Bon Parfumeur

10. ledna 2022 11:37
Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 11:37

Na sklonku loňského roku jsem zkoušela vzorky Bon Parfumeur, nevypadá to, že bych se dopracovala k nějakým kompaktnějším recenzím, tak alespoň pár slov k jednotlivým vůním...


/...část první.../

001: Orange Blossom / Petitgrain / Bergamot
Na počátku kořenitý, citrusově rozmarýnový twist, sytý a svěží, který se zklidňuje do modravě prádlového jasmínu, ta modravost je dána lehounce mýdlovou levandulí, která se třepetá jako maličkatý modrásek, jednoduché to je a pěkné to je, červencové odpoledne in the middle of nowhere...


002: Neroli / Jasmine / White Amber
Květinová láska mezi citrusovými kapkami deště, více květů a méně citrusů oproti 001, více batistové jemnosti a dívčího pižmového pelu, hra na něžnost...

003: Yuzu / Violet Leaves / Vetiver
Šťavnatě svěží zeleň se sametově zemitým podtónem, dochucená kapkami pryskyřičného medu, pohádka o divožence, která v noci tančila u studánky Litochy...


004: Gin / Mandarin / Musk
Tipsy unisex s konturami kvalitní kolínské, kořenité a svěží, přátelsky tulivé pačuli bez medicinálního kouzla si celou kompozicí tančí jako Ludvík XIV., tahle vůně by slušela jemu i Madame de Montespan, zvláštní, přestože mě představivost nemilosrdně žene kamsi do Nové Akvitánie, uvědomuji si, že v sobě nese i určitou krystalicky industriální čistotu, jasnost...

101: Rose / Sweet Pea / Patchouli
Růžově sivá krása, jako ranní rosa & mezi rty slova "... l'important c'est la rose, crois-moi...", tahle růže není femme fatale, je něžná a klidná, skoro dětsky naivní, sladká jako mléko s medem, jako bezstarostnost...

102: Tea / Cardamom / Mimosa
Thé ze směsi koření a bylin, kardamom a heřmánek, lístečky z lišejníku a kůra z nahořklého dřeva, pár kvítečků a lístečků hlohu a krůpěj medu k tomu...


103: Tiare Flower / Jasmine / Hibiscus
Smetanově a hedvábně mandlový jasmín a pára z bílého čaje, elegantní a sofistikovaná vůně...

201: Granny Smith / Lily-of-the-valley / Pear
Svěží a křupavá a šťavnatá vůně, to ta jablka a hrušky a zelenkavé rybízové listy, sladce pudrová, pižmová, lehce nostalgická, to ty afrikánky a konvalinky a lehounký nádech dozrávajících kdoulí...

202: Watermelon / Red Currant / Jasmine
No, tak tahle vůně se mi tak nějak nepozdává, rybízový meloun a melounový jasmín ve žvýkačkové Hubba Bubba kvalitě, to ne ne ne ne ne...

Favorité? 101, 103, 201...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 11:41

/... část druhá.../

301: Sandalwood / Amber / Cardamom
Podzimně zimní, kdy se brzy stmívá, slunce zlatavě nehřeje, jen mdle a medově těžkne a slábne a sládne, bostonský čaj v bílém porcelánu, dřevité, jemné, měkké koření, nasládle mléčné hobliny santalového dřeva a pryskyřičný kardamom, čaj o páté, ten správně servírovaný...

302: Amber / Iris / Sandalwood
Zvláštní a zvláštně pěkná, nevím, kdybych neznala složení, hledala bych gró někde v lila šeříku s několika gramy kosatcového másla prošlehaného s vanilkovými zrnky... Elegantní. A mimo čas.

401: Cedar / Candied Plum / Vanilla
Sladce hřejivý švestkový destilát bez protivné alkoholové/lihové stopy, kandovaný cukr na cedrové špejli, není to gurmánka, není to gurmánka, musím si to opakovat, kdyby byla, musela bych zdrhat, což nechci, protože tohle je pěknost... /A ne, ten kandovaný cukr není zasněžen temným kakaovým práškem, to si odmítám připusit!/


402: Vanilla / Toffee / Sandalwood
Vanilka tu je, čokoládový karamel taky, stejně tak horká smetanová mlha, která snad ukrývá a schovává dodoutnávající světlé santalové tyčinky. Zvláštní. A hezká...


501: Praline / Licorice / Patchouli
Takhle voní třaskaví skvorejši! No jistě! Černočerný pendrek slazený vílími slzami, pralinky z Medového ráje a míza z ďáblova osidla. Tak tohle mě baví!


702: Incense / Lavender / Cashmere wood
Meditativní vůně, uklidňující, vláčná, orientálně nasládlé kadidlo, suchá levandule a proschlé dřevo. Ano. Tak tohle ano.


801: Sea Spray / Cedar / Grapefruit
Tady prostě není co hodnotit. Já jednoduše prakticky nic necítím. Lehounký citrusový závoj. Nic víc. Nic míň.


802: Peony / Lotus / Bambou
Jemná harmonie, světlá a čistá, jako bílé mušelínové pavučinky nad křehkými květy, které pokryly kapky ranní rosy...

A opakuji - výdrž i projekce jsou prostě a jednoduše tristní. Fakt je, že každá vůně se chová trochu jinak, některé zůstanou v privátní zóně, drží se velmi intimně u těla, ale lehce je cítím delší dobu, jiné jsou hlasitější, ale rychleji se vytratí. Tři vzorky jsem nebyla schopná popsat vůbec, protože jsem jednoduše necítila prakticky nic /901, 602, 701/. Ale tipla bych, že platí to, co jsem se dočetla na ALZD - že je značka Bon Parfumeur "der Social-Media-Liebling", ano, tomu věřím...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 12:31

/kolekce Les Privés/

104: Green Orange / Hyacinth / Ivy
Vůně zelená a vlhká a divoká, džungle a prales, liany a mokré dřevo, mech přesycený dešťovou vodou a vydechující zemitý odér, nešťavnaté krvavé pomeranče a křehce křupavé hyacinty. Vůně pro Poison Ivy.

303: Chilli / Pepper / Pink Berry / Benzoin
Koncept vůně je prý založen na kontrastu hřejivých a chladivých akcentů, nevím, nesouhlasím, nemyslím si to, tohle je šťavnatý mix nasládlých bobulí a jemně jiskřivého koření, vůně mě táhne někam do Švédska, to ty brusinky a morušky, pěkná vůně, nevím proč, ale mám pocit, že by se mi nesmírně líbil tělový krém s takovouto vůní...

603: Leather / Incense / Tonka
Jak to jen říct... Kombinace měkké tmavé kůže, sladce temného kostelního kadidla a nasládle vláčné tonky je tak pěkná, ale nemůže vyznít v koncentraci kolínské vody, protože tohle není EdP ani náhodou... Krásná vůně, ale tak efemérní, až to bolí...

903: Nepal Berry / Saffron / Oud
Podoba s modelem 303 je značná, zase ty bobule, k nim tentokrát prašnější šafránová kořenitost + benzoin pokrytý lehkou oudovou krustou, skrz kterou se ovšem benzoin drze dere ven všemi směry...

Dovolím si říci, že u těchto čtyř vůní bych výdrž a projekci označila jako průměrné, což je pokrok oproti předchozím dvaceti vzorkům. Ale pořád je mi to málo, achjo...