Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 02. února 2017 08:39

Otázky, tipy, nápady, stížnosti a radosti, ať s tím neotravujeme jinde :)

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 02. února 2017 13:26
Reakce na žluťásek:

Tak ja si dnes stezuji na svou triletou dceru. Mam dnes volno, ona asi 3x za den zakasle, tak jsem si ji nechala doma ze skolky a ona je dnes tak protivna, ze ... ted usnula - po pul hodine revu a bez obeda   

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 02. února 2017 13:32
Reakce na Candance:

Sestra mi tuhle dopoledne volala, jakou si synovec (cca 2,5 roku) našel skvělou zábavu. Na noční stolek nalil tělové mléko a dřevěným kartáčem to tam roztíral. Prej ať přijdu na návštěvu, jinak ho už zabije

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 02. února 2017 14:28
Reakce na Candance:

S nástupem nemoci jsou vždycky nejprotivnější. 

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 02. února 2017 19:19
Reakce na Sweet Potato:

Přesně! U nás to platí hlavně u syna. Když je na zabití doma i ve škole a my jsme na něj samozřejmě hnusní, protože nás štve, tak lup ho a přijde většinou horečka. Pak se mu vždycky v duchu hrozně omlouvám a snažím se mu to stonání o to víc vynahradit.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 02. února 2017 20:44
Reakce na Sweet Potato:

A potom s ústupom nemoci .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 02. února 2017 20:48
Reakce na Emerald:

mně taky trvalo, než mi to došlo... a pak jak začal nejvíc řádit šup mu teploměr a co myslíte? jo, byla tam! většinou přes 38 a dítko bylo jako s vrtulí u zadku:-O to já už dávno umírám:-)

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 02. února 2017 21:09

Syn právě vždycky řádí ( respektive je neuvěřitelně protivný a negativistický ) předtím. Když mu vyletí teplota, tak je naopak úplně apatický.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 02. února 2017 21:17
Reakce na Emerald:

ten můj ďábel vydržel řádit cca do 38,5 odpadl až vejš:-O

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 02. února 2017 21:22

Tak to mám štěstí, že syn je po mojí mámě, ta je nepoužitelná, už když má 37.  

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 02. února 2017 22:17

Uplne nejblbejsi je, ze ji neni nic a zitra ve skolce zacinaji chripkove prazdniny 

Sly jsme k dr.pro recept pro druhou dceru a ona, ze ji rovnou vezme na triletou prohlidku. Vyptavala se ji na jmeno a tak, dcera se jen mracila a nic. Pri odchodu uz ve dverich pekne nahlas pronesla: Dneska to pani doktorce nesluselo a hracky ma nudne, tak jsem ji nic nerekla.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 04. února 2017 19:20
Reakce na Candance:

Dneska to pani doktorce nesluselo a hracky ma nudne, tak jsem ji nic nerekla.

to je buduca modna poradkyna 

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 04. února 2017 19:30
Reakce na Candance:

Uplne nejblbejsi je, ze ji neni nic a zitra ve skolce zacinaji chripkove prazdniny 

Sly jsme k dr.pro recept pro druhou dceru a ona, ze ji rovnou vezme na triletou prohlidku. Vyptavala se ji na jmeno a tak, dcera se jen mracila a nic. Pri odchodu uz ve dverich pekne nahlas pronesla: Dneska to pani doktorce nesluselo a hracky ma nudne, tak jsem ji nic nerekla.

Haha, to je parádní hláška

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 04. února 2017 19:31
Reakce na Candance:

Malá je super !

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 04. února 2017 22:38

Jj, obe dcery jsou upovidane.... 

Ta mladsi TED resi, ze ji spani nudi 

Hlaska dne: "kdybych se nevykoupala, mela bych spinky mezi prstiky. .......(asi za minutu) radsi si je zkontroluju 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 05. února 2017 09:27
Reakce na Candance:

áno, množstvo vecí, ktoré je nutne treba skontrolovť o pol jedenástej v noci je nespočítateľné

Offline žluťásek
Avatar
7536 příspěvků moje polička 05. února 2017 21:41

Prosímvás, proč je tak děsně důležitý mít měsíc před porodem sbalenou tašku do porodnice? S nástupem kontrakcí mi odumře i polovina mozkových buněk, takže nebudu schopná si vzpomenout, že si mám zabalit kartáček na zuby a župan? Nebo proč se mě furt někdo ptá, jestli už mám sbaleno a když řeknu, že ne, zděsí se, že to už bych teda fakt měla!!

Já naprostou většinu těch věcí, co mám mít sbalenou s sebou, normálně doma používám. To si mám jako koupit extra jeden župan, pantofle, několik nočních košil a podprsenek, hřeben atd., jen abych to měla připravené v tašce?

Stejně jako druhá taška s věcmi pro miminko k odjezdu z porodnice domů. To je potřeba tatínkovi prej nachystat kompletně, do tašky a tu umístit do autosedačky. A měsíc o to doma zakopávat asi. Copak je tatínek idiot, aby neuměl ze skříně vytáhnout dupačky, overal, čepici a plínu?

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 05. února 2017 22:12
Reakce na žluťásek:

Nó, aniž bych jakkoli chtěla paušálně shazovat mužské pokolení, viděla jsem kolem sebe leccos. Někteří pánové tvorstva jsou narozením potomka a jeho následným přesunem z porodnice domů fakt dost rozhození. Kámoška už dlouhé roky dává k lepšímu poporodní historku, kdy sestra nabízela tatínkovi, jestli si chce miminko vyfotit a ptala se, jestli má foťák. Pyšný otec, jinak člověk maximálně organizovaný, se přeslechl a totálně zpanikařil:" Jak froťák? Jakem froťák? To přece na seznamu nebylo! Ženo, jakto, že nemáme froťák?!"

A kdybys viděla, jak se tatínkům klepou ruce, když mají poprvé zapnout miminko do autosedačky. (S druhým dítětem jsem pobyla v porodnici nepříjemně dlouho, tak jsem jich zapínala celkem dost. A nejednou vyslechla "no já to samozřejmě jmím, ale zapomněl jsem brejle.":-))

Online Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 05. února 2017 22:22
Reakce na žluťásek:

Souhlasím se Sweet Potato, na tatínka bych rozhodně nespoléhala, je lepší ho trochu podcenit  

Jinak sbaleno mít pochopitelně nemusíš (ale ty věci co nepotřebuješ raději jo), ale měla bys vědět, co si s sebou bereš, popřípadě kde to rychle najdeš a měl by to vědět i otec dítěte, pro případ že by ti to všechno musel dovézt. 

Nezapomeň, že kontrakce tě nemusí přepadnout doma, taky nevíš jak rychle bude porod postupovat, já třeba rodila 2x překotně, takže kdybych skládala župan a pantofle, rodím na kruháči u nemocnice :-) Jo a jednou z toho o tři týdny a podruhé o víc než měsíc dřív, takže nějaké předčasnosti bych se taky nebála. 

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 05. února 2017 22:24
Reakce na Sweet Potato:

Svata pravda.

ZLUTASEK: Treba to bude rychly porod. Ja bych urcite pulku zapomnela - ty podlozky, vlozky, kremy, naplasti a tak... plus ja tu tasku mela v aute, kdyz jsem napr jela k nasim (50 km od meho bydliste ) nebo nekam dal. Ale.ja jsem planovac a nervak, ja bych porodila, kdybych tu tasku u sebe nemela.