Kreolfleurage

22. dubna 2019 21:15
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 21:15

Značka působí od roku 1988 na Seychellách, kde ji založila Němka Dagmar Ehlert. Její sídlo najdete v severní části hlavního ostrova Mahé. Vydejte se z hlavního města Victoria po pobřežní silnici směrem na sever, je to jen asi 6 km. Blízko pláže uprostřed zeleně je malý kamenný dům se střechou z palmových listů, který slouží jako obydlí i jako obchod.

Pro výrobu vůní se používají přednostně esenciální oleje ze Seychellských ostrovů, například ze stromu takamaka, který se vyskytuje pouze zde

a z ostatních ostrovů Indického oceánu, který je úplnou pokladnicí ingrediencí jako  ylang ylang, frangipani, vanilka, pelargónie, vetiver, skořice, kardamom nebo pačuli.

V portfoliu firmy jsou čtyři vůně v koncentraci čistý parfém a EdP - Ambre Vert, Bwanwar, Bambou a pánská Takamaka, která se ale v současné době nevyrábí.

Ambre Vert 

Při první zkoušce mě překvapila mírná podoba s Chanel No.5. Přitom ve složení nejsou žádné aldehydy. Při dalších zkouškách ta podoba tak velká není, ale našlo by se pár styčných bodů. Ambre Vert je v každém případě balzamičtější a zelenější, to je patrné hned na začátku. Zeleň a balzamickou ambru doplní po krátké chvíli květiny a to zpracování ylang-ylangu s pačuli a ambrou bylo asi to, co mi evokovalo No.5. V Ambre Vert doplňuje ambru ještě špetka skořice, zázvoru a zeleně větrového kardamomu a takhle už to zůstane. Zelená, balzamická, trochu květinová a jemně kořeněná ambra.

(2015)

Bwanwar

To je zkapalněná vůně ostrova uprostřed Indického oceánu. Slunečný a tropický ylang ylang je okořeněný čerstvou skořicovou kůrou a muškátovým oříškem, jemnými pryskyřičnými balzámy, vanilkou a špetkou pačuli. Vždycky když k ní přičichnete, jste zase tam, kde léto nikdy nekončí - slunce vás hladí, palmy šumí a rytmus příboje tak pravidelný jako tlukot srdce vás ponoří do krásného nevědomí.

Bambou 

Náruč tropické květeny, hlavně ovocně vonících květů mučenky, se svěžím tónem citronové trávy a zelení vetiverové trávy. Ale všechno jako by bylo ve stínu velkých stromů takamaka.

Zdroj fotek: vlastní a č.3 www.kreolfleurage.com

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 08:09

No teda..takto bych chtěla prožít svůj příští život. Na Seychellách (případně v úvahu příchází i Zanzibar) tvořit parfémy

Vybrala sis některou z vůní? Bwanwar a Bambou zní skvěle.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 08:11

Martula Že? A mohla bych ti tam pomáhat třeba se sběrem rostlinných složek?

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 08:12
Reakce na Korsičanka:

Martula Že? A mohla bych ti tam pomáhat třeba se sběrem rostlinných složek?

​Rozhodně

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 08:14

Martula  A Bwanwar

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 08:28

blackviolet To vypadá úžasně Byla jsi tam osobně?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 09:33

blackviolet Jj, ta Ambre Vert v sobě měla něco chanelovského, jak jsem od tebe měla vzoreček. U té Bambou mám malinko obavu z té mučenky, proto větší naděje vkládám do Bwanwaru, ale těším se na obě. Už se to blíží.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 11:23

Martula Taky by se mi tam líbilo . Mám obě, Bwanwar i Bambou, Ambre Vert už z dřívějška. Všechny vůně jsou dobře udělané, mají dobrou projekci i výdrž. A nositelné jsou i v naší klimatické zóně (když to nejde jinak).

daniela Byla, ale majitelka tam zrovna nebyla, jen prodavačka. I tak to bylo zajímavé.

wendulka Taky se mi líbí Bwanwar víc, ale ani Bambou není špatná. Už mám nachystáno .

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 12:43

Jéj, Kreolfleurage....si pamätám, ako som na ňu niekde narazila, zdávala ju do databázy, a úplne ma fascinovala, tak značka ako také (milujem malé miestne značky), a úplne ma dostali tie flakóny....

...a nie dlho nato odrazu blackviolet recenzovala jednu z jej vôní....

...a vďaka nej som mala možnosť teda aj jednu vyskúšať:

Ambre Vert

Najprv veľmi rozverné pačuli so živicami a zelenými tóni. Pačuli mizne, živicovozelené tóny ďalej spokojne tancujú, je to ako hrať sa v lete na lesnej lúke, na teplej, ale z letného dažďa, či rannej rosy vlhkej tráve a hline pod ňou. Trochu pripomína Safari, ale Safari za mladých časov, bezstarostné a spokojné.

Škoda, že Takamaku už nerobia, veľmi som chcela raz vyskúšať všetky, ale úprimne, pôvodne som nečakala, že vôbec budem mať možnosť aspoň jednu, takže nefrflem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 12:50

slniecko Budeš moct vyzkoušet i ty dvě ostatní, počítám s tebou .

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 16:47
Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. června 2019 09:41

Bambou

Miluji ostrovy v indickém oceánu stejně tak ráda objevuji parfémy, které mi připomínají zážitky z cest. Bambou - ano, takto voní prales na Seychellách či Zanzibaru, těsně po období dešťů, kdy všechno kvete a divoce bují. Vůně citronové trávy a plumérií, rozkvetlých stromů ylang ylang a tropického ovoce, muškátové oříšky spadané do vlhké hlíny. Pro mě zážitkový parfém, který velmi příjemně překvapil svou kvalitou. Putuje do Tužebníku a flakonek s čistým parfémem už je na cestě, nešlo odolat

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:46

Musím říci, že EDP se od č.p. svou siláží príliš neliší.Každopádně zkapalněná příroda Seychell

Cervanek
Avatar
08. srpna 2019 10:48

Korsičanka gratuluji k nákupu (též nejsi žádný troškař v pořizování). Přeji krásné zážitky Seychell v láhvi

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:01

Korsičanka krása, jsem moc zvědavá

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:13

Musím potvrdit, že balení je opravdu nádherné, i u verze EdP. Líbí se mi hlavně ta dřevěná destička, která je na flakonku nalepená jako štítek

A ještě zkušenost s vůní Bambou: Před pár dny jsem se vrátila z dovolené z velkého horka, bylo 42 - 45 stupňů ve stínu každý den. A jediné, co na mně drželo, je Bambou. Ostatní vůně mizely do dvou hodin, včetně arabských CPO. Zajímavé je, že v horku daleko více vynikly kořeněné tóny, které teď v "normálním" počasí skoro necítím.

Online Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:19

Přidávám se k obdivovatelkám, především Bambou (MiJoKorsičanka , měla jsi s sebou č.p. nebo EdP?) mě očarovalo - souhlasím s Martula - tohle je prostě tropický parfém!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 13:17

Hanka H Takhle malinká EDP, jo? Nene, ta třicítka mi přišla až po návštěvě Plzně:) A to jsi ještě nezkusila Ambre Vert. Rvu si vlasy, že jsem si ji taky nevzala Ale není všem dnům konec

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 13:20

Cervanek Díky. Ale kdyby byly všechny vůně tak krásné a zároveň tak levné jako tyto, mám už několik poliček

Cervanek
Avatar
08. srpna 2019 13:33

Korsičanka a na kolik to vychází? a clí se - asi jo, že?