databáze 131715 vůní od 8969 značek a 1696 parfumérů

Boy Chanel Chanel

Boy Chanel
značka: Chanel
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2016
určení: unisex
složení: levandule, francouzská růžová pelargónie, kumarin, mech, citrón, grapefruitová kůra, heliotropin, pomerančový květ, růže, santalové dřevo, vanilka, pižmo

kolekce Les Exclusifs de Chanel

Diskuze:
Chanel (Značky)
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (29.3.2020 )

Hřejivá levandulová …
Nejprve je to pro mě elegantní starosvětská pánská kolínská, osvěžující, lehounce pikantní a mně pro pár chvil připomínající Guerlainův Vol de Nuit. A potom sládne a je hřejivější a sušší, než bych čekala. Vnímám vůni sušené levandule, těch úhledných svazečků rozvěšených na střešním trámu, vířící se prach v místech, kde šero půdy pročísnou sluneční paprsky, dusné teplo a pocit, že se čas zastavil. Tady a teď. Jen ticho, já … a vůně.

Avatar
jerry (10.12.2017 )

Čerstvě utržená levandule promíchaná s jemně drcenými sušenými muškátovými listy, tymiánem a práškem z bílého mýdélka. Po rozvonění se objevila nepříliš sladká vanilka s jemnými květinovými tóny, výrazným hladkým santalem a výrazným nahořklým citrusem.

Avatar
alibi (07.9.2017 )

Arthur Capel alias Boy, britský diplomat, majitel dolů a mecenáš Coco Chanel, byl pro Gabrielle více než její milenec a spřízněná duše. Byl jejím alter egem, druhým já. Inspirována jejich láskou má být Boy živá, vyvážená vůně, která zpochybňuje tradici a přesahuje rozdělení na ženský a mužský princip. Tato vůně v koncentraci EdT neexistuje, protože už jako EdP vznikla.

Je jako zlobivý starosvětský synek. Levandulová zeleně-mechová vůně brzy zesládne vanilkou a chanelovské kytičky vše jemně podkreslují. Vůně mi připadá klasická a přitom nezatížená klasikou. Na mě pánsky nevyznívá. Drží se víc u těla, výdrž výborná.

V parádní sednici vesnického statku stojí chlapec. Maminka ho vyparádila na první svaté přijímání. Teď se musí jít uchystat ona a nechává jej chvíli o samotě. Klučina se chvíli nudí, pak mu zableskne v očích a šup, proskočí oknem. Přitom strhne květináče s pelargoniemi a levandulí, a už pádí za humna vyválet se v mechu a trávě. ...Když se maminka vrátí, nevěří svým očím. Je to ale žena činu. Synka vytahá za ucho (to aby si ulevila ). Pak vyndá ze skříně, provoněné květinovými mýdly a santalem, čisté oblečení po starším bratrovi a špindíru převlékne. Synek se stydí a klopí oči, ví, že mamince přidělal práci. ...Je po obřadu a při odchodu z kostela rodinku zastaví farář. Dává chlapci, za to že byl tak způsobný, vanilkové bonbony. Maminka se jen unaveně usměje.

Avatar
blackviolet (11.6.2016 )

Levandule, méně sladká než v Jersey, zato taková čistší, bez dřevitých stonků, ale v začátku kořenitější díky grapefruitové kůře a pelargónii. Zeleně mechová a vzápětí květinová s růží, vanilkovým heliotropinem a v pozadí s pomerančovým květem. V té chvíli začíná připomínat klasické chanely, dokonce i No5, zvlášť když se k levanduli a květinám přidá krémový santal s pižmem a ještě trocha vanilky, a vůně jemně zesládne.
Boy je pro mě jednoznačně unisex, jestli ne dokonce spíš dámská vůně, pokud nebudeme považovat levanduli, která je ve vůni přítomná po celou dobu, za výsadu pánských fougère. A je nepopiratelně rozpoznatelná jako Chanel, na rozdíl od předešlých Jersey nebo Misia. Bonusem je i dlouhá výdrž.