databáze 104355 vůní od 8005 značek a 1461 parfumérů

Sorriso Profumum Roma

Sorriso
značka: Profumum Roma
parfumér:
rok: 2013
určení: unisex
složení: tmavá čokoláda, hořký pomeranč, vanilka, exotická dřeva
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Renusatko (26.3.2019 )

Čokoláda v hlavní roli. Není to tabulka čokolády, ale tekutá hořká čokoláda. V první chvíli spíš kakao. Nesladký, hustý vanilkový krém přelitý hladkou, tmavou, horkou čokoládou přes plátky šťavnatého pomeranče. Tak málo ingrediencí dokáže vytvořit takové kouzlo. Není nijak sladká, přitom je to krásně složená, jedlá gurmánka.

Avatar
daniela (25.3.2019 )

Tahle dobrota je sladká a přitom lehká, jako vanilkový piškotový moučník, se svěžím kokosovým nádechem a trochou medu. K tomu zavoní pomerančová kůra se zmiňovaným Pikaem (ještě lepší je zamíchat si kakaový prášek do světlého kondenzovaného mléka Salko :) Hodně zblízka chvíli cítím umělý tón, který možná není plastový, ale dělá ho "lakované" dřevo. Po úplném rozvonění to pak na mně není hořká čokoláda ani Pikao s pomerančem, je to sladká (ale ne přeslazená) mléčná čokoláda s karamelem a vanilkový pudink.

Avatar
slniecko (16.1.2017 )

Toto je lepšie, než to zo zloženia vyzeralo. Tmavá čokoláda je echt tmavá, horký pomaranč horký, vanilka sa to nesnaží príliš osladiť a drevo sa chová slušne. Je ho cítiť, ale len v pozadí, nepresadzuje sa nejako neprimerane. Tipla by som na mahagón, ale môže to byť len dojem spôsobený tou čokoládou a vanilkou.

Avatar
wendulka (09.9.2016 )

Vezměme kousky pomerančové kůry a ponořme je do hořké čokoládové lázně, posypme ji kakaem a nechejme utuhnout. Po rozvonění přidejme i pár kousků pomerančové dužiny a nakonec to zalijme kondenzovaným mlékem, klidně konkrétně Pikaem, které zmiňuje Miru a přendejme to všechno do dřevěné misky a máme Sorriso. Naprosto dokonalá gurmánka, která jde krásně do prostoru a drží a díky přidanému pomeranči, dřevu a i samotné vysokoprocentní čokoládě nepůsobí ani v nejmenším přeslazeně.

Avatar
Miru (19.1.2016 )

...aneb na kůži mám Pikao,
onu tmavou, hustou, pomalinku a líně tekoucí čokoládovou masu, kterou když ochutnáte, tak nevíte, kdy přestat...
Po chvíli se lesklá tmavohnědá slast začíná rozostřovat,
typická vůně, chuť, kterou máte v nose nabírá tlumenější obrysy.
Pikaová hmota bezostyšně objímá, válí a protahuje se
po étericky hustých až těžkopádných dřevech,
vyplňuje jednotlivé rýhy kůry s neochvějnou jistotou a systematičností.
Nakonec se z hůry na tuto labužnickou tmu snáší jako nebeský prach
pouze hladkým pomerančovým pudrem nasládlá vanilka...

...dokonalé.!
23/11/15

Avatar
barbucha (18.11.2015 )

Čokoládu s vanilkou docela ten pomeranč drží na uzdě, takže ačkoliv se jedná o jednoznačnou gurmánku, není přeslazená ani otravná. Spíš než o čokoládu jde pocitově o sypké, prašné kakao s lehce vanilkovou příchutí a neostrým pomerančem. Milovnice "jedlých" vůni si pochutnají.