databáze 119203 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Ciel de Gum Maison Francis Kurkdjian

Ciel de Gum
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2013
určení: unisex
složení: ambra, růžový pepř, jasmín, růže, skořice, vanilka

Limitovaná edice, vydaná exkluzivně ke 120. výročí ruského obchodního domu GUM, v prodeji pouze v Moskvě nebo v pařížském butiku MFK a na oficiálním e-shopu značky.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (02.6.2019 )

...bílo zeleno chladně zlatavá s antracitem, jedovaté konvalinky s kouřovým vetiverem a téměř neosobním pižmem je White Suede,
a teple sytě žluto pastelově magento vínová, hedvábně likérová, s éterickou leč plnou růží laskanou křehce stydlivým jasmínem je
Ciel de Gum Maison Francis Kurkdjian.
...ta podobnost je pro mě až děsivá!, jsou si tak podobné a přesto sobě cizí -
Je to jak teplo/Ciel de Gum a chlad/White Suede.
Je to jak jing a jang.
Je to jak lvice a lev.
Je to jak oheň a led.
Jsou to dva protipóly, stejné a každý jiný.
Ale kdo je kdo.?..
Role se mění, střídají, prolínají.
Chvíli chlad studí až do morku kosti a jindy pálí ve tváři.
Chvíli oheň sežehne vše živé a chvíli je to jen ledový popel, jenž bezmyšlenkovitě a bez pravidel se vznáší kolem...
Pružná ambra šimraná pepřem v útlém pase a
v něžné tváři a
a nadpozemsky éterická růže, její vůně v očích láskou
září a
jasmín.?, och, jasmín, jak ten by chybět
moh´!?
Nikoliv,
to jen v objetí skořicově vanilkového pápěří
se snáší
k nohám těch, jež
obžerstvím plný
život
je
zmoh´.

Ingredience vůně vnímám jako teplé, zahřívací, ale snad jen díky pepři vůně, ač teplá, chladí...
...jako by povrch byl rozžhavené slunce a v něm, uvnitř ledová koule.
Zvláštní.
Ciel de Gum mi osciluje na hraně mezi starosvětskostí, vintage, melancholií a letitým prachem a mezi moderním luxusem, leskem a glamour a high society a povrchností.
K bílé hedvábné košili, botám z nejkvalitnější kůže ve vysokém lesku, k precizně, do posledního detailu provedenému looku je to dokonalá
tečka.
K odrbaným džínám, pánskému bílému tílku na holé tělo, na nohách koně s cvočky a přes rameno křivák - to je šik odvaz.
Stručně?
Plná vůně delikátně ambrové saténově likérové růže ochucené jasmínovou vanilkou a nadlehčovaná chaldivým pepřovým vánkem s pár zrnky skořice.
20/08/18

Avatar
Dalia (28.2.2018 )

Květinová pikanterie …

Esence jasmínové smyslnosti a růžového nektaru okořeněná sladkou skořicí a špetkou pepře. Jasmín se přidává i lehounkým gumovým tónem, čímž dráždivost koření příjemně zaobluje.
Sladká, hřejivá, vášnivá i něžná … krásná pokušitelka!

Avatar
wendulka (26.6.2016 )

S vůněmi, které Francis Kurkdjian vytvořil v rámci svojí značky, mám problém, že buď jsou pro mne málo intenzivní a příliš jemné (APOM, Baccarat Rouge 540), v opačném případě zase nenositelné (Absolue pour le Soir) nebo potřebují jen jedno specifické roční období, aby se dobře rozvoněly (Lumiere Noire). Ciel de Gum je v tomhle případě výjimka. Nepodobá se ničemu, co Francis dosud vytvořil. Abych byla přesná, podobnou semišově skořicovou stopu použil loni v Aqua Vitae Forte, ale už se mu to podle mě nepovedlo tak dobře jako tady.

Po úvodní dešťové přeháňce pikantně nasládlého růžového pepře zavoní gumový jasmín a společně se skořicí a dřevitou ambrou a vytvoří dojem starodávného naleštěného nábytku - možná jeden z prvních obchodů otevřených v jednom z pater tohoto slavného obchodního domu v jeho počátcích? Postupně se přidá jemná vůně semiše, do něhož byli tehdejší návštěvníci oděni. V další fázi leštěnka zmizí, skořice zesládne a ve spojení s vanilkou nás pro změnu vezme do pekařství s čerstvě upečenými teplými skořicovými šneky, zatímco ze vzdáleného květinářství k nám doléhá jemná vůně ambrové růže.

Avatar
blackviolet (03.12.2015 )

Na začátku je štiplavý jasmín, trochu gumový a trochu připomínající leštěnku na nábytek, do které někdo nasypal skořici.
Takhle nějak by to mohlo vonět někde v aukční síni, kde se právě připravuje aukce starého nábytku. Vpředu na významném místě se vyjímá komoda z některého z paláců carské rodiny a tiše vypráví svůj příběh. Stála kdysi v dívčím pokoji a u ní si hrály Olga, Taťána, Marie a Anastázie. Procházely kolem, povídaly si, četly, vyšívaly nebo se připravovaly na ples. Ve vzduchu byla vždycky vůně květin, protože jejich matka, carevna Alexandra, milovala květiny a měla je ráda všude kolem sebe. Dívčí štěbetání dávno utichlo a vzpomínky staré komody pomalu blednou, co po nich zůstalo, je balzamická ambrová vůně s jasmínem, která se nad ní stále vznáší.