Láďa Hruška

29. srpna 2014 19:52
Offline foxy
Avatar
88 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 19:52

Nemel by v teto kategorii mit vlastni tema? Ano, inspirovalo me momentalni prepnuti na Novu.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 20:02
Reakce na foxy:

Ach můj bože.

Absolutně nechápu. Lidový kuchař. Kdo to sleduje a vaří někdo podle toho ?

pravda, viděla jsem asi 2 díly a pár upoutávek, ale stačilo.

Třeba mě někdo přesvědčí, že se mýlím, že se vyvařil,  že stojí za to, se na Novu koukat.

Offline foxy
Avatar
88 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 20:07
Reakce na náťa66:

Vubec se nemylis! Ale v reportazi, co jsem videla, nevaril. Oblecen ve svem typickem burako stylu mladeho muze z lidu, dulezite telefonoval na magistrat (urednici z okna vylili vodu na nejake muzikanty dole pod oknem na chodniku) a s dulezitosti, kterou se sam malem zalknul, boze ten vyraz a ta naspulena pusinka, se ptal, jestli se takhle maji urednici chovat k obcanum. Sla jsem do vyvrtky!!! 

Offline foxy
Avatar
88 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 20:09

Uaaa, tak uz dela mnamozni zmrzku...

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 20:14

Prý vystudoval učitelství pro základní školy (biologie, chemie)

Tomu by možná to vaření odpovídalo, vhodná kombinace předmětů. Ale zase tím utrpělo školství velkou ztrátu, když se tomu nevěnuje.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 20:28
Reakce na foxy:

Uaaa, tak uz dela mnamozni zmrzku...

Dala jsem si práci, přepnula televizi na Novu a měla jsem štěstí, kuchařská show začala a po slově mňamozní pro mě skončila.

co se dá dělat, budeme se muset spokojit s Carte D'OR

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 16:43

tak já bych si dovolila drobné zastání, zarolovat čtvereček čokolády do šátečku z listového těsta sice nebylo nikterak objevné, ale chutnalo to dobře :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 17:59

Co je to Láďa Hruška? To je něco jako Babica neblahé paměti?

Offline horse_66
Avatar
155 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 18:44
Reakce na barbucha:

Ne, ne, to je ještě mnohem, mnohem horší.

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 19:29

Láďa-polívka z taveňáku-šlehačka z mlíka a kostky másla-Hruška? Ne, děkuji, již jsem zvracela. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 22:07
Reakce na barbucha:

Je libo nadívané kuřecí kůže? Tak asi tak... Hlavně levně! Emaminy to žerou. I doslova.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 08:38
Reakce na Hoolinkah:

Jo tohle... snažila jsem se zapomenout, že jsem to někdy četla - což se mi, jak vidno, téměř podařilo 

Mamyčky z něj musej šílet, ten vypiloval ty jejich blafy k naprostý dokonalosti. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 15:00
Reakce na barbucha:

Já tohle pořád nějak nedokážu pochopit. Přece, když potřebuju ušetřit a jsem tudíž nucená levně uvařit, tak udělám třeba čočku na kyselo, nebo rizoto, nebo chlupačky s houbama (teď dost rostou), nebo palačinky... a ne pizzu ze starých rouhlíků (ehm, normální těsto na pizzu vyjde levneji a navíc se tím připravujou o strouhanku zadarmo...) nebo "čínu" s kabanosem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 16:13
Reakce na Hoolinkah:

Protože zapomínáš, že mamyčky - kromě všudypřítomný prováns, nápisů Home (aby nezabloudily) a vesměs otlemenejch, opupínkovanejch harantů - se ještě vyznačujou vlastnictvím buranskýho manži (pardon, pořádnýho chlapáka!), kterej by si u palačinek nebo čočky nepočvachtal!   

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 16:46
Reakce na barbucha:

No jo ...

Já můžu servírovat i pohankovou kaši s fazolkama, jenže já mám doma sotva sedmdesátikilovýho vyvoněnýho metro-hobita...

Online RoSa
Avatar
8192 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 17:04
Reakce na barbucha:

S tím "home" a "prováns" jsi mi připomněla: proto se jim vlastně říkávalo "bydlenky", ne?

Offline edinka
Avatar
23 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 17:15

Kolegyně nedávno nadšeně líčila, jak se od "Hrušky" naučila dělat domácí pacholík (tvaroh, šlehačka).  No fakt ohromněj vynález - to jsem dělala holce před dvaceti lety a občas dělám dodnes - když mně chytne mlsná.

Z nadívaných kůžiček bych se asi ... (+ zvracející smajlík)

 

dusty
Avatar
31. srpna 2014 17:20

A čo sú to tie nadívané kože? To akože do kuracej kože čosi zabalí a ďalej kuchtí? To bude niečo ako polievka z Vegety, do ktorej si moji spolužiaci na výške živoriaci v internáte namiesto cestovín alebo knedličiek "zabárali" polámané soletky.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 17:26

nadívaný kůžičky bylo první a předposlední, co jsem viděla. A žasla jsem, kolik ženskejch druhý den v práci nepadalo jako já k zemi, ale tvrdilo, že na vypečené plněné kůži přeci není nic špatného.

Pak jsem párkrát četla jeho  recepty a opravdu nic světoborného, listové těsto stokrát jinak a mezitím nějaká opravdu vymazlená mňamka, viz příspěvky výše.

Je to fáma, že má mít vlastní pořad ?  gastronomické zoufalství.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 17:28
Reakce na dusty:

A to jsi to neviděla. To bylo fakt k poblití. To polévka z Vegety s tyčinkami  ( jo ?), to je proti tomu kulinářské nebe.

přidávám gurmánský recept, neváhejte, večer k vínu nebo k pivu, pusťte si Novu, buďte stylové ( a nenadávejte mi)

http://www.receptyladihrusky.cz/chipsy-kurecich-kuzicek-se-syrem-pomerancem