databáze 143797 vůní od 9528 značek a 1814 parfumérů

Ciel de Gum Maison Francis Kurkdjian

Ciel de Gum
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2013
určení: unisex
složení: ambra, růžový pepř, jasmín, růže, skořice, vanilka

Limitovaná edice, vydaná exkluzivně ke 120. výročí ruského obchodního domu GUM, v prodeji pouze v Moskvě nebo v pařížském butiku MFK a na oficiálním e-shopu značky.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Renusatko (21.1.2021 )

Některé vůně mám ve zvláštní kategorii vzpomínek z dětství. Připomenou mi nějaké místo, zážitek nebo nějakou osobu. Jsou krásné, zajímavé, ale nosit je nemůžu. To je Ciel de Gum. Otevřu dveře staré místnosti na půdě. Je tady trochu zatuchlý vzduch, ve skříních nenošené šaty, starší nepoužívaný nábytek, všude rozvěšené sušené byliny. Některé ještě rozložené na starých novinách i s různým kořením. Květy nachystané teprve k sušení, kytice suchých květů ve váze, vzpomínka na svatbu, výročí, narozeniny. Vše je tady schované. Moje teta je babka kořenářka, jak se jim dřív říkalo. Tady si připravuje směsi na svoje masti a čaje. Nádherná vzpomínka.

Avatar
Miru (02.6.2019 )

...bílo zeleno chladně zlatavá s antracitem, jedovaté konvalinky s kouřovým vetiverem a téměř neosobním pižmem je White Suede,
a teple sytě žluto pastelově magento vínová, hedvábně likérová, s éterickou leč plnou růží laskanou křehce stydlivým jasmínem je
Ciel de Gum Maison Francis Kurkdjian.
...ta podobnost je pro mě až děsivá!, jsou si tak podobné a přesto sobě cizí -
Je to jak teplo/Ciel de Gum a chlad/White Suede.
Je to jak jing a jang.
Je to jak lvice a lev.
Je to jak oheň a led.
Jsou to dva protipóly, stejné a každý jiný.
Ale kdo je kdo.?..
Role se mění, střídají, prolínají.
Chvíli chlad studí až do morku kosti a jindy pálí ve tváři.
Chvíli oheň sežehne vše živé a chvíli je to jen ledový popel, jenž bezmyšlenkovitě a bez pravidel se vznáší kolem...
Pružná ambra šimraná pepřem v útlém pase a
v něžné tváři a
a nadpozemsky éterická růže, její vůně v očích láskou
září a
jasmín.?, och, jasmín, jak ten by chybět
moh´!?
Nikoliv,
to jen v objetí skořicově vanilkového pápěří
se snáší
k nohám těch, jež
obžerstvím plný
život
je
zmoh´.

Ingredience vůně vnímám jako teplé, zahřívací, ale snad jen díky pepři vůně, ač teplá, chladí...
...jako by povrch byl rozžhavené slunce a v něm, uvnitř ledová koule.
Zvláštní.
Ciel de Gum mi osciluje na hraně mezi starosvětskostí, vintage, melancholií a letitým prachem a mezi moderním luxusem, leskem a glamour a high society a povrchností.
K bílé hedvábné košili, botám z nejkvalitnější kůže ve vysokém lesku, k precizně, do posledního detailu provedenému looku je to dokonalá
tečka.
K odrbaným džínám, pánskému bílému tílku na holé tělo, na nohách koně s cvočky a přes rameno křivák - to je šik odvaz.
Stručně?
Plná vůně delikátně ambrové saténově likérové růže ochucené jasmínovou vanilkou a nadlehčovaná chaldivým pepřovým vánkem s pár zrnky skořice.
20/08/18

Avatar
Dalia (28.2.2018 )

Květinová pikanterie …

Esence jasmínové smyslnosti a růžového nektaru okořeněná sladkou skořicí a špetkou pepře. Jasmín se přidává i lehounkým gumovým tónem, čímž dráždivost koření příjemně zaobluje.
Sladká, hřejivá, vášnivá i něžná … krásná pokušitelka!

Avatar
wendulka (26.6.2016 )

S vůněmi, které Francis Kurkdjian vytvořil v rámci svojí značky, mám problém, že buď jsou pro mne málo intenzivní a příliš jemné (APOM, Baccarat Rouge 540), v opačném případě zase nenositelné (Absolue pour le Soir) nebo potřebují jen jedno specifické roční období, aby se dobře rozvoněly (Lumiere Noire). Ciel de Gum je v tomhle případě výjimka. Nepodobá se ničemu, co Francis dosud vytvořil. Abych byla přesná, podobnou semišově skořicovou stopu použil loni v Aqua Vitae Forte, ale už se mu to podle mě nepovedlo tak dobře jako tady.

Po úvodní dešťové přeháňce pikantně nasládlého růžového pepře zavoní gumový jasmín a společně se skořicí a dřevitou ambrou a vytvoří dojem starodávného naleštěného nábytku - možná jeden z prvních obchodů otevřených v jednom z pater tohoto slavného obchodního domu v jeho počátcích? Postupně se přidá jemná vůně semiše, do něhož byli tehdejší návštěvníci oděni. V další fázi leštěnka zmizí, skořice zesládne a ve spojení s vanilkou nás pro změnu vezme do pekařství s čerstvě upečenými teplými skořicovými šneky, zatímco ze vzdáleného květinářství k nám doléhá jemná vůně ambrové růže.

Avatar
blackviolet (03.12.2015 )

Na začátku je štiplavý jasmín, trochu gumový a trochu připomínající leštěnku na nábytek, do které někdo nasypal skořici.
Takhle nějak by to mohlo vonět někde v aukční síni, kde se právě připravuje aukce starého nábytku. Vpředu na významném místě se vyjímá komoda z některého z paláců carské rodiny a tiše vypráví svůj příběh. Stála kdysi v dívčím pokoji a u ní si hrály Olga, Taťána, Marie a Anastázie. Procházely kolem, povídaly si, četly, vyšívaly nebo se připravovaly na ples. Ve vzduchu byla vždycky vůně květin, protože jejich matka, carevna Alexandra, milovala květiny a měla je ráda všude kolem sebe. Dívčí štěbetání dávno utichlo a vzpomínky staré komody pomalu blednou, co po nich zůstalo, je balzamická ambrová vůně s jasmínem, která se nad ní stále vznáší.