví kde to sebral. Já to teda ani na Moravě nikdy nepotkala... fakt jsem myslela, že si to vymejšlí. Včetně "smažáku" v hrnku a dalších delikates. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. října 2014 15:00
Reakce na barbucha:

My tady máme středověk? To ale přece není o tom, že "ten jejich" potřebuje maso, aby si připadal jako chlapák (i když vyloučeno to není). Ve středověku jsi mohla naservírovat jahelník a "starej" by ani necekl. A co američani a bezmasý jídlo? Ti odsud přece před tím středověkem utekli. Ale zkus jim vzít hamburgery a hovězí steaky. Maso bylo odjakživa známkou blahobytu, takže mám-li maso=mám se dobře. Takže souhlas, čočkovka se "nenosí". I ta studená tlačenka už je taková upachtěná, protože další známkou blahobytu je teplý jídlo. Takže šup, obalit a usmažit!

Vlastně jo, je to furt středověk. Jen ta modla se změnila.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. října 2014 15:10
Reakce na barbucha:

No jo, kdoví kde to sebral. Já to teda ani na Moravě nikdy nepotkala... fakt jsem myslela, že si to vymejšlí. Včetně "smažáku" v hrnku a dalších delikates. 

Tak u toho smažáku v hrnku bych i věřila, že to je čistě jeho nápad. K obrazu třicátníka s čepicí kšiltem dozadu to tak nějak ladí...

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. října 2014 15:18
Reakce na Hoolinkah:

Na Nigellu jsem slyšela dost kritiky...třeba dokonce, že je to ostrovní Babica. Já to ale vždycky sledovala hrozně ráda. Za prvý používala rozhodně lepší ingredience, takže čert to vem, že si to někdy udělala podle svýho...a za druhý mě bavilo koukat, ja jí to očividně strašně chutná. A u jednoho vánočního dílu jsem slintala jak Pavlovův pes.

Já Nigellu miluju, ono je na ní vidět, jak to jídlo miluje, jak se s ním mazlí a navíc u jejích pořadů jsem objevila kouzlo surovin od Spencera. Takže vlastně jo, je to taková exkluzivnější varianta babici. Mnohem ekluzivnější.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. října 2014 15:19
Reakce na Hoolinkah:

Tak u toho smažáku v hrnku bych i věřila, že to je čistě jeho nápad. K obrazu třicátníka s čepicí kšiltem dozadu to tak nějak ladí...

Ba ne, smažák v hrnku, jak mi říkala kolegyně, už putoval mailem dávno před Láďou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30609 příspěvků moje polička 05. října 2014 15:57
Reakce na Hoolinkah:

My tady máme středověk? To ale přece není o tom, že "ten jejich" potřebuje maso, aby si připadal jako chlapák (i když vyloučeno to není). Ve středověku jsi mohla naservírovat jahelník a "starej" by ani necekl. A co američani a bezmasý jídlo? Ti odsud přece před tím středověkem utekli. Ale zkus jim vzít hamburgery a hovězí steaky. Maso bylo odjakživa známkou blahobytu, takže mám-li maso=mám se dobře. Takže souhlas, čočkovka se "nenosí". I ta studená tlačenka už je taková upachtěná, protože další známkou blahobytu je teplý jídlo. Takže šup, obalit a usmažit!

Vlastně jo, je to furt středověk. Jen ta modla se změnila.

Středověk trvá  Ale vážně někdy nahlídni na ten mimáč - já se k tomu dostala přes Okouna, kde měli (mají?) celý téma na pochechtávání, jeden čas jsem se tam chodila taky bavit (leč všeho moc škodí).

Ty tetiny odbejvaj sebe a děti příšernejma blafama, splácanejma ze zbytků taveňáků a já nevim čeho ještě... aby večer, kdy přitáhne milostpán, mu do těch hnusů vrazily aspoň buřta. Páč třeba dobrý lívance by "jim" nežral! Tak kde to jsme?! To je prostě středověký uvažování... že se děvečka třese, aby pána nepopudila. Podle mě by se měl třást milostpán - aby mu talíř nepřiletěl na hlavu! 

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 05. října 2014 16:03

co to proboha je, ten smažák v hrnku?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. října 2014 16:24
Reakce na barbucha:

Vždyť já jsem tam nahlídla. Mám tam účet, protože jsem potřebovala prodat nějaký věci po Kukadelníkovi...

I když tohle konkrétně mi uniklo. Mám jen hrubou představu o tom, po čem si manžové čvachtaj. Nabyla jsem nejdřív dojmu, že moc náročný nebudou, když jim stačej salámovo-kečupovo-sýrový šlichty. No, ještě že tohle nemusím řešit. Funitel se může po lívancích servat.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. října 2014 16:25
Reakce na ntiti:

co to proboha je, ten smažák v hrnku?

Tohle.

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 05. října 2014 17:31
Reakce na Hoolinkah:

heh, děkuji....smaženou tlačenku už snad ani vidět nechci

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 05. října 2014 17:59
Reakce na barbucha:

"Problém tý kozumní společnosti je taky v tom, že třeba ta čočkovka je příliš obyčejná, to se "nenosí"..."

Mně čočková obyčejná nepřipadá, patří mezi mé nejoblíbenější polévky. Obvzlášť můžu-li přidat čerstvé bylinky (rozmarýn, majoránku). "Tradiční českou kychyni" typu vepřo, knedlo, zelo, řízky, svíčkovou a jiné omáčky moc nemusím, ale polévková teda su. A nemusí být jen z české kuchyně, včera jsem k obědu vařila španělskou krémovou zeleninovou polévku a byla výborná.

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 05. října 2014 18:10
Reakce na Hoolinkah:

My tady máme středověk? To ale přece není o tom, že "ten jejich" potřebuje maso, aby si připadal jako chlapák (i když vyloučeno to není). Ve středověku jsi mohla naservírovat jahelník a "starej" by ani necekl. A co američani a bezmasý jídlo? Ti odsud přece před tím středověkem utekli. Ale zkus jim vzít hamburgery a hovězí steaky. Maso bylo odjakživa známkou blahobytu, takže mám-li maso=mám se dobře. Takže souhlas, čočkovka se "nenosí". I ta studená tlačenka už je taková upachtěná, protože další známkou blahobytu je teplý jídlo. Takže šup, obalit a usmažit!

Vlastně jo, je to furt středověk. Jen ta modla se změnila.

Nevím sice, ze kterého období tento "zvyk" pochází, ale znám rodinu, kde se praktikuje dodnes. Výroky (od matky k dceři) "nech ten větší kousek masa tátovi" nebo "nech ten poslení řízek tátovi, přidej si salátu" jsem slyšela na vlastní uši a nestačila se divit. 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 06. října 2014 07:29
Reakce na unseen:

Čočkovka je skvělá, máme ji rádi všichni. A když chce někdo mermomocí maso, stačí přidat trošku uzeného nebo slaniny. Jestli spíš není problém v tom, že se čočka musí přebrat, namočit, pak vařit...to je moc práce , i když existuje předvařená.

L. Hruška podle mého čerpá z internetu, když někde zahlédnu ty jeho recepty, vím, že už jsem se s nima někde setkala. Jak někdo psal, kolovalo občas něco v mailech. A lidé mu to i posílají, myslím, že to někde říkal. Moc se teď na zprávy nedívám, tak nevím, zda ještě na Nově figuruje, ale ze začátku se mu vyhnout nedalo.