Geo. F. Trumper

03. února 2018 09:18
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. února 2018 09:18

Holičství Geo. F. Trumper založil roku 1875 v Londýně pan George F. Trumper. Původní obchod se dodnes nachází na Curzon Street 9 v Mayfair, druhý později založený obchod, nazývaný St. James's Shop, je v Duke of York Street. Holičství Geo. F. Trumper kromě poskytování klasických služeb prodává holicí potřeby, vody po holení a kolínské vody. Může se pochlubit dodávkami k britskému královskému dvoru a proniklo i do britské literatury. V Návratu na Brideshead od Evelyna Waugha zmiňuje Charles ve scéně, kdy jsou hlavní hrdinové zadrženi kvůli jízdě v opilosti a druhý den je čeká soud, že „holič od Trumpera nás přišel oholit“ (v českém překladu se jméno vytratilo).

(http://satorijournal.com/geo-f-trumper-the-traditional-mayfair-barber/)

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. února 2018 09:24

Eau de Cologne (1989)

Několik minut hořký bergamot, několik minut sladké neroli, potom krásná jemně mýdlová rozmarýna. Příjemná kolínská, ovšem její výdrž stěží dosahuje 1 hodiny, což mi přijde málo i na kolínskou.

Welington (1876)

Podobná kolínská jako Eau de Cologne, ale výraznější. Chvíli hořké mýdlové citrusy, chviličku sladké neroli, potom až do konce krásná přírodní jemně mýdlová rozmarýna, vonící po jehličí. Vlastně to je rozmarýnový soliflor. Celková výdrž kolem 2 hodin.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. února 2018 16:16

Eau de Portugal (1938)

Krásné sladké neroli nejprve s hořkým pomerančem, potom samotné a v závěru s krémovým pižmem. Celková výdrž kolem 2 hodin.

Eucris EdT (1912)

Směs drceného kmínu a koriandru ustoupila větvičníkové kůži nasáklé kouřem, jako je v původním Trussardi Uomo nebo v Cabochardu, podbarvené navíc ovocným akordem černého rybízu. Postupem času kůže zvolna krémovatěla. Výdrž dosáhla asi 5 hodin.

Sandalwood (2002)

Zajímalo by mě, jestli se u Trumpera při výrobě Sandalwood neinspirovali Lutensovou Arabií, protože podobnost mezi nimi je velká. Je tu stejné vánoční koření se svařeným vínem, nekončí však ve vanilce, ale přechází do jemného krémového santalového dřeva. Škoda, že i cenou jsou si podobné, přestože Sandalwood má slabší projekci a vydrží jen kolem 3 hodin.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. února 2018 20:01

ModestMourek V seriálu Hercule Poirot (díl A co tvoje zahrádka?) si v tomto obchodě pořídí Hercule Poirot parfém, který pak způsobí jeho společníku, kapitánu Hastingsovi, alergickou reakci. Ale ten Poirotův výraz, když blaženě přivoní ke svým rukám...

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. února 2018 21:12

Fleur Díky moc za příspěvek. Ten díl jsem viděl nejméně dvakrát, ale tohle jsem si nepamatoval.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 04. února 2018 15:11

Spanish Leather (1902)

Po mýdlové pelargonii následuje jemně vydělaná starosvětská kůže, nejprve provzdušněná svěží růží a posléze prohřátá pryskyřičným santalovým dřevem, které se nakonec osamostatní. Výdrž je kolem 5 hodin. Kvalita složek je stejně jako u ostatních vůní Trumper zřejmá, ovšem tato jediná je pro mne díky krásné kůži a úžasnému santalu skrytým pokladem za výbornou cenu.