komunita

Nejnovější příspěvky

Offline Malenge
Avatar
4271 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:30
Reakce na Muslik:

I tu hanspaulku beru, já se ráda pohybuji po Praze, s dítětem mám aspoň důvod, sama bych se do některých končin jinak nevypravila

​tohle potvrzuji!

A ještě jednou dekuji vsem, co jste zareagovaly na mou prosbu. Máme i třeba důvod podivat se do neprozkoumanych končin, to kluci rádi a já ostatně taky.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:29

Karja Je tam nejmenší, velikostí, tam to zachraňuje jedna vietnamská holčička, a asi i věkem, protože je to prázdinový dítě, takže "nárok" na to asi má. Ale už to právě trvá docela dlouho a hlavně to není jen ve školce. On si v podstatě teď moc jinak nehraje, i když jdeme na hřiště, tak pokud není neokoukaný, tak do desetí minut skončíme u toho, že se snaží něco zdestruovat, do něčeho kopat, mlátit, zahazovat věci, nebo aspoň vytáhnout na klouzačku nějakou velkou hračku a spusti ji dolů, aby to udělalo co největší rámus. Už si jdu sama na nervy, protože furt něco zakazuju, vysvětluju, navrhuju alternativy, ale jeho zajímá jen tohle.

Offline Pinot Noir
Avatar
24552 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:16

Evaeva moc děkuju

Offline Muslik
Avatar
194 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:14

Evaeva díky, sice z ruky, ale hod to sem, rada bych to někdy spojila s prokopakem nebo necim dalším tím smerem. Prdelime se porad tady po Vinohradech a Žižkově a už toho mám plné zuby, tak si dělám mini seznam kam se vypravit

I tu hanspaulku beru, já se ráda pohybuji po Praze, s dítětem mám aspoň důvod, sama bych se do některých končin jinak nevypravila

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:13

Evaeva Makara Díky, mrknu na to.

Len Díky. Koukla jsem na cenu, když ji zmiňuješ, a poněkud se mi protočily panenky

Offline letfenixa
Avatar
8034 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:13

Isca obilné kaše od Nominal? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:07

Zina koutek nemáme, ale teď kluci rozbíjeli vyfouklá vejce z velikonoc, byli hodně spokojení Boření a ničení obecně mají rádi, dávám jim krabice od balíků, na stavby z lega obvykle dopadne atomovka nebo tak něco,...

Offline Karja
Avatar
35935 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:06

Potrefenáhusa Ano, ano to je prokázané:-D

Offline Karja
Avatar
35935 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:06

Zina my to nemáme, holky vypravují o jednom klučíkovi, co to ve školce dělá, ale na něm je skutečně vidět, že je menší. Myslím si, že to patří k určitému věkovému období (at už fyzickému nebo emočnímu). Ono asi záleží, jak dlouho ve školce bude, ale váš je pár hodin, že? Takže by to mohl jakoby vydržet, že ted dopoledne to dělat nebude, až doma. Přijde mi, že učitelky si u nás ve školce z toho nic nedělají, spíš o tom mluví ty děti, ale ty starší už to dovedou nějak chápat.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 10:02

My jsme měli o víkendu krátké setkání s psycholožkou z naší doprovodné organizace, tak jsem měla možnost trochu probrat tu agresivní hru, o které jsem tu už psala která se nás pořád drží. Není to tak, že bych kvůli tomu úplně nespala, ale už to trvá dost dlouho, taky mi moc nepřidává, že když si přijdu vyzvednout malého do skupinky, tak tam je jedna nebo víc skupinek dětí, který si hrajou spolu nebo aspoň vedle sebe, a kolem nich rotuje to naše s kočárem nebo velkým autem a snaží se najíždět do postavených výtvorů.  A potvrdila, co jsem si trochu myslela, že je to projev emoční nezralosti, prý to mám brát tak, že je malý v období, kdy potřebuje tyhle velké akce/emoce potřebuje a že mu máme jít naproti. Že jedna z možností je pořídit doma nějaký pořádný řádicí koutek, kde bude bourání a mlácení dovoleno a zároveň učit, že mimo něj to není dobré dělat. Mně už to teda samotnou napadlo, ale spíš ve stylu, že jsme spolu postavili něco, co mohl zbouret, nenapadlo mě to pojmout tak velkoryse, ale je to asi dobrá  rada. 

Máte někdo doma něco takového? Mně zatím napadl dětský boxovací pytel a nějaké velké molitanové kostky, ze kterých půjde stavět, ale i do nich havarovat, a ještě paní poradila i petky, které jdou demolovat a nasytí rámusicí potřeby.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2024 09:50

Pinot Noir přispěno

Offline Tabea
Avatar
4707 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 09:49

Marbuša nejsi nenažraná, jsi prepper.

Offline Pinot Noir
Avatar
24552 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 09:43

Chtěla bych pomocí své sestře, ředitelce Klokánku, se sbírkou na opravu podlahy v jednom z klokánkovských bytů. Kdybyste chtěli/chtěly udělat dobrý skutek, posílám odkaz na sbírku. Je to prý velký průšvih, byt je de facto neobyvatelný, takové zařízení si nemůže dovolit děti ohrozit.

Moc děkuju za jakýkoliv příspěvek.

https://www.donio.cz/index.php/podlaha-pro-klokanek-dlouha-loucka?fbclid=IwAR30jN-06FOf6Sq_WGtnRuMxjPvJq4y-o2d2qaic-BQrgqJlm2_gwnh2h-I

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 09:43

rasaNori je to hrozně smutný když odejde pes, člověk ho pak ještě chvíli slyší v každým druhým zvuku, ohlídne se, ale on už tam není ;-(. Držte se.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 09:15

Karja a manžela! Prej ženatý chlapi zijou dyl a vdany ženský min!!!!

Offline mitford sister
Avatar
1406 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 08:47

Garfieukazuje mi to samozřejmě i romanji, ale furt mě to nutí učit se písmenka. Učit se jen mluvit mi přijde nekompletní a učit se i psát nad moje síly :) respektive nejsem dost motivovaná. Rozhodla jsem se to zabalit dřív, než budu mít ještě víc času a úsilí zainvestováno. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2024 08:40

Muslik a pak jsou nafukovací trampolíny v zooparku Zelčín 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 16. dubna 2024 08:38

Muslik kromě butky parku (o pěkném víkendu dost narváno) jsou trampolíny v zemi na Stodůlkách ještě na několika hřištích. Asi je to pro vás daleko, ale kdybys chtěla podrobnosti, napiš.

Offline letfenixa
Avatar
8034 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 08:36

Lukáško smrka, kycha, kasle. Ostal doma (s babkou). Teraz zastupujem u tretiakov a minimálne 6 deti je tu takých istých

Offline Zuzuli
Avatar
2167 příspěvků moje polička 16. dubna 2024 08:32

Muslik nafukovaci jsou v tom Butky park. A ty v zemi mame u nas na Hanspaulce skoro na kazdem hristi. Je to trochu z ruky, ale muze se to spojit s peknou prochazkou s vyhledem na Prahu.