komunita

Nejnovější příspěvky

Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 29. března 2024 16:10

Fakirka Dělej podle sebe Ale nesnažila bych se zamlčovat svoje prožitky jen proto, abych "nevypadala potřebná". Matně si vzpomínám, že jsi něco takového psala. Dokud druhému neukážeš, co se v tobě děje, nemůže to vědět. Kolikrát ani když spolu dva bydlí to není jednoduché poznat! 

Offline MP Marge
Avatar
5715 příspěvků moje polička 29. března 2024 16:09
Reakce na slniecko:

Tak to s tou onkológiou žasnem...mňa na ňu poslali pre istotu prvý krát v 15-tich, robili sa mi tam v puberte nejaké blbosti asi kvôli hormónom, ale tak pre istotu...aj kvôli rodinnej anamnéze.

​Taky na to cumim jako puk - ja jsem v CR chodila na mamogram i na sono od osmnacti, a to i presto, ze v rodine nic takoveho nemame. Co ale mam, a ted si nemuzu vzpomenout, jak se to v cestine jmenuje - ze jsou na mlecne zlaze takove male cysty, jakoby hrozen, a vytvari to na pohmat takovy hrbolaty povrch, nevite nekdo? Samovysetrovani nedava moc smysl, protoze tam je vzdycky citit nejaka jakoby bulka. Muj gynekolog me hnal na vysetreni hned, a nikdo se neofrnoval, ze jsem na to moc mlada - a to bylo prosim jeste v devadesatkach! To me uplne sokovalo tady ted cist, ze se k tomu nekteri doktori takhle stavi, vzdyt ja si to pamatuju jeste ze zdravky, ze sice nadory prsu pred ctyricitkou jsou mene bezne, ale pokud jsou, tak jsou mnohem agresivnejsi a hur se leci

Offline Myrtila
Avatar
2954 příspěvků moje polička 29. března 2024 16:06

Evaeva Tyjo, ten bych si dala taky! Byl dneska v plánu, ale syn usnul v autě, tak jsme nestavěli na oběd a jeli z výletu až domů. A teď mám na něj zase chuť!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. března 2024 15:57

Myrtila naši nejsou věřící vůbec, ale půst, žádné hrabání v hlíně a prádlo mamka taky dodržovala. No my měli burger

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 29. března 2024 15:46

milacka Teda Dari ten účes a farba, veľmi veľmi pekné

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 29. března 2024 15:21

Dcera měla kolo a helma mezi prvníma deseti slovama, když začala mluvit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. března 2024 15:19
Offline Fakirka
Avatar
2106 příspěvků moje polička 29. března 2024 15:17

Jitka77 díky, já už mám v hlavě něco sesumírované, jen váhám z odesláním. Takže to asi zkusím. .

Offline MP Marge
Avatar
5715 příspěvků moje polička 29. března 2024 15:02

barbucha Tak hlavne ja mluvila s detmi, ktere mi to otevrene priznaly. Vzpominam si treba na divenku v predchozi praci, ktera se na prijmu objevovala celkem pravidelne kvuli depresi a stavum uzkostlivosti.  Mela me rada, a kdyz jsem mela cas, tak jsem se zdrzela ve vysetrovacim pokoji a pokecaly jsme. Tak se ji jednou ptam, hele, co to, ze najednou "gender fluid" a "pansexual", vzdyt uz te vysetruju po ctvrte a vzdycky jsi uvadela "female" a "straight"? A ona se tak uculila a povida, to vite, Miss M, ted uz jsem na stredni skole a tam to nejde, aby byl clovek cisgender a straight, to bych se pred spoluzaky znemoznila a vsichni by si mysleli, ze jsem staromodni a nudna!

To je potom tezke

Nebo minuly tyden v soucasne praci: Kluk jako hora, svaly, knirek, predpisove ostrihany na vojaka, ale pry je "transgender" a vyzaduje, aby se mu rikalo Isabella a pouzivala zenska zejmena. No dobre. Mame prvni sezeni, prijde na to rec, a vyjde najevo, ze on chudak vubec nevi, co "transgender" znamena

Kdyz si nekdy v jedenacti uvedomil, ze se mu libi kluci, tak z toho usoudil, ze tedy logicky musi byt holka. Mocne povzbuzovan maminkou-lesbickou a liberalni skolni socialni pracovnici se tedy prohlasil za Isabellu, ale sest let se citil provinile kvuli tomu, ze nechce zmenit styl oblekani a oholit se. Nikdo si nedal praci se s nim posadit a  promluvit si s nim o tom, jak to doopravdy citi. U nas v nemocnici stacilo pul hodiny l tomu, aby si uvedomil, ze to s tou zenskou identitou nebude tak horke.

To nevymyslis! Ale kdyz ja nekde na konferenci reknu, ze podobne zkusenosti s klienty jsou duvodem, proc se zasazuju o to, aby se s operacemi a hormonalni terapii cekalo aspon do tech osmnacti, kdyz ne dele, tak zacnou vsichni jecet "transphobia!" a dopadnu jako J.K. Rowling

Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 29. března 2024 14:57
Reakce na barbucha:

​Přesně to si myslím taky. Není možný, aby se najednou v populaci vyskytlo desetkrát (stokrát...) víc trans lidí než v těch minulých generacích. Vždycky to byla výjimka.

(i přes to, jak někdo může namítnout, že se to dřív tajilo)

​Ono se pořád pracuje s tvrzením, že kdo odlišný je, prostě to ví. Jenže takhle jistě to fungovalo ve světě, který měl jasně dané hranice, fungovala tam nějaká norma. Dneska mají mladí mnohdy pocit, že musí sami sebe od základů "vymyslet", vybrat si z neomezeného katalogu identit. Pak jsou zmatení. Protože v pubertě se s nimi zkrátka dějí věci, kterým nerozumí, tělo se mění tak zásadně, že s ním v jednu chvíli nemusí být ztotožnění - prostě se dívají do zrcadla a vidí někoho cizího. Pak je lákavé říct si aha, tak to mám asi špatné tělo. Omyl.

Offline olte
Avatar
410 příspěvků moje polička 29. března 2024 14:55
Reakce na barbucha:

​Přesně to si myslím taky. Není možný, aby se najednou v populaci vyskytlo desetkrát (stokrát...) víc trans lidí než v těch minulých generacích. Vždycky to byla výjimka.

(i přes to, jak někdo může namítnout, že se to dřív tajilo)

​taky si to myslím

Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 29. března 2024 14:50

Fakirka Neznám podrobnosti, ale pokud je vztah v ranější fázi, partner nemá moc možností, jak poznat, že se v tobě děje něco neobvyklého. Neznáte se zkrátka tak dobře. Dala bych mu vědět - věcně, stručně. Je mi takhle a takhle, potěšilo by mě / pomohlo by mi od tebe tohle a tohle. Buď se chytne, nebo ne. Myslím, že s podobnými vyjádřeními lidi někdy čekají moc dlouho a pak už je z nich cítit i trpkost nebo výčitka. Možná jsem naivní, ale věřím, že lidi se navzájem potřebují a není na tom nic špatného, člověk není orel skalní. Nemyslím nějaké hry na pannu v nesnázích, ani se na druhého bezvládně pověsit, ale dát najevo, co se v tobě děje, je pro rozvíjení vztahu prostě důležité. A jestli to partner sám za sebe moc neumí, může to pro něj být nasměrování i v tomto ohledu.

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 29. března 2024 14:44

Garfie a vubec, proc nesla v kimonu?