Společenská obuv

01. listopadu 2014 19:26
Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 01. listopadu 2014 19:26

Chtěla bych si pořídit společenské lodičky, ideálně v černé hladké nebo lakované kůži, s jehlovým podpatkem 8 - 10 cm. Chci opravdu kvalitní, nadčasové a elegantní, aby mi vydržely pár let. Nemíním je nosit a ničit si je venku, nosit je budu výhradně ve společnosti (chodíme hodně do divadel, na koncerty, atd.). Poraďte, prosím, kde se dají opravdu pěkné a kvalitní společenské lodičky pořídit. 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 02. listopadu 2014 21:57
Reakce na Alena_In:

já to pojmu trochu obráceně: do Tamarisu ne, jsem na ně uražena a z kvality hluboce zklamána (mám od nich troje boty, z toho dvoje lodičky). víc moc radit nechci, nemám osobní zkušenost a teprv se chystám... v době budoucí... na další misi "miliondvěstepadesáté černé kožené lodičky".

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 03. listopadu 2014 15:47
Reakce na andry:

Tak jsem proběhla Šantovku a nic. Všechno to má nějaké pičačinky, jako jsou zlaté mašle, zlaté podpatky, atd. Navíc - boty, které stojí tři a pů tisíce, už by měly být perfektně zpracované a to teda nejsou.

Černých kožených lodiček mám dost, ale teď chci fakt na jehlách (čili chodit v nich po olomoucké dlažbě je vyloučené), klasické a nadčasové, abych si je mohla obout ještě za 10 let (pokud vydrží). 

Pokud něco objevím, dám vědět.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 03. listopadu 2014 16:09
Reakce na Alena_In:

já pochopila, co sháníš, ale když je člověk nespokojenej s "bežnýma", těžko ho nadchnou společenský - tak nějak jsem to myslela.

to je ovšem ale veliký zklamání a akorát to zvyšuje mou otrávenost z toho, že ani připlatit si neznamená bez dalšího dostat adekvátní produkt.

kybys objevila, určitě napiš 

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 03. listopadu 2014 16:22

Dámy, úplně chápu vaše roztrpčení, jsem zase jednou navštívila zde dostupné obchody s konfekcí a málem mě jeblo, co se prodává za příšerné hadry!!!!

Teď koukám, že jsem v tématu o botách, ale o těch to platí také.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 03. listopadu 2014 19:08
Reakce na naja:

Platí, máme za sebou dva dny intenzivního shánění PĚKNÝCH šatů na maturitní ples a bazvýsledně. Takový aušus v obchodech  jsem už dlouho neviděla.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 03. listopadu 2014 19:18
Reakce na Alena_In:

šaty jsem si nechávala šít... dle vlastního výmyslu... dopadly dobře a byly originální. (edit: akorát mi teď došlo, že nevyplývá, zda šaty pro tebe nebo pro maturantku)

o aušusu bych mohla vést dlouhý, předlouhý monolog - tak já si ho radši odpustím 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 04. listopadu 2014 10:17
Reakce na naja:

Dámy, úplně chápu vaše roztrpčení, jsem zase jednou navštívila zde dostupné obchody s konfekcí a málem mě jeblo, co se prodává za příšerné hadry!!!!

Teď koukám, že jsem v tématu o botách, ale o těch to platí také.

Jo, obchody přetékaj zbožím, ale koupit se tam nedá slušnýho nic

Nejlepší je nic neshánět, to se pak dá občas něco potkat. Vzhledem k tomu, že lodičky a podobný dámský propriety vůbec nenosím, mám zas naopak pocit, že všude vidím jenom je

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 16:24

Já se přidám, můžu?

Potřebuju boty na ples. Ne lodičky, ale střevíčky. Středně vysoký podpatek, pásek nad kotníkem, zavřená špička. V barvě zatím tápu, ale šaty k tomu budou petrolejové s nádechem do indiga (...a další možný odstíny v závislosti na osvětlení. Prostě taft...).

Nechci vyloženě taneční obuv, protože v té si nevyberu (zpravidla moc nízky, špalkovitý podpatek - zas taková tanečnice nejsem, abych to musela mít "funkční").

Zatím jsem dost ztracená.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 16:43
Reakce na Alena_In:

Chtěla bych si pořídit společenské lodičky, ideálně v černé hladké nebo lakované kůži, s jehlovým podpatkem 8 - 10 cm. Chci opravdu kvalitní, nadčasové a elegantní, aby mi vydržely pár let. Nemíním je nosit a ničit si je venku, nosit je budu výhradně ve společnosti (chodíme hodně do divadel, na koncerty, atd.). Poraďte, prosím, kde se dají opravdu pěkné a kvalitní společenské lodičky pořídit. 

