Léto a vůně

10. června 2017 11:53
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. června 2017 11:53

Začínají mě chytat chutě na něco v italském duchu, něco hodícího se i do horkých dnů ... máte nějaké tipy?

Nevím proč, ale vzpomněla jsem si například na vůni Anonimo Veneziano, kterou jsou kdysi zkoušela a líbila se mi. Bohužel si ji už moc nevybavím. Co myslíte, splňuje požadavky výše uvedené?

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 10. června 2017 16:15
Reakce na Dalia:

Podľa mňa spĺňa, je elegantná, sladkastá, veľmi ženská, zostáva po nej taký hodvábny , luxusný dojem. Ja som o nej tiež uvažovala, ale skôr na jar. V takomto počasí aké je dnes by bola ešte krásna, no v poriadnej horúčave by som ju nosiť nemohla.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. června 2017 16:26
Reakce na Ayuri:

Nejvíce mě momentálně láká některá vůně od Profumi del Forte. Ale zatím jsem zkoušela jen bílou By night.

Nevíš, prosím, jak je to u notina s doskladňováním u této značky? Ty, které mě lákají, tak nemají.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 10. června 2017 16:44
Reakce na Dalia:

To bohužiaľ netuším. Skús im napísať.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2017 15:40
Reakce na Ayuri:

Zkusila jsem jim napsat a reakce jsem se žádné nedočkala.

Cervanek
Avatar
14. června 2017 18:55

Určitě zde patří 1872 Woman od Clive Christiana, která je svěží a nadčasová (není sladká)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2017 19:50

S vysokými teplotami najednou nevím, po čem mám sáhnout. Nejvíce mi v posledních dnech sedí klasický Shalimar.

Teď večer jsem vytáhla Samsaru, kterou považuji určitě za nadčasovou a tak akorát sladkou, ale svěží ne. Nějaká pěkná svěženka mi chybí.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. června 2017 20:08
Reakce na Dalia:

... Ormonde Jayne Frangipani 

... Atelier Cologne Orange Sanguine 

- oba se mi v horku moc libi 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2017 20:21
Reakce na euridike:

Děkuji, píšu si.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. června 2017 20:23
Reakce na Dalia:

Petit Matin od MFK... Bracken Amouage... Aedes de Venustas Signature... Attesa... A co tvůj Iris Nazarena???

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2017 20:29
Reakce na Korsičanka:

Iris je v horku skutečně svým způsobem svěží, ale nechám si ho hlavně na chladnější dny nebo do zamračeného počasí.

Vůně MFK na mně divně kysnou, zkoušela jsem tři nebo čtyři.

No ... honí mě mlsná na něco lehce květinově citrusového, možná lehce bylinného ... ale když fakt nevím, tak se poliju Shalimarem a mám vystaráno.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 15. června 2017 06:38
Reakce na Dalia:

Aqua Celestia (MFK) nebo Aqua Nobile (Nobile 1942) - brala bych obě :-)

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 15. června 2017 10:30
Reakce na Dalia:

Za Aqua Celestia se přimlouvám i já, včera jsem ji opětovně testovala ze vzorku a mně se líbí i mám od Sisley Izia, osvěžující citronáda přislazená malinou s pár plátky okvětních lístků růže.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. června 2017 11:14
Reakce na Tana1112:

Poéma Když na mně zatím všechny MFK vůně divně kysly. Nevím, jestli by tato byla výjimkou.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 15. června 2017 22:46

Nějakou zahradu od Hermes.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. června 2017 16:17

Versilia Aurum - vůně letní nálady.

Na bílém talířku ovocný dezert, ve štíhlé váze jediná sladce vonící oranžovočervená růže, lehký teplý vánek přinášející vůni kvetoucího jasmínu, blankytně modré nebe nad hlavou ... půvabná letní vůně! Příjemně sladká, decentní, odpočinková ...

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 17. března 2022 16:45

Dnes jsem si dělala pořádek v parfémech a zjistila jsem že mám nějak málo letních vůni. My tady v Ŕecku se už pomalu chystáme na sezónu, hned po Velikonocích nastupuji do nové práce a nějak toho mám málo. Takže bych potřebovala poradit, co si mám koupit.  V užším výběru jsou:

Guerlain AA Ginger Picante

AA Herba Fresca

Un Jardin après la Mousson

Eau des Merveilles Bleue

L'Ombre des Merveilles

Chci něco svěžího, lehce pikantního, prostě osvěžujícího pro teploty přes 30 stupňů ve stínu. Pokud Vás napadne ještě něco jiného, budu moc ráda. Raději prosím z mainstreamu neź niche, jedině že by to byla výhodná koupě. V minulých letech jsem používala Annick Goutal Eau d'Hadrian, Mandragore, Eau du Sud, Ninfeo Mio, AA Mandarin Basilic, Cristalle Eau Verte, Un Jardin sur le Nil a Un Jardin en Mediterranee. Chtěla bych něco nového

Na letošní léto už mám připravené Le Jardin de M. Li a DKNY Women (moje stàlice), ale zdá se mi to málo Díky moc za jakoukoli radu, jsem nějak nerozhodná. Zdravim ze Zante!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. března 2022 17:31

Foteini Předvýběr máš skvělý!

Já bych ti schválila tu Eau des Merveilles Bleue, na tuhle vůni sbírá dcera jeden kompliment za druhým a v létě se rozvoní ještě lépe než po zbytek roku. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. března 2022 21:20

Foteini no z toho zoznamu by som sama chcela všetko:)))

Ešte by som rada upozornila na síce niche, ale v dobrej cene: Essential Parfums , z tých takto na leto Nice Bergamote (a možno aj Fig Infusion, ale tú som ešte neskúšala, len podľa zloženia). Nice Bergamot je veľmi pekný. Ja mám odstrek Orange x Santal a je na leto tiež fajn, ale nie je to vôňa, ktorú by som odporučila na slepo, ten Bergamot kľudne.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 17. března 2022 22:26

Foteini 

A já bych hlasovala pro Guerlain AA Ginger Picante.

Toto je dle mne přesná charakteristika: něco svěžího, lehce pikantního, prostě osvěžujícího