Naomi Goodsir

16. prosince 2015 15:55
Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 16. prosince 2015 15:55

Naomi Goodsir je Australanka a původním povoláním modistka. Spolupracovala s módními návrháři a navrhovala klobouky a pokrývky hlavy, originální a ručně šité, později rozšířila svoje portfolio o kabelky a doplňky.

Od roku 2012 se věnuje spolu se svým kreativním ředitelem Renaudem Coutadierem  také parfémům. Žije nedaleko Grasse, kde její vůně vznikají. Tvoří je pro ni Julien Rasquinet  - Bois d'Ascèse (2012), Cuir Velours (2012) a Iris Cendré (2015) a Betrand Duchaufour - Or du Sérail (2014).  Brzy se chystá novinka Nuit de Bakélite ve spolupráci s Isabelle Doyen.

www.punmiris.com

www.mensreverie.com

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 16. prosince 2015 15:57

Or du Sérail

Ambrová, ale ne jenom ambrová, opulentní, orientální, gurmánská a taky tabáková vůně. Vše v jednom.

Ale popořádku. Hned v prvním závanu je dotek ambry, i když v popředí je hlavně mango a natrpklé brusinky v delikátním likéru.  Likér je vyroben z kvalitního rumu, medu a jablečné šťávy. Tropický nádech mu dodává kapka kokosové šťávy. Než se ale z vůně stane gurmánka, objeví se labdanum s jemně koženým tónem a pak tabák a zakouřená ambra. Ten kontrast jemné ovocné sladkosti a pryskyřičné zakouřenosti a dřevitosti je moc hezký. Povedená vůně, jejíž název ji opravdu vystihuje.

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 16. prosince 2015 16:06

Iris Cendré

Kosatec je zpočátku hodně mrkvičkový s trochou štiplavého koření rozemletého na jemný prach, ta prašnost je dost výrazná a asi už vím, proč tenhle kosatec má přívlastek cendré, tedy popelavý. Ledaže by se jednalo o nějaký specifický druh kosatce. Vzápětí začíná připomínat Iris Nazarena, protože se u něho objeví kožený tón labdana. Zní to asi divně, ale je to celé hodně originální a dobře zpracované. Po mezihře s prachově pudrovými fialkami, které ležely v místnosti, kde se pálilo kadidlo, se vůně pomalu uhlazuje balzamickou ambrou, ale místo vanilky v ní jsou tabákové lístky. 

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 14. února 2016 18:05

Cuir Velours

Rumový koktejl ozdobený meruňkami kandovanými v medu a zrnkem koriandru nás trochu naladí na gurmánskou notu. Ale brzy z koktejlu začne vykukovat kůže, jemná hebká semišová kůže, ke které se přidá slaměnka a ještě o něco později fialkový pudr. Sladkost zmírní kapka zakouřeného kadidla a ambra, přesto tahle kůže zůstane do jisté míry sladce gurmánská.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. dubna 2016 14:57
Reakce na blackviolet:

Iris Cendré

Kosatec je zpočátku hodně mrkvičkový s trochou štiplavého koření rozemletého na jemný prach, ta prašnost je dost výrazná a asi už vím, proč tenhle kosatec má přívlastek cendré, tedy popelavý. Ledaže by se jednalo o nějaký specifický druh kosatce. Vzápětí začíná připomínat Iris Nazarena, protože se u něho objeví kožený tón labdana. Zní to asi divně, ale je to celé hodně originální a dobře zpracované. Po mezihře s prachově pudrovými fialkami, které ležely v místnosti, kde se pálilo kadidlo, se vůně pomalu uhlazuje balzamickou ambrou, ale místo vanilky v ní jsou tabákové lístky. 

Tak jsem vyzkoušela a zase ti to musím celé odkývat, ten kosatec tím, jak je mrkvový a i tou kožeností připomíná Iris Nazarena jen s tím rozdílem, že Iris Cendré je prašnější a doplňuje ho lehce mazlavé kadidlo s temným fialkovým nektarem a sametově zelené lístky fialek. Přesto Iris Nazarena se mi pořád líbí o trochu víc.

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 08. dubna 2016 20:21
Reakce na wendulka:

Mně taky .

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 15. srpna 2016 21:12

Bois d'Ascèse

Odvážná vůně, smekám před Julienem. Opět.

Začátek je opravdu jako táborák v lese. Kouř tak trochu jako v udírně. Tohle mi přece něco připomíná, zvlášť když vidím ve složení whisky. Ano, to je ono. Bowmore. Abych to vysvětlila, máme jednoho dobrého známého, který je nadšenec na whisky a tomu dobře rozumím, to testování, přičichávání ke sklence s tekutinou a přemýšlení - co tam cítím?  Jen tady je to korunováno ještě ochutnáváním, to nám u vůní odpadá. Na závěr se ochutnává single malt whisky z ostrova Islay na západním pobřeží Skotska jako třeba Bowmore. Slad z nezralého zeleného ječmene se suší nad ohněm z rašeliny, na slaném vzduchu přicházejícím od oceánu, potom se fermentuje a po destilaci zraje v dubových sudech. Tak přesně tuhle whisky já tady mám - kouřovou, trochu kořenitou, ale taky ovocně nasládlou a jemnou a křišťálově průzračnou. Bois d'Ascèse je kožená vůně s whisky Bowmore, kožená chypre s balzamicko ovocným tónem. A je dobré počkat do konce, drydown je opravdu krásný, všechno se uleží a zjemní, kůže je nakonec kouřově balzamická s nesladkou vanilkou. Tak "slàinte mhath"! ( "Na zdraví" ve skotské gaelštině.)

www.marketingagencies.org.uk

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. srpna 2016 14:41
Reakce na blackviolet:

Štastlivče! Já když si vzpomenu, co Bois d'Ascèse prováděla na mně, tak se mi rolujou ponožky.

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 16. srpna 2016 15:44
Reakce na wendulka:

Na začátku je to trochu divočina, ale fakt se krásně usadí. Vyplatí se počkat .  Já jsem nadšená. Mám momentálně období kůže a kadidla a přemýšlím, co si pořídit, jestli něco od Naomi, Andyho nebo jít na jistotu s Cuir de Russie .

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 04. července 2018 21:31

Nuit de Bakélite

Bakelitová noc, noc ve velkoměstě za svitu pouličních lamp, asfalt se lekne po večerním dešti. Z kina vychází divák a halí se do kožené bundy. Světla neonů vrhají fialové odlesky na chodník a z parku se line vůně zelené trávy, jemně nasládlé anděliky a právě rozkvetlých  tuberóz a kosatců. Dřevěné dveře starého baru se na chvíli otevřou a z hloubi místnosti zazní útržky hlasů a smíchu, v pozadí hraje jazz. Pak se dveře za postavou v kožené bundě neslyšně zavřou, zůstane po ní na ulici jen ticho protkané vůní drahé kůže.