komunita

Nejnovější příspěvky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 08:03

Len

Offline stes
Avatar
7335 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 08:00

Garfie Muslik Z Frantzove mi spadla brada,jak k tomu přišla? A Tatarkova,tu jsem asi nikdy neviděla ,tak ta teda je ...divná?barbucha tady jsem se fakt vyděsila.  Když vezmeme,že v reálu je to ještě horší

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:59

Kokoska On je i ten problém, že to dědictví jde přísně přes muže, takže třeba i syn od dcery císaře je neakceptovatelný (ale teď stejně žádný není). S těmi adopcemi se to v Japonsku běžně dělalo, ale u císařského dvora asi ne. Jinak to vypětí je obrovské, je docela známá věc, že obě novodobé císařovny (tedy současná i emeritní) měly velké psychické problémy. Současná císařovna na několik let úplně zmizela z očí veřejnosti, léčila se s psychiatrickou diagnózou "poruchy přizpůsobení". Ona se ani nechtěla vdát a prý dokonce 2x odmítla žádost o ruku...první (a jediné) dítě se narodila 8 let po svatbě, takže tam asi sehrál roli tlak na toho potomka. Pak dceru ve škole šikanovali, takže císařovna docházela do školy s ní, no asi toho na ni bylo moc. 

Její tchýně trpěla podobnými potížemi, dokonce se několikrát zhroutila, v 60. letech 7 měsíců nepromluvila a musela se léčit. (to ještě nebyla císařovnou). K podobnému extempore došlo i v 90. letech kdy se zhroutila a  v důsledku "hlubokého smutku" přestala mluvit na dva měsíce.

Jinak teda je třeba říct, že oba císaři své ženy velmi podporují, vyžadovali pro ně absolutní klid a apelovali na média, ať je nechají na pokoji. Současný císař několikrát žádal veřejnost o pochopení, ona se totiž na veřejnosti prakticky neukazovala, třeba několik let. Dokonce jednou vydal velmi kontroverzní prohlášení (vzhledem k tomu, že cíařská rodina je vždy maximálně zdvořilá a neutrální), kde se docela opřel do Imperial Household Agency, s tím že vytváří neslušný nepřiměřený tlak na jeho ženu a že ona musela obětovala vytouženou kariéru...

To dědictví po ženské linii už bylo na spadnutí, vládal to skoro schválila, ale pak se narodil synovec současného císaře, takže to odložili. 

Japonci nejsou nijak crazy kolem císařské rodiny, ani v pozitivním, ani v negativním smyslu. Prostě to tak je, je to něco, co je tradiční a co je drží svým způsobem dohromady. Ale zároveň k nim nijak nezdravě nevzhlíží, je to prostě spí "kulturní součást", nebo jak to říct. 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:59

Kan to asi je jedno, můj zubař mě nevezme (stejně mi to trhal někdo jiný) a moje klinika má na Kladně pohotovost. 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:57

Garfie zrovna na to odpovídal dotaz na Twitteru v zeptej se vědce (směřovalo to teda jinak, jestli mají starší rodiče díky zkušenostem lepší geny) a víceméně to vylučoval. Že tam dochází k modifikací genetické informace je pravde, ale že při rozmnožování existují mechanizmy, kdy se to buňky snaží resetovat na začátek. 

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:57

barbucha Máš krásný jarní truhlíky, žlutému hyacintu jsem letos podlehla taky.

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:55

continuity Řeš to, bude víkend. 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:48

V úterý mi vytrhli zub. Šlo to vcelku bez problémů, ale dnes mám na dásni otok, který bolí na dotek. Jestli tam byl předtím nevím, možná jo, ale nebyl tak citlivý. 

Samo o sobě to nebolí, nic neteče, netepe. Mám to řešit? 

Je to můj druhý vytržený zub a ten první před 20 lety, tak vůbec nevím, jak se to má chovat. Plašit nechci, jen mi přijde mi divny, že je to lehce horší než včera. 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:44

Lenjseš super máma.

Úplně rozumím té úlevě, když člověk ví, co je jinak a může s tím pracovat. Dnes už jsou pro tyhle děti doporučení jak s nima pracovat. Držím moc palce. 

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:42

To mi řekněte, proč mi bergenie za pět let ještě nekvetly?Na různých stanovištích.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:36

Garfie u podměrečného dítěte věřím! Ti moji čtyřkilový klacci v šestinedělí vydrželi vzhůru 45 minut a po čtyřech hodinách od kojení jsem je taky kolikrát budila (mladšího i později, přiznávám). Dokonce i v porodnici mi u jednoho sestřička říkala, ať ho nebudím, že tak krásně spí

A jinak, stačí si postěžovat

Offline Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:29
Reakce na Tabea:

Evaeva tomuhle miminu je měsíc (4 týdny). Jak se to dělá s kojením, když dítě spí celou noc (8 hodin v kuse)? To se prsa naučí, že se produkuje jen za světla?
Mně jedno dítě jednou jedinkrát vydrželo spát tak 6 hodin a vzbudila jsem se bolestí. 

​To protože jsou prsa naučená kojit častěji. :-) Moje dítě spalo celou noc a žádný problém s kojením jsem neměla, ale tam to bylo spíš k neprospěchu věci, protože byl lehce předčasně, měl nějaké problémy, byl extrémně spavý a musela jsem ho na kojení budit. Evaeva A co dělalo to dítě celý den? Zhruba hodinu pilo, pak bylo deset minut vzhůru a pak upadlo do spánku...:-) A za tři hodiny jsem ho musela vzbudit. Jako zní to jako sen, ale byla to vlastně dost pakárna a neustálý stres, jestli má dost mléka a přibírá jak má, pít uměl jen z lahvičky a to ještě mizerně, takže skoro celou dobu jeho spánku jsem odstřikovala mléko a desinfiovala všechny pomůcky. Vlastně jsem nedělala nic jiného. Ale jasně, že občas jsem ho nechala prospat celou noc, když jsem si potřebovala odpočinout. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:18

Len můžu se zeptat? Ten screening v 18m mu dělali? Myslím ten dotazník. Mně to vždycky vrtá hlavou, jestli to odhalí jen nejtěžší případy nebo nad tím pediatr mávne rukou.

Offline Zuzuli
Avatar
2145 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:18

Len

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:16

pecka tyhle dotazníky pro studenty mám ráda, takže jsem taky vyplnila. Naštěstí tam má i vlákno pro lidi, co online nenakupují. Tak tam díky mě bude mít aspoň jednoho respondenta

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 07:07

barbuchaďakujem, je to velmi pekné 

Offline Adina
Avatar
59 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 06:41

Len

Offline Tabea
Avatar
4668 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 06:35

Muslik prošla jsem si ty fotky a naopak mi, až na par výjimek, připadalo, že vypadaly hodně dobře, i byly fajn oblečený. Ty šaty Abbásový by se mi líbily pro mě. 

Offline tina
Avatar
5862 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 06:33

Peetra1děkuju:)

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 12. dubna 2024 06:33

Len