granitový dřez?

08. zaří 2017 15:58
Offline MartinaP
Avatar
3 příspěvků moje polička 08. zaří 2017 15:58

Ahoj, předěláváme kuchyň a pokukuji po granitovém dřezu, ale neznám nikoho, kdo by to měl doma. Máte někdo zkušenosti s granitovým dřezem? Co tak brouzdám po internetu, tak si hodně lidí stěžuje, že se to špatně čistí. Případně neznáte někdo tuhle značku? Hodně lidí ji doporučuje, ale přijde mi to o něco dražší. Díky. :)

Offline Muslik
Avatar
189 příspěvků moje polička 09. zaří 2017 19:47

Granitovy drez mam, shodou okolnosti tez znacku Franke a za me spokojenost, mam jiz 5 let a nemenila bych. Mam dokonce velmi svetlou barvu (piskovou) a s cistenim jsem zadny vetsi problem nemela - ano, cervena repa, caj, boruvky atd mohou byt vic videt, zvlast na svetle barve, ale cistim klasickou pastou Toro, pamatuji si jeste z detstvi, za par kacek a vse v poradku. 

Offline MartinaP
Avatar
3 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 16:46

Díky moc za info. :) 

Offline Míša556
Avatar
3 příspěvků moje polička 11. zaří 2017 16:55

U čištění taky hraje roli, jak je dřez kvalitní a jak velký má poměr kamene ve směsi. Toho se ale na druhou stranu zrovna u Franke nemusíte bát, ten dělá dřezy kvalitní. S čištěním většinou není problém. Jenom párkrát se mi stalo, že by něco šlo vyloženě špatně a na to jsem vzala čistící pastu.

Offline vlastiksuchanek
Avatar
1 příspěvků moje polička 30. března 2018 13:58

Ahoj no my jsme odjednávali tady a dovezli nám ho zadačo. Vybrali jsme si hezký granitový už hlavně kvůli tomu, že je jednodušší ho čistit. Taky je o dost modernější. Záleží na každém co upředností nerez nebo granit. Za mě kermaika rozhodně ne. Vlasta

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. března 2018 16:56

MartinaP Mám černý granitový dřez značky Franke a jsem s ním spokojená. Neměnila bych.

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 14. května 2018 19:54

Máme bílý Schock Lithos už čtvrtým rokem a zatím vypadá dobře, i když dostává zabrat, v kuchyni se hodně vaří. Trochu máme problém se zabarvením, protože vaříme hodně čaje a kávy a na dně dřezu kolem sítka je to vidět, když to člověk nečistí pravidelně . Taky vaříme hodně s barevnými potravinami jako mrkev, řepa, borůvky apod. Ale dá se to vyčistit, někdy stačí napustit horkou jarovou vodu nebo máme speciální čistící/brusnou pastu od výrobce. A zase na tom není vidět vodní kámen!

Offline jana kropik
Avatar
příspěvků moje polička 05. června 2018 08:56

Příspěvek vymazán z důvodu porušení pravidel diskuze!

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 05. června 2018 12:24

jana kropik  ???

Offline Vlaaa_p
Avatar
56 příspěvků moje polička 05. června 2018 13:08

MartinaP mám 14 let pískový Schock a zdá se, že je po něm. Dno dřezu už prostě má provozní šrámy a nedá se to řádně vydrhnout. Odkládací plocha a půldřez cajk, jen ten hlavní už není co býval.

Offline hermelin-lukas
Avatar
příspěvků moje polička 12. června 2018 10:30

Příspěvek vymazán z důvodu porušení pravidel diskuze!