komunita

Nejnovější příspěvky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 12:26
Offline Jitka77
Avatar
1132 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 12:26
Reakce na barbucha:

​Přesně tak. U nás se teda ještě za parkování neplatí, pročež k nám (na kraj Prahy) přisvištěj mimopražský, vesele zaparkujou a odjedou přilehlou MHD do práce. Rezidenti ať si trhnou... Ale ani placení parkovací zóny (až bude) to neřeší, anžto to nezakládá právo na parkovací místo - a to pokládám za vyslovenou sprosťárnu a loupež za bílého dne. Akorát se teda spořiví vidláci budou muset pakovat, to snad jo.

(nemám auto, nepotřebuju - dokud jsem měla, platila jsem si místo na parkovišti vzdáleném stanici tramvají, neměla jsem nervy na věčný objíždění bloku)

​Z tohoto důvodu se zóny pro rezidenty zavádějí. V Brně situaci akcelerovali studenti, kteří často dojíždějí společným autem a nechali ho někomu pod okny celý týden. Dále od centra nicméně platí, že modré pruhy jsou určeny rezidentům pouze přes noc (nevím přesně, snad od 19 do 8 hodin), takže kdo denně dojíždí za prací, může se s někým, kdo v Brně bydlí a jezdí například na opačný konec města, na místě v bytové zóně klidně vystřídat, což mně osobně připadá šikovné.

Podotek na závěr: Přála bych Brnu i Praze na měsíc zažít, jak by fungovaly služby, obchody, zdravotnictví nebo i ta MHD, kdyby všichni vidláci (a turisti) zůstali doma...

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 12:20

žluťásek přesně, Čtyřlístek frčí nejvíc sundali jsme z půdy asi 100 starých čísel po mně, takže je co číst

A v knihovně si teď vybrala knihu o ženách, které něco dokázaly, to jí čteme my místo pohádky před spaním. Asi to vůbec není pro tak malé děti, ale to vůbec neva.

Offline notna
Avatar
6516 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 12:15

Gatita U dcery ve třídě se porozumění textu hