Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 15. října 2017 07:21
Reakce na Korsičanka:

No už samozřejmě nemám a nestihla jsem si přečíst,  co psala domenica  Proste jsem klasicky prosvihla objednávku. Ty prodáváš? 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. října 2017 12:24
Reakce na Luna:

Viz SZ:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 16. října 2017 14:07

Zkoušela jsem dnes na ruku i na papírek Shalimar Souffle Intense a recenze, kterou má na svém blogu Domenica, je tak výstižná, že už k tomu není co dodat. Já bych trošku ubrala na té sladkosti, protože přislazená je tu i vanilka, ale oceňuji, že zmizely ty plastové podtóny, které mě rušily u Shalimaru Souffle.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. října 2017 19:52
Reakce na Fleur:

Že já tady ještě čtu. Mně se líbí i Shalimar Souffle, ale na Intense jsem teda zvědavá. Ach jo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. října 2017 23:36
Reakce na Fleur:

Ano, ty rušivé plastové tóny se mi tam taky neobjevily ani po opakovaném zkoušení. Nicméně i tak je na můj vkus Shalimar Souffle Intense už moc sladký. Pro mne už je momentálně na hraně Shalimar Cologne, co se týče míry sladkosti, jak jsem zjistila v posledních dnech.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. října 2017 07:32
Reakce na Fleur:

...ooóóch!, čili něco pro mě.!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. října 2017 09:15
Reakce na wendulka:

Sladkost mi nevadí, ale i tak spíš doufám, že se mi nebude líbit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. října 2017 10:18
Reakce na Renusatko:

s. souffle se na me vyvine v silenou gumovou vec, to dela jasmin zejo? to asi intense nema cenu zkouset..

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. října 2017 10:21
Reakce na Renusatko:

No ráda bych ti poskytla falešnou naději, ale jestli se ti líbí klasika, tak Intense je z mého pohledu určitě lepší.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. října 2017 10:26

Ano, přesně tohle na mně Souffle dělá taky.

Konkrétně zde to ale podle mě nedělá čistě jen jasmín, přispívá k tomu i pačuli v kombinci s dalšími složkami. V Intense je to utlumené, poskládané trochu jinak, nicméně teda ty čínské gumy tam cítím pořád, ale už to kupodivu docela příjemné.

Pro mě je Souffle a Souffle Intense něco jako Baccarat EdP a Baccarat čistý parfém. Kdy vždy tu první variantu ne-e, zatímco ta druhá se mi líbí, ale nemusím ji mít.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. října 2017 10:54

s. souffle se na me vyvine v silenou gumovou vec, to dela jasmin zejo? to asi intense nema cenu zkouset..

Má, třeba čistě jen pro zajímavost, o kolik méně budeš tyhle umělé tóny cítit v Intense cítit. A hlavně je v Intense navíc jemný odkaz ke klasickému Shalimaru, což ho pro mě posunuje mezi parfémy, se kterými se někdy s chutí navoním.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. října 2017 10:59
Reakce na wendulka:

Kéž bych někde cítila vůni růžové nebo fialové čínské gumy.  Pro mě je to neskutečně krásný tón, který cítím v některých starších verzích L´Heure Bleue. 

Když mluvím o gumovém jasmínu (a teď myslím obecně), představuju si většinou něco úplně jiného, spíše nepříjemného, guma jako z pláštěnky, například. Mokrá. Nebo horká.

Z původního Shalimaru Souffle je jedním z umělých tónů, které tam vnímám něco, co mi připomíná vůni pomerančového a vanilkového pudinkového prášku. Není to nijak hrozné, ráda si tu vůni občas doma testuju, ale není to ani ideální. 

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 17. října 2017 11:27

Já Souffle zkoušela jenom jednou a matně si pamatuji, že jsem tam snad na první přičichnutí cítila Kofilu

Budu si to muset zopakovat a rovnu zkusit i Souffle Intense, jsem na ně po té chvále tady dost zvědavá!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. října 2017 11:38
Reakce na domenica:

Vůně pomerančového ani vanilkového pudinkového prášku mi nevadí, teda tento konkrétní typ sladkosti úplně nemusím.

Ale jak už jsem zmiňovala dřív, když řeknu gumový jasmín, tak si stačí představit Allure edp, to je děs na mně. Ráda bych ovšem někdy zkusila čistý parfém Allure, až bude příležitost, když jsi ho chválila. Kdyby tahle koncentrace byla stylově směrem k Promesse de l´Aube nebo Le Beau Parfum, to už by se mi líbilo, no edp opravdu ne-e,

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. října 2017 11:51
Reakce na wendulka:

Jj, tam budou ty rozdíly ve vnímání a rozkládání se parfému na kůži atd atd..    Na mně vychází jasmín v Allure edp hezky, ovšem čistý parfém je skvostný, určitě vezmu s sebou při první příležitosti.

Promesse de l´Aube a Le Beau Parfum samozřejmě miluju... jj, je to ten směr.

Pro mě prototyp strašlivého gumového jasmínu (přecházejícího do jasmínové želatiny, časem i doutnající, br!!!) je Ariel (Sammmarco). Významnou roli v té strašlivé směsi bude hrát tuberóza, ale výsledek je tedy něco! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. října 2017 11:58
Reakce na domenica:

Hehe, tak zrovna Ariel se na mně chovala docela způsobně, že si můj nos jasmínu ani nevšiml nebo ho moje kůže nenechala vyniknout a dokonce i ta tuberóza se mi tam líbila.

Zaplaťpánbůh za klasický Shalimar.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. října 2017 12:08
Reakce na wendulka:

Tak to každopádně. 

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 17. října 2017 13:01
Reakce na wendulka:

V Souffle je pačuli?   U mě ten gumový, umělý tón má podobu rýžových chlebíčků (takových těch "polystyrenových") a v Intense se lehce mihne taky, ale jinak je to opravdu nebe a dudy, hlavně při přímém srovnání. Intense se opravdu povedla. A navíc se mě něčím dotkla, oslovila mě.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. října 2017 13:32
Reakce na Jitka77:

Jasně. Ovšem není to pačuli v klasickém smyslu slova, jak ho znáš třeba z Mon Parfum Chéri par Camille, jestli jsi zkoušela, ale pačuli ve stylu vůní jako Angel apod. A to na mně dělá hrozný věci.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. října 2017 13:35
Reakce na wendulka:

aha tak to nebude pačuli, protože angel v poho:-)) dělá mi to ještě taky Alien a je to guma jako gumové rukavice na úklid, nic příjemnýho.

jinak baccarat edp versus extrait - sice extrait se mi líbí víc a je tam víc pomerančů na úkor vrtání zubů ale i tak tam tu krev a kov cítím, takže bohužel. souffle intense teda zkusím, ale čekám že to bude podobný. jinak prvních cca 10 minut se mi líbilo hodně. vlastně v obou případech (souffle i baccarat:-)