databáze 115209 vůní od 8355 značek a 1572 parfumérů

Péché Cardinal Parfums MDCI

Péché Cardinal
značka: Parfums MDCI
parfumér: Clerc-Marie, Amandine
rok: 2008
určení: pro ženy
hlava: davana, broskev, kokos, černý rybíz
srdce: tuberóza, švestka, lilie
základ: cedr, santal, pižmo
Diskuze:
Parfums MDCI (Značky)
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Miru (24.5.2020 )

Luculská mana. Gurmánské opojení.
Květinovojedlá slast.
Hravá, tančící, jiskřivě provokující, lenošně smyslná, lehce nestoudná a drzá, bezstarostná, nebezpečná… …hříšná.
Kardinální hřích… …co je kardinální hřích?. …milovat se s mužem a
letět šílenou rychlostí na saních
touhy a chtíče
a neřešit,
jestli jsou - pro jistotu - v zámku klíče..?.
Co je to vlastně
hřešit?…
Některé náhody bývají pěkné,
příjemně nebezpečné,
lehký adrenalin a
vzpomínky - někdy - extra nijak
vyjímečné, a nebo
jindy
jedinečné…
A pak - nač něco složitě řešit.?.
Lehká pachuť na jazyku z přejedení.?.
Sklepat drobky z klínu na zem…,
oklepat se
co bylo, bylo.
už to není…
…já vás nenavádím. To je snění…
Jak píšu - hříšné květinovoovocné obžerství v elegantním provedení.
Broskev, švestka, tuberóza, cedr, lilie, kokos, rybíz, santal, pižmo zpracované Amandine Marie pro MDCI… A Amandine je - předpokládám - žena.......
10/06/11

Avatar
ModestMourek (08.4.2020 )

Šťavnatá broskev, odlehčená kyselým černým rybízem a špetkou nahořklé zeleně, přechází na sladkou pudrovou tuberózu, která postupně přibírá kokosové tóny a uhlazuje se krémovým santalem. Povedená dámská vůně. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
blackviolet (04.5.2017 )

Když jsem před lety zkoušela poprvé vůně MDCI, musím přiznat, že tahle na mě udělala asi nejmenší dojem. Broskvovému parfému jsem nějak nedovedla přijít na chuť. Ne že teď bych ho zařadila na přední místo u této značky, ale myslím si, že dovedu líp ocenit jeho kvalitu, zvlášť v současné době, kdy regály jsou plné syntetických sladkých ovocných vůní. I když bych ji nemohla nosit každý den, za občasné zhřešení stojí.
V Péche Cardinal je broskev jako živá, sladká a šťavnatá, nejdřív kapku do kysela s černým rybízem, potom likérová a tropicky krémová díky kokosu. Nezůstane ale sama, doplní ji tuberóza, decentně omamná bez zeleně a bez mentolu, bez dominantních rysů, ale o to vytrvalejší. Zakapaná švestkovou šťávou pak tuberózová broskev nebo broskvová tuberóza ozdobí santalově smetanový krém.

Avatar
wendulka (31.7.2016 )

Název této vůně je prý malou slovní hrou, jelikož Le Péché znamená hřích, zatímco La Pęche je francouzsky broskev. Nicméně hned po přivonění zjistíte, že hlavní roli tu má podobně jako v o rok mladší Vepres Siciliennes broskev jen s tím rozdílem, že Péché Cardinal je klasicky květinově ovocná, zatímco druhá zmiňovaná je spíše moderní ovocná chypre. Tady je to broskev pěkně masitá, šťavnatá až přezrálá.

Je politá čerstvě uvařenými švestkovými povidly (davana) a posypaná strouhaným kokosem. Po rozvonění k ní dostanete už opravdové švestky a teplé meruňky (obě opět přezrálé), za jejichž vůni je podle všeho zodpovědná plnotučná máslová tuberóza. V základu už ovoce jenom podepře vanilkově mléčný základ s trochou santalu a špetkou bílého pižma. Jak to kdysi napsala Miru, Péché Cardinal je vůně se skvělou intenzitou a výdrží, vybízející k hříšnému přecpání se sladkým, lehce lepkavým ovocem.

Avatar
slniecko (29.1.2016 )

Broskyňa...nie, veeeeľa čerstvo a náležite dozretých ešte od slnka teplých šťavnatých broskýň, takých, ktoré keď ťuknete tak začne tiect šťava, neviem, ako to dokázali, ale napriek doslova esenciálnej broskyňovosti (neverím, že som toto vypustila z úst) to nie je lepkavé...