Já bych asi volila značku Hogl, je to sice vyšší cenová, ale zejména pokud jde o jehlové lodičky, tak dobrá kvalita a slušný výběr, jen nevím, kde ji hledat v Olomouci - v Praze mají své prodejny, nebo se dají koupit v Salamandru nebo Debenhams. Jinak občas krásné a nadčasové jehlové lodičky mívá Beltissimo od značky Albano (myslím, že se dají okouknout i u nich na webu), nevím ale, jestli jsou i v současné kolekci.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 16:45
Reakce na Hoolinkah:

Já se přidám, můžu?

Potřebuju boty na ples. Ne lodičky, ale střevíčky. Středně vysoký podpatek, pásek nad kotníkem, zavřená špička. V barvě zatím tápu, ale šaty k tomu budou petrolejové s nádechem do indiga (...a další možný odstíny v závislosti na osvětlení. Prostě taft...).

Nechci vyloženě taneční obuv, protože v té si nevyberu (zpravidla moc nízky, špalkovitý podpatek - zas taková tanečnice nejsem, abych to musela mít "funkční").

Zatím jsem dost ztracená.

Co třeba Ecco? Podobné střevíčky od nich mám už asi 8 let, nosím je jako pracovní místo lodiček, protože jsou pro mě výrazně pohodlnější a pořád drží.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 18:19
Reakce na Hoolinkah:

Já se přidám, můžu?

Potřebuju boty na ples. Ne lodičky, ale střevíčky. Středně vysoký podpatek, pásek nad kotníkem, zavřená špička. V barvě zatím tápu, ale šaty k tomu budou petrolejové s nádechem do indiga (...a další možný odstíny v závislosti na osvětlení. Prostě taft...).

Nechci vyloženě taneční obuv, protože v té si nevyberu (zpravidla moc nízky, špalkovitý podpatek - zas taková tanečnice nejsem, abych to musela mít "funkční").

Zatím jsem dost ztracená.

aaaaach! fotka šiat by nebola?

ja by som farebne volila bronzovú...

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 20:00
Reakce na Tezulie:

Na Hogl jsem se dívala na internetu, v Olomouci jsem je bohužel neobjevila. Líbí se mi, jsou tam i takové, jaké chci, mají dobré reference a je to horký adept na koupi. Trošku mě odrazuje jen to, že si je nemůžu vyzkoušet. Ale e-shop nabízí i vrácení, pokud obuv nevyhovuje, tak to asi risknu.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 20:14
Reakce na Hoolinkah:

Tak hodně štěstí při shánění, nebudeš to mít jednoduché.

V Eccu se mi boty líbily, určitě bych si vybrala na běžné nošení, ale nesplňovaly mé požadavky na společenskou obuv (jehlový podpatek ani jeden). Ty by sis tam třeba vybrala, chceš něco jiného. 

Co se týká barvy, souhlasím se Slniečkem. Docela se mi líbí i tyto (ale nemají pásek nad kotníkem): http://global.ecco.com/en/collection/ladies/heels/shanghai-357813-58686?data=ladies/heels&id=357813-58686

Jak jsem tam probíhala prodejny, tak mi přišlo, že jsem něco viděla i v CCC, ale nevím, jaká to byla kvalita.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 21:01
Reakce na Alena_In:

Tak já za sebe můžu taky co se týká společenských klasických lodiček doporučit Högl - kvalitě a pohodlnosti nemůžu nic vytknout. A dříve jsem měla ještě velmi dobré zkušenosti s Deskou... ale už jsem od nich pár let nic neměla, tak nevím, zda se kvalita nezměnila...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 23:53
Reakce na slniecko:

Nebyla.

Ještě je nemám ušitý.

Bronzová je docela dobrej nápad. Teď ještě nějaký takový najít.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 06. listopadu 2014 00:06

Ecco je na mě asi moc drahý. Kukadelník potřebuje před vánocema nějakej novej nábytek, takže cenu za boty na jeden-dva plesy budu muset trochu stlačit dolů...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. listopadu 2014 19:06

tieto sú aj v bronzovej aj v zelenomodrej:

http://sk.nextdirect.com/sk/g6780s3

potom som našla ešte toto:

http://www.yoox.com/sk/44625665UN/item?dept=women#sts=sr_women80&cod10=44625665UN&sizeId=

titeto nie sú bronzové, ale tiež by šli:

http://www.yoox.com/sk/44643009CN/item?dept=women#sts=sr_women80&cod10=44643009CN&sizeId=13

a keď nič nezoženieš v rozumnej farbe, tak fakt odporúčam toto, tie farby na topánkach veľmi slušne držia:

http://www.davona.cz/metalicke-barvy-lumiere/d-104864/

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 08:27

Tak hlásím, že lodičky téměř podle svých představ mám. A navíc jsou pohodlné, i když na jehle. Hurá.lodičky zde

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 10:47
Reakce na Alena_In:

paráda  tohle má tuším obchod v Hané?