Konvalinka

04. zaří 2014 17:40
Online Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 17:40

Ach ano! Má oblíbená

V parfémech má mnoho podob od zeleně svěží přes pudrově suchou až po podivně "zahnívající".

Mě osobně oslovuje nejvíc ta zelená od Thierryho Wassera.

Těžko říct, který falkón byl nejkrásnější, ale pro mě asi navždy zůstane tou NEJ edice z roku 2012 v quadrilobe flakónku se šperkem od Gripoix.

Letošní verze má prý stejný obsah (ano, i podle mého nosu voní stejně), ale je v bílé včelce (větší než loni a předloni) a má krásný keramický "obal" na flakón.

No a do třetice mých oblíbených konvalinek musím vyjmenovat Diorissimo.

To je vůně mojí mamky, mám ji spojenou s domovem a ta poslední verze z roku 2009 vůbec není špatná !

Původní si pamatovat nemůžu, ale Francois Demachy se prý v téhle verzi snažil vrátit k původní kompozici od Edmonda Roudnitsky vytvořené v padesátých letech.

Tady v kytici s ylang-ylangem, jasmínem a dalšími květinami umí být konvalinka pěkně výrazná.

Francouzi konvalinku považují za posvátnou a mají ji opředenou legendami. Christian Dior ji měl jako svůj talisman, symbol naděje, štěstí a radosti.

Online Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 17:45

A ještě mě napadla jedna konvalinková od Guerlaina

Ten flakón miluju! Ale nosit Champs Elysees jsem se zatím nenaučila ;)

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 18:00
Reakce na Mitzi:

To já ano... můžu všechny verze.... :-)

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 19:04
Reakce na Mitzi:

A já miluju flakon i vůni a nosit bych ji taky mohla kdykoli, hlavně klasiku, ale i ostatní (a podobnou konvalinku cítím i v Duetu, i když nevím, jestli tam je

Online Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 19:13
Reakce na Tezulie:

Myslíš ten první Duet růže-pačuli nebo až ten jasmínvo-šeříkový? (ročník 2013 jsem ještě nenačala, ale těším se!)

Ten se moc povedl. A máš pravdu. Iluze konvalinky se získává právě kombinací ostatních bílých kytek, takže to cítíš správně. Konvalinka jako taková tam stejně být nemůže, z té se vůně asi získat nedá, pokud si dobře vzpomínám.

Offline prokera
Avatar
90 příspěvků moje polička 05. zaří 2014 12:30

Pro mě je docela slušná a levná konvalinka v  Jessica McClintock.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 05. zaří 2014 13:58
Reakce na Mitzi:

Myslíš ten první Duet růže-pačuli nebo až ten jasmínvo-šeříkový? (ročník 2013 jsem ještě nenačala, ale těším se!)

Ten se moc povedl. A máš pravdu. Iluze konvalinky se získává právě kombinací ostatních bílých kytek, takže to cítíš správně. Konvalinka jako taková tam stejně být nemůže, z té se vůně asi získat nedá, pokud si dobře vzpomínám.

Myslela jsem ten jasmínovo-šeříkový, právě verzi 2013. Tak to jsem ani netušila, že z konvalinky se nedá vůně dostat, byla to oblíbená kytka mojí babičky, tak si na ni vždycky vzpomenu a čím jsem starší, tím víc se mi její vůně líbí. Duet růže-pačuli mám taky, není špatný, ale konvalinku tam tedy nemám vůbec.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 05. zaří 2014 14:00

No a dnešek jsem strávila s konvalinkou v Grand Bal a je to moc pěkné a hned mi to vylepšilo ten skoro letní den (ještě kdyby na mě trošku víc držela).

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 05. zaří 2014 17:27

Muguet Blanc (VC&A Collection Extraordinaire)  pre môj nos je to takmer  soliflor. Necítim nič iné, len konvalinky, zelené a chladné. 

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 01:48

Byredo Inflorescence

Oriza L. Legrand Muguet Fleuri

...přiznám se bez mučení, že se úspěšně zařadily mezi složky, které nesnesu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 11:57

Konvalinkám se pečlivě vyhejbám už od chvíle, kdy jsem to jednou, kdysi dávno, přehnala s Diorissimem...

Online Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 16:50
Reakce na barbucha:

tak bacha na testování novinek!

Zkoušela jsem včera Knot od Bottega Veneta a ten pomerančový květ s neroli mi okamžitě vyvolal dojem konvalinky Těšila jsem se na deklarované mandarinky, levanduli, růži... ta kombinace mi připadala zvláštní a lákavá, ale je to podle mě silná bílokvětinovka. Autorka Daniela (Roche) Andrier je slibná, pracuje hlavně pro Pradu, pro Gerlain vytvořila např. Angélique Noire),  pánská Bottega Veneta se jí prý taky povedla podle ohlasů (netestovala jsem ji zatím).

Mně se to líbilo (ne tak, abych koupila, ale palec nahoru, není to moderní polívačka, ale poctivá vůně), ale dcera se na to tvářila dost odmítavě

dusty
Avatar
15. zaří 2014 17:11
Reakce na Mitzi:

V Champs Elysées našťastie konvalinku necítim, pre mňa je to krásna plná mimóza. Konvalinky mám rada len tie skutočné, ale aj tak uznávam, že bez konvalinky by Cinnabar od E. Lauder bol len čudnou napodobeninou Opia. Konvalinka mu pridáva šťavnatosť a prijateľnú ľahkosť.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 15. zaří 2014 19:29
Reakce na Mitzi:

Knot zkoušela právě dneska! Jen na papírek... kde rozvání moc hezky. Ale kdybys o tý konvalince nezačala, tak mě ani nenapadne! Teď už se jí nezbavím 

Levanduli tam necítím ani náhodou. Jen hezký citrusový květy s malou gardénií, a na pižmu... pěkná a jemná, ale ne mdlá vůně.

Na nákup to taky není, ale dárci bych ji pod nohy nehodila 

Ale možná že začínám bejt čuchoslepá, co se tý konvalinky týče, nebo mi přestala vadit nebo co - zkoušela jsem ještě Kelly Caleche a začala se mi líbit... A líbila se mi i Cartier De Lune, nevím co se to se mnou děje! 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 09:28
Reakce na barbucha:

V Kelly Caleche snad ale konvalinky nejsou, ne? Já jsem nosila EdT a byla to taková lehce pikantní zahradní růže obalená semišem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 09:37
Reakce na Fleur:

Ve složení uvedený jsou, a dřív jsem je tam naprosto jistě detekovala... ale možná to byla jen EDT, která by měla být květinovější. Včera jsem zkoušela EDP (která mě zas dřív pomalu zadusila zapoceným pižmem) a kde nic, tu nic. Jestli nedošlo k reformulaci, tak jsem z toho jelen. Pižmo mi nevadilo, konvalinky nebyly...

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 09:44

Já se vždycky Kelly Caleche vyhýbala jak čert kříži, kvůli recenzím, vůni kůže nemám ráda. Na jednom srazu se mi dostala do rukou EDP a mile mě překvapila, jaká je to hezká, ostřejší květinová vůně. Od té doby mi nedá spát. Konvalinky ve vůních ráda nemám, jen ty přírodní.