databáze 141150 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Poème de Sagano Ella K Parfums

Poème de Sagano
značka: Ella K Parfums
parfumér: Constant, Sonia
rok: 2017
určení: unisex
složení: bergamot, grep, yuzu, bambus, marocká máta, eukalyptus, čaj Matcha
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
blackviolet (18.1.2022 )

Kombinace sladce citrusového a zeleně svěžího. Marmeláda z yuzu a černého rybízu s krustou ze zkaramelizovaného cukru pomalu chládne a dá šanci i nahořklému grapefruitu, který v ní sladkost vyvažuje. A pak je tu vzpružující a povzbuzující zeleň, chladivý eukalaptus, zelené výhonky bambusu a mátový čaj, hobliny dřeva a hustý pižmový krém, který citrusovou zeleň udělá hebkou a vláčnou.

Avatar
Martula (28.6.2020 )

Velmi příjemná zelená a svěží vůně bambusu, grepfruitu a máty. Kdo chce nesladké letní osvěžení s puncem kvality, tak by měl vyzkoušet.

Avatar
slniecko (14.5.2020 )

Šťavnaté nesladké citrusy, s ľahunkým nahorkastým začiatkom, ako pri otvorení kôry, grapefruit s yuzu, nádherná osviežujúca čerstvá letná limonáda bez cukru. Vkradnú sa tóny čerstvého bambusu a bylinkového čaju a vôňa tak trochu skrotne. Pôsobí pokojne, príjemne, nenásilne.

Avatar
wendulka (29.1.2020 )

Severozápadně od Kjóta v parku Arashiyama se nachází bambusový háj Sagano o rozloze 16 km čtverečních. Celý je prostoupen pěšinami, které jsou po obou stranách ohraničeny zábradlím, vyrobeným ze sušených bambusových stonků a hned za nim se tyčí tenké a vysoké kmeny bambusových stromů, jejichž zavřené vrcholy vytváří zelený tunel, navozující harmonický dojem klidu a míru. A přesně tento efekt se snaží olfaktoricky zprostředkovat "Báseň o Saganu".

Jako sluneční paprsky působí v úvodní fázi citrusová hořkost čerstvě vymačkané šťávy z grapefruitu v bio kvalitě, yuzu a bergamotového oleje, které probleskují mezi hustým větvovím. Potom už vás chladivá marocká máta s lístky černého rybízu a eukalyptu zavedou na jednu z mnoha stezek, lemovaných bambusy. Prostřednictvím vůně čaje Matcha se projdete i po jedné travnatých pěšin a nasáváte všudypřítomnou uklidňující zelenou vzdušnost. Pane Elleno, takhle se dělají citrusové vůně!!!