databáze 119257 vůní od 8479 značek a 1597 parfumérů

Grand Soir Maison Francis Kurkdjian

Grand Soir
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2016
určení: unisex
složení: vanilka, siamský benzoin, brazilská tonka, španělské labdanum
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
ModestMourek (26.11.2018 )

Ambra. Koňaková, ovocná, sladká, jemně kořeněná, olejovitá. Potom dlouhotrvající mírně živočišný vanilkový krém, který se prolíná s pudrovým kakaem. Ve výsledku spíše nepříjemná přeslazená vůně. Výdrž přesahuje 8 hodin.

Avatar
Miru (21.11.2018 )

...koňaková ambra,
koňakové pryskyřice.
Koňakem obarvené,
koňakem ochucené...
Hutné, opojné, až mírně dávivé, mazlavě alkoholové, delikátně doutnající, podprahově větrové a podprahově elegantně živočišné...
Nebezpečná vůně...
...protože jestli s touhle vůní něco zažijete,
zadře se vám to hluboko pod kůži jak tříska ve tvaru rybářského háčku...
...a při každém pokusu o vytažení pocítíte bolest...

Avatar
jerry (02.6.2017 )

Dřevo nasáklé sladkou pryskyřicí a skořice - akorát tak sladká a prachová. Po chvíli se objevily ještě závany pačuli v podobě vlhké černé hlíny, ale pak už jen vanilkově sladká hřejivá skořice, skořice a zase skořice.

Avatar
domenica (14.1.2017 )

Mám ráda první okamžiky prvního zkoušení nové vůně. Jakýkoli příměr, jakýkoli odkaz na jiný parfém, který mě v těch chvílích napadne, mi už zůstane s parfémem spojený napořád, byť jej později budu vnímat více či méně jinak. Když jsem poprvé zkoušela Grand Soir okamžitě jsem si vybavila dva parfémy: Slona od Kenza a Organzu Indécence od Givenchy.

Grand Soir je orientální, ambrový parfém s lehce skořicovým podtónem. Jemný, nijak opulentní, tak nějak obrácený do sebe, klidný a svým způsobem až meditační. Večer v Paříži, ale strávený ne někde na velké společenské akci, mezi neóny a šustěním večerních rób. Nic okázalého. Tohle je spíš návrat domů (nebo do hotelu) z příjemného posezení s přáteli, z kina nebo z dlouhé procházky. Světla pouličního osvětlení a aut už jsou tlumená, život velkoměsta se začíná zpomalovat a tišit… od Seiny začíná foukat studený vítr, je čas zahalit se do šálu, který hřeje hned dvakrát – díky své textuře a proto, že je provněný parfémem.

Je to spíše lineární parfém typu "co slíbí na začátku, to dotáhne do konce". Medově sladký benzoin a skořice, prohřívající ambrové vrstvy zakápnuté kvalitním likérem, se hladce mísí s kouřovým tónem labdana, vanilkou a krémovou tonkou. Sladkost je tady jen naznačená, působí jako podkres dominujícím ambrovým tónům, a dodává parfému na hřejivosti. Gurmánka to tedy nakonec není. Výdrž je je nadprůměrná, projekce tak akorát. Ano, unesla bych ještě větší "opulentnost", ale i tak jak je, se mi moc líbí. Včetně názvu.
(21.8.2016)


Obšírněji a s fotografiemi na blogu Guerlinade:
http://guerlinade.cz/2016/08/21/maison-francis-kurkdjian-petit-matin-a-grand-soir-recenze/

Avatar
ntiti (21.10.2016 )

První letmý dojem z papírku - jakoby jste Kenzo Jungle řízli růží s labdanem...
na ruce už se to vše prolíná trochu jinak, Jungle se v úvodu téměř neprojevuje, i když ji lze tušit na pozadí vanilkové růže a labdana - ano s koženým podtónem a skleničkou od nějakého strašně dobrého brazilského rumu....
Vydrží velmi dlouho, a jak slábne zase cítím sladce ambrovou tonku, nebo-li tu kenzovsky hřebíčkově-kořeněnou vanilku.
Musím ovšem konstatovat, že na mě je to Kurkdjianovsky málo zvrhlé

Avatar
wendulka (28.7.2016 )

Dlouho jsem čekala na to, kdy pro mě Francis Kurkdjian v rámci svojí vlastní produkce vytvoří tu správnou vůni. Až ho konečně letos napadla geniální myšlenka: udělat z Cologne pour le Soir a Absolue pour le Soir nositelnou vůni. A stačilo k tomu následující: vypustit koření, především nechutně živočišný kmín a znatelně ubrat na medovosti. Tedy určitá jiskřivá medovost s vůní ambrové růže a kapkou alkoholu, jíž se Grand Soir teoreticky vzdáleně hlásí k příbuzenství se svými přechůdkyněmi, tu zůstala. V žádném případě však nepůsobí ulepeně.

Místo toho se Grand Soir vydává typově směrem PG13 Brûlure de Rose jen s tím rozdílem, že sem nám Francis místo malin, kakaového poprašku, pižma a crème brûlée přidal k vanilce, ambře a benzoinu tu krásnou našlehanou tonku z Fève Délicieuse, která v drydownu přejde do bíločokoládova a labdanum s koženým podtónem, aby v základu opět teoreticky připomněl tématiku Soir a nepůsobila tak líbivě, A tentokrát nejenže drží dlouhé hodiny, ale na rozdíl od Baccarat Rouge 540 jde i do prostoru a já jsem beznadějně zamilovaná.