The Gate Fragrances Paris

06. srpna 2022 19:19
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 19:19

Značku založil Palestinec Fady Adwan v roce 2015, první sérii vůní nazvanou Love Collection představil v březnu 2016.

K vůním ho poutala celoživotní záliba, jeho rodina byla po tři generace producentem vonných olejů a už jako malý si trénoval nos návštěvami botanických zahrad. Později prodával vůně v Egyptě, Dubaji, věnoval se fotografování. Značce dal symbolický název, "gate" jako brána vedoucí od tužeb a vizí k jejich uskutečnění a završení.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 19:28

Secret Encounter

V této vůni je každá ingredience pečlivě zakomponována a vyvážena tak, aby sice přiznala vlastní barvu, ale zároveň na sebe příliš neupozornila. Ve výsledku je vůně sice líbivá, ale tak trochu nudná, bez nápadu.

Nahořklý pelyněk se šalvějí provzdušňuje pepř a pro jistotu doslazuje kandovaný zázvor. Aby náhodou nepůsobil štiplavě, je obalen jemnou kůží, jejíž živočišný původ okamžitě maskuje sladká pryskyřice s tonkou a vanilkou. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 06. srpna 2022 19:39

First Sight

Vůně jako džbánek takzvaně domácí limonády, kterou nabízejí v každé restauraci; co je na ní domácího, to by byla zase rozprava na jiné téma. Takže: šťáva z mandarinky; několik plátků citrónu, máta, patrně se pod ruce připletlo i pár lístků bazalky. To by mohlo stačit, jenže konzumenti to mají rádi sladké, proto dolít bezinkovým sirupem (možná není z bezinek, ale má to napsané na etiketě). Není to špatné, ale tepovou frekvenci to nezvýší.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 07:39

Ivory Temptation

Teplé koření, v jehož směsi nejvíce vyniká kardamom, rozdrcené a namleté i s troškou semínek, která pustila olej. K němu se přidávají okvětní plátky a nerozvinutá poupata, rozdrcené pecky meruněk a broskví. Květinová linka tuberózy a růže je tlumená olejem, což vůni dodává na hebkosti. Klidně bych uvěřila, že jde o nějaký CPO udělaný tak, aby lahodil evropskému vkusu a jeho představě o orientální kytici.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 10:11

Precious Moment

Ovocný začátek je velmi vláčný a přirozeně sladký bez přidaného cukru, jsou tam možná datle, ale vystupuje i omamná vůně drobných lesních jahod, které jsou zřejmě olfaktorickým klamem způsobeným tuberózou a pomerančovým květem. Celkově tahle kompozice tak trošku "vodí za nos", protože se v ní složky různě přelévají a chvílemi by člověk přísahal, že cítí maliny, pak zase růže těsně před okamžikem uvadání, posléze černý rybíz... Vůně je navzdory sametové hutnosti ovocně květinového charakteru překvapivě lehká a v detailech proměnlivá jako duhová bublina střídající barvy, ale beze změny tvaru.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 10:30

Sensual Dreams

Tuberóza s citrónovým a broskvovým sorbetem, které rychle tají v horké noci. Zůstává teplá pokožka, do oříškova opálená a vonící vanilkou a sluncem. Dlouho, až do kuropění, jež se ohlásí vlhkou vůní rosy.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 12:03

Duet

Světle dřevitá na začátku, v zlatobéžových odstínech nemořeného dřeva s kůrou z muškátového oříšku a tabáku, jímž začíná postupně tmavnout, sládnout po tonce a vanilce, až změní barvu na lékořicovou čerň. Přechod od svěžích tónů k temnému likéru z mandlí a tonky je přirozený, jako když se vpíjí jedna barva do druhé. V tomto případě se ovšem maluje na jemné kůži.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 13:08

Inside Out

Jasmínově citrusová zmrzlina s vanilkovou pěnou a tenkými nitkami višňovo-švestkového přelivu, který postupně mramorovým žilkováním prorůstá celou kompozici, dokud ji celou nezbarví do odstínu magenta. A pak je to už spíše sklenka rubínového dezertního vína, které zrálo v sudech napuštěných vanilkou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 13:18

Memories

Višně v hořké čokoládě, musí mít alespoň 95%, je hořce svíravá a teprve v ústech se začíná pomalu rozpouštět. Na na patře zůstává chuť kakaa, nakyslých malinových zrníček, višňového likéru a neurčitý pocit sladce hořkého dýmu, který může být z tabáku i z kadidla.

Něčím mi trošku připomíná Upper Ten for Her od značky Lubin.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 13:44

A pár slov závěrem:

Když jsem otevřela krásně balenou krabičku se vzorky kolekce Love, linula se z ní tak nádherná a neidentifikovatelná luxusní vůně, až jsem si říkala, že je škoda rozkládat ji na prvočinitele jednotlivých parfémů; brala bych ji takovou, jak se zformovala ze všech vzorků dohromady.

A to byl vlastně kámen úrazu celého zkoušení.

Ony totiž všechny vůně mají velmi podobný základ: více i méně gurmánský, který se ubírá sladkou, ale nepřeslazenou cestou (vanilka, tonka, kůže, tabák), zahřeje v chladu a stabilně drží v horku. Liší se hlavně začátkem, jenž je často kombinací ovocných a květinových tónů, ovšem velmi umně zpracovaných a zapracovaných do sebe, takže se vynořují různé "olfaktorické klamy" (ovoce vonící po růži, tuberóza jako autentická lesní jahoda atd.). Dohromady by se ovšem s jednotlivými vůněmi dalo hrát domino, vždycky je v nich zřetelně cítit určitý akord, který se s mírnými obměnami opakuje a vrací. Myslím, že by byly ideální pro vrstvení (to jsem se vzorky nezkoušela, abych jimi neplýtvala).

Všechny vůně se mi líbily (a to dokonce i ty tuberózové, jakkoliv tuhle složku nesnáším), nejvíce Precious Moment. Oceňuji, že jsou kompaktní, hutné, ale přitom překvapivě lehké; navzdory gurmánskému pojetí nic dusivého, vlezlého, otravného. 

Ale kdybych si měla klást otázku, jestli nějakou z nich (za tu cenu) pořídit, couvla bych. Jsou totiž až neskutečně dokonalé, takže pro mě příliš umělé (ne vyumělkované, na to jejich kompozice není tak složitá); něco jako nalepovací řasy a gelové nehty - vypadají krásně, ale nepřirozeně naddimenzovaně, symetricky. Ta úhledná perfektnost pro mě činí vůně neosobními a nedává mi příležitost uvěřit jim a ztotožnit se s nimi. Stačilo by přitom v každé z kompozic povystrčit trošku nějakou složku z davu a dát jí prostor klidně i k tomu, aby si zazlobila.

Zlaté flakóny (neviděla jsem naživo) i reprezentativní balení vzorků jsou už pro mě známku trošku ostentativně demonstrovaného luxusu, ideální pro movitou ruskou a asijskou klientelu (omlouvám se za generalizaci). Napadá mě ještě souvislost s vůněmi značky Kilian, které na mě působí obdobně.

Myslím, že zkoušení si užije hlavně Miru a určitě ji vůně budou inspirovat k úžasným recenzím, ale tipuju, že ani ona nezačne šetřit na flakón, protože se nespokojí s univerzální líbivostí a potřebuje vůně, které jdou až na dřeň všeho živého.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 13:53

Fleur 

...

ano...

Jinak - ta nudnost některých vůní je až ubíjející... ...třeba momentálně nosím do práce

La Vie Est Belle.

Jako jo, chválí mi ji často, nikoho neobtěžuje(jako by se mi na kůži roztavila do velmi teplé, hodně pižmové ovocnogurmánky, mírně sladké, intenzity skromnější), líbí se hodně,

jenže já se TAK trápím.!.

Mám ji tak, jako bych si vyčistila zuby - prostě automatická součást hygieny. Ale NIC víc..!

(Není zbytí - musím nejspíš vyčkat a napsat Ježíškovi o jednu, dvě vůně, které se ve mně zaháčkovaly. Na dřeň...)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 14:45

Fleur No vidíš, já měla krabičku u sebe asi měsíc ještě s jinými a ani jsem ji neotevřela - jako by něco signalizovala Tak jsem čekala, když tě čtu, kdy toho začnu litovat. A nezačnu

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 14:53

Miru Rozumím...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 14:55

Korsičanka Třeba bys tam zrovna objevila nějakou srdcovku, to nemůžeš vědět !

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. srpna 2022 15:35

Fleur To sice nemůžu, ale už mám vybráno jinde

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. října 2022 16:32

...vůně jsou to nudné. Mainstream do rádoby niché flakonu.