Odličovače

15. ledna 2015 11:16
Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 08. srpna 2015 13:53
Reakce na barbucha:

aha, tak proto to vysušování.

na moje oči hotové neštěstí

Já vlastně nemám ráda takový to 5 v 1. odlíčí všechno a ještě budu vypadat mladá.

haha

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 09:56
Reakce na náťa66:

Bodejť by nevysušovala 

Já jsem se kdysi zajímala, co je to to "micelární", páč o tom každej mluvil jako o zázraku, a jelikož mi nikdo nedokázal uspokojivě odpovědět, vzala jsem k ruce ty internety:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Micely

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tenzidy

No, a měla jsem jasno  Dá rozum, že výrobci by na prosté mýdlové vodě příliš nevydělali... resp. laskavý zákazník by jim nebyl ochoten platit ty přemrštěný ceny.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 10:48
Reakce na barbucha:

Já si říkala, že poslední dobou se mi začaly kolem očí dělat vrásky nějak víc. 

Takže jdu rychle shánět jiný odličovač, než micelárku.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 11:26

Jedenáct z deseti kosmetiček doporučuje Schichtovo mýdlo s jelenem  

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 11:38
Reakce na barbucha:

Já jsem si tak před půl rokem koupila opěvovanou micerálku od Biodermy a já ji nemůžu. Svírá a pálí mi po ní ksicht. Oči odličuji navlhčeným tamponem vodou a olivovým olejem.I voděodolná řása jde dolů bez problémů.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 11:52

Dvoufázový odličovač od Ryoru používám od té doby, kdy se objevil.

Občas ho prostřídávám s levandulovým olejem od Saloos http://www.saloos-shop.cz/zbozi/40/levandule-hydrofilni-odlicovaci-olej-50ml/

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 11:56
Reakce na jerry:

Já o něm doteď nevěděla, resp. se neodvažovala ... hele, když ti ta levandule nevadí, zkus i ten  krém. Jeví se mi jako velmi příjemnej a prospěšnej.

Offline obusinka
Avatar
84 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 12:47
Reakce na náťa66:

Popravdě jsem tu micelárku jako odličovač použila párkrát, takže zatím jsem vysušení nezaznamenala. Rozhodně to po barbušině příspěvku nadále nebudu pokoušet.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 12:49
Reakce na barbucha:

Už jsem ho měla (a ne naposledy) - a příjemnej opravdu je (používala jsem ho hlavně na noc, protože mi voněl relaxačně).

Kam se na něj (ale i na jiný z Ryoru) hrabou předražený krémy z lékárny.

Micelárku nepoužívám (nebo jen zcela výjimečně) - zdálo se mi, že mi kůži vysušuje a tak jsem použila strejdu Googla a bylo mi to jasný...

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 13:07
Reakce na jerry:

Měli by ale - u Ryorů - ještě zapracovat na obalech  

A jinak... nechtěla jsem tady nikoho znechutit s tou micelárkou. Kdo ji používá a je spokojenej, tak proč ne... Mě jenom kdysi fakt naštvalo, že mi nikdo nedokázal odpovědět, co (a na jakým principu) to vlastně je, ten zázračnej objev... No a pak už to jelo 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 17:16

Já už si to o micelárce také kdysi četla, protože mě zajímalo, co je to vlastně zač. Ale konkrétně s tou Biodermou jsem moc spokojena, skvěle a rychle odlíčí i voděodolnou řasenku, kterou používám teď v létě. Jiná odličovadla mi pleť stahovaly a vysušovaly, což nesnáším . Používám ji cca dva roky, někdy na střídačku se odlíčím odličovacími oleji od Saloosu, které mám pořád doma při ruce (Granátové jablko, Levandule). Po nich je pleť krásně hebká, že už ani nemusím mazat krémem či olejem na noc. Skvěle berou i tu řasenku, ale jediné, co mi na nich trochu vadí, že se mi pak trochu "mlží" oči, a to mi jaksi vadí večer při čtení .

A s těmi obaly u Ryoru souhlasím, pár krémů už jsem od nich měla a na poličce to není nic přepychového   - mě se totiž krém musí i líbit. Ale měla jsem od nich naposledy ten hydratační s aloe (už jsme tu o něm diskutovali) a ten má dávkovač, mám ráda tyhle pumpičky .

Taktéž Barekol. Je to škoda - mají dobré krémy, ale obaly jsou žalostné.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 17:22
Reakce na vanilka:

To mlžení se mi dělalo ze začátku, když jsem to olejem přehnala, ale už to mám celkem vychytané. Právě spojení víc vody a trošku oleje je lepší.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 20:03
Reakce na naja:

To máš pravdu, asi to bude tím množstvím olejíčku. I když si myslím, že tam dávám odhadem tak maximálně 5 kapek .

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 20:15
Reakce na vanilka:

Já mám oliváč přelitý do lékovky, tak jí jen na chvilku otočím na tampón. Ale pak ještě lehce oči přetřu pleťovou vodou, tak to také bude mít vliv. Ale jak říkám, stávalo se mi to samé jako tobě, bylo to nepříjemné.

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 09. srpna 2015 21:30
Reakce na barbucha:

Prosím tě a poté, co se tím odličovadlem od Ryoru odlíčíš, používáš ještě potom na dočitění pleťovou vodu nebo jen smyješ samotnou vodou? Na odličovadlo jsem se dívala u Rossmanna a nevypadá špatně, zkusím ho.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 07:40

Čistý bioolej jsem kdysi používala na doporušení kožařky, která si už se mnou nevěděla rady... v té době jsem vyzkoušela vše od micelárek z lékáren ( Vichy\, Bioderma, Avene), za hodně peněz fakt nic moc, přes různé odličovače od Sallosu, až jsem se dostala k tomu oleji.

I díky němu jsem se z toho dostala, psotupně začala používat dvousložkové odličovače, přestala se mazat, přestala jsem poiužívat různé vody, jen odličovací mléko a mám klid.

Ale každý to má jiný.

Já už léta používám zmińovaný odličovač ze Sephory a odličovací mléko Douglas.

ˇA ještě jsem háklivá na tamponky, takže jen ze Sephory, jen z Marrionnad a výborné mají v DM.

Ostatní jsou hnusné a hrubé a jakoby umělé. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 08:49
Reakce na Magnolie1:

Já všechno splachuju čistou vodou, po každým přípravku, ať je to krém, emulze nebo pleťová voda, se cejtím ulepená... vlažná voda to jistí.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 10. srpna 2015 09:24
Reakce na barbucha:

...přesnê tak.!,

dělám to stejně

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. listopadu 2015 16:57

Tak já zase musím micelární vodu od Biodermy Sébium pro smíšenou a mastnou pleť pochválit. Tím jak mám hodně mastící se pleť, tak tu mojí nevysušuje, ale naopak reguluje tu tvorbu mazu v docela rozumné míře a nedráždí mě, jako některé odličovače, které jsem používala před tím. Ve srovnání s nimi je navíc podstatně levnější, takže pokud nenajdu ještě něco lepší, asi už u ní zůstanu.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 03. listopadu 2015 17:41
Reakce na wendulka:

Ja ju používam už pár rokov a za mňa - spokojnosť. Raz za čas ma pokúša skúsiť niečo lepšie, ale vždy sa pokorne vrátim k tejto. Mojej zmiešanej pleti maximálne vyhovuje.