databáze 124350 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Oudmazing Montale Paris

Oudmazing
značka: Montale Paris
parfumér:
rok: 2016
určení: unisex
hlava: oud z Malajsie, sicilský pomeranč, sicilský bergamot, hruška, středomořský fík
srdce: toskánský kosatec, egyptský jasmín, pačuli ze Sumatry
základ: kožené tóny, madagaskarská vanilka, růžová vinná réva, bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Montale Paris (Značky)
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Dalia (29.11.2020 )

Světlo i stín ...
Úvod je kyselkavě ovocný a šťavnatý, ovšem během pár minut se šťavnatost vypaří. Citrusovost se spojí s jemnou semišovou kůží, objeví se pudrový kosatec s prachovou vanilkou a v pozadí cítím temnou notu, kterou má na svědomí oud a pačuli.
Oudmazing mi lehce připomíná Red Aoud, ale oproti němu se může pochlubit zajímavou jiskřivostí, která pěkně kontrastuje s pryskyřičnou zemitostí a charakteristickou vůní oudu.
Mnohovrstevnatá, osobitá, nevázaně elegantní … ano, líbí se mi.

Avatar
blackviolet (28.12.2016 )

Pomeranč se sladkým masitým fíkem podmalovaný hladkým a dřevitým oudem. Do nich začíná pomalu pronikat květinový tón, ze kterého se vyprofiluje jasmín a pak i krásný pudrový kosatec. Pak ještě šťáva z hroznů, vanilka a máme tady orientální pochoutku, jejíž sladkost vyrovnává zemité pačuli, semišově kožený tón a krémové pižmo.

Avatar
wendulka (17.9.2016 )

Má jeden z nejúžasnějších ovocných začátků, jaký si u této značky lze vůbec jen představit. Přivítá vás totiž čerstvě rozkrojený pomeranč, u něhož úplně cítíte, jak se do něj zařezává nůž a od čepele se akorát odstříkne trocha šťávy, zralým fíkem, máslovou hruškou a naprosto úchvatným máslovým kosatcem, jak vystřiženém z Iris Ganache. Ale bohužel jsme u Montale, takže odkaz velmi rychle mizí a kosatec přejde do pudrových tónů a projeví se oud.

Nicméně i ten je na poměry značky velmi pěkný, nijak zásadně medicinální s koženými a kouřovými tóny. V další fázi se ke kosatci přidá ovocný jasmín s pačuli, čímž vůně pro změnu projeví vzdálené typové příbuzenství s Alienem bez mentolu. Místo něj Oudmazing v základu přináší mnohem zajímavější tón zkaramelizovaných hroznů se špetkou bílého pižma. Tohle se opravdu hodně povedlo.