Hledám náhradu za Mandragoru

14. března 2024 10:59
Offline Akret
Avatar
příspěvků moje polička 14. března 2024 10:59

Pěkné dopoledne. Hledám náhradu za milovanou Mandragore od Annick Goutal. Vyzkoušela jsem v posledním týdnu nějaké vzorky z brněnského Vavavoom, kdy mé zadání bylo "suchá bylinková vůně", ale stále to není ono. Tedy kromě toho, že mě testování vzorků nalákalo k postupnému vyzkoušení a prozkoumání značky Aédes Venustas. Máte nějaké tipy?

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 14. března 2024 20:36

Možná to raději přesuň někam do parfémových dotazů.

Rovnocennou náhradu neseženeš, Mandragore Pourpre je odlišná. Jisté styčné body vidím ve vůni Pélargonium od Aedes de Venustas.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 15. března 2024 07:36

Akret Jak píše Fleur, rovnocenná náhrada asi bohužel není.. Zaměř se na ty složky z Mandragore, které jsou ti nejpříjemnější. Pokud je to kombinace anýz - máta - citrusy, tak by tě mohly zaujmout i Mistral Patchouli - Atelier Cologne nebo L' Heure Verte - By Kilian. Určitě to nejsou stejné vůně jako Mandragore, ale mají dost styčných bodů. A pokud se ti v Mandragore hodně líbí zázvor, zkus hledat vůně se zázvorem. Držím palce, ať něco hezkého najdeš

Offline Akret
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2024 10:10

Děkuji za odpovědi. Zkolaboval mi domácí počítač, tak jsem se zde chvíli nedostala (to je tak, když se trvale přihlásím na své oblíbené stránky a hesla nedržím v paměti. Kde jsou ty časy, kdy jsem sypala dvacetimístná hesla z hlavy...). Momentálně to vidím na Pélargonium. Mandragore to opravdu není, ale mou představu z těch všech splňuje nejlépe.

Offline prďola
Avatar
3734 příspěvků moje polička 20. dubna 2024 20:56

Akret Mandragore se dá sehnat, pokud jsi za ni ochotná dát přes 8 tisíc