Kardamom

28. zaří 2014 12:42
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 12:42

Moje oblíbené indické koření. V kuchyni se bez něj neobejdu, v parfému ho vždycky uvítám!

Velmi výraznej ho najdeme ve Voyage d'Hermes naprosto nádhernej je v Oud Immortel od Byredo, ve směsi dalšího koření se vyskytuje v Un Jardin Apres la Mousson... "na sladko" je v Kenzo Jungle L'Elephant, "na zeleno" ve Versense...

Víc se ale používá v jednoznačně maskulinních parfémech, nebo těch, který jsou (politicky korektně, fuj!) označovaný jako unisex - což je podle mě věčná škoda. Proč by si ho nemohla dopřát vysloveně dámská vůně?! 

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 13:27

Kardamon jsem hodně vnímala  v Les Saisons: Hiver od Van Cleef and Arpels. Vůbec to byla úžasná vůně, ale už se bohužel nedělá a není k sehnání.   I flakón měla krásný, výdrž slušná. 

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 14:22

Kardamón je krásny v Cologne Noire (VcA). Máš pravdu, že ho pridávajú hlavne do pánskych vôní...tam je jednoducho (nemôžem si pomôcť!).. k sežrání

Pánsky Hypnose by sa ale dal nosiť aj ženami..ak sadne, prečo nie?

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 15:51

Výrazne cítim kardamóm v Rose de Feu (Les Parfums de Rosine)  a tiež   No.1(Clive Christian)    najkrajší je ale v Memoir Woman  aspoň pre môj nos.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 28. zaří 2014 16:07

Guerlain Paris - New York je prudko kardamómový.  A aj v Nu tuším je.

A Fendi Theorema a Jaipur Saphir, daj im Pánbu večnú slávu ...

 

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 01. října 2014 00:21

začátek Femme de Montblanc