www.levne-parfemy.eu

27. října 2022 18:27
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. října 2022 18:27

Znáte někdo tenhle obchod? Já si ani nepamatuju, jestli a kdy jsem tam něco koupila... nicméně dneska mi přišel mail údajně z policie:

Policejním orgánem Policie České republiky, Územní odbor Pelhřimov, Oddělení hospodářské kriminality je vedeno prověřování přečinů neoprávněné podnikání podle § 251 odst. 1. 2 písm. a), trestního zákoníku a padělání a pozměnění veřejné listiny podle § 348 odst. 1 trestního zákoníku, které byly spáchány v souvislosti s provozováním internetového obchodu www.levne-parfemy.eu. Z dosavadního prověřování vyplynulo, že Vaše e-mailová adresa byla užita jako jeden z kontaktních údajů pro doručení zásilky prostřednictvím přepravní společnosti PPL. Pro řádné zadokumentování věci, je nezbytné zjistit totožnost všech zákazníků pro následné opatření jejich svědecké výpovědi – jako zákazníků pachatele neoprávněného podnikání. Z uvedeného důvodu Vás žádám o zaslání Vašich údajů v odpovědi na tento e-mail, ve které uvedete Vaše jméno, příjmení, datum narození, aktuální místo bydliště a telefonický kontakt. V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat na níže uvedeném tel. č. 

nprap. David Městecký

Stránka nefunguje... a mě tedy ani nenapadne někomu po mailu sdělovat požadované=moje údaje, mimochodem. Ozvali se ještě někomu? RoSa víš o tom něco? jerry ???

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 27. října 2022 18:35

barbucha mně nic nepřišlo... a jaká je mailová adresa odesílatele? já bych na ten mail určitě neodpovídala, už vůbec bych nepsala žádný osobní údaje, ale vyhledala bych si tel.č. na tu služebnu a ptala se po podepsaném npraporčíkovi (žádný uvedený tel.č.)

tak něco jsme si tam kupovat mohly, to nevylučuju...

neoprávněné podnikání: tzn., že nebyl evidovanej na živnostňáku/finančáku asi...

ty hele, a nebyl to ten Maďar? ten střídal názvy eshopů a jeden z nich možná byl i tenhle...

edit:

Hostivař... proč to řeší Pelhřimov? první nahlášení od obelhaného zákazníka?

ale hodnocení maj dobrý...

tady ho máš: https://www.facebook.com/david.mestecky

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. října 2022 18:54

RoSa 

Nevim proč Pelhřimov, se tam zajdi zeptat Já mu napíšu, že mu to nanejvejš pošlu dopisem a doporučeně na tu služebnu. V tom mailu navíc nejsem ani adresát, jak se tam v záhlaví vždycky píše komu (to jest mám tam vždycky "mně"), je to posílaný někam na  mahagon.lodenice@gmail.com

a to mi přišlo kapku podezřelý... ale na druhou stranu ten člověk existuje... no uvidíme. V každým případě si nákup nepamatuju (což ale nic neznamená páč ty potvrzovací maily vždycky mažu).

Ale napad mě ten Maďar taky!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 27. října 2022 19:10

barbucha preposlala by som to na políciu. Ozajstnú tentokrát.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. října 2022 19:15

slniecko 

Spíš tam v pondělí zavolám, přes centrálu. Jen je mi divný, že ten eshop je vypnutej, tak tam něco bude špatně...

Offline jerry
Avatar
9002 příspěvků moje polička 27. října 2022 21:34

barbucha 

Mě nic nepřišlo, ale v tomhle obchodě jsem nic nekupovala (a u Maďara taky ne). 

Osobní údaje samozřejmě nikam nepiš a zavolej na to uvedené tel. číslo. Podle FB to vypadá, že existuje (ale i profil na FB může být falešný). 

Kdyby nešlo zrovna o obchod s parfémy, tak podle té mailové adresy bych to tipla na hacknutou schránku, ale asi to nebude ten případ.  

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 27. října 2022 22:16

jerry mě teda i zaráží, že s tebou PČR (nebo hospodářská kriminálka, to je fuk) komunikuje mailem a tváří se u toho, jako by to byl nějaký oficiální komunikační kanál... to si dělaj trochu jednoduchý, ne?

a notabene v dnešní době, kdy sama policie nabádá občany, aby byli ostražití v kyberprostoru...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. října 2022 23:06

Tak uvidíme. Ostražitá budu dostatečně, když jim v pondělí zavolám...

Jen jsem spíš chtěla vědět, jestli jste někdo nedostal něco podobnýho...protože v těch našich nákupech mohlo proběhnout cokoliv

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 27. října 2022 23:35

barbucha prodávali testery a to je teď asi fujky, no...

Offline jerry
Avatar
9002 příspěvků moje polička 27. října 2022 23:58

RoSa 

Já to pochopila, že mají pouze mailovou adresu, která byla použita pro PPL (tudíž by měli mít min. i tel. číslo) tak to zkoušejí přes mail. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 28. října 2022 10:47

RoSa 

To by mohlo bejt ono, ty testery.

jerry 

Pochopila jsem to stejně, ale komunikovat mailem je v tomhle případě stejně divný. 

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 22. listopadu 2022 16:48

barbucha tak co, jak se kauza vyvíjí?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 23. listopadu 2022 10:39

RoSa 

Nijak. Na mail jsem nereagovala a už se dál nikdo neozval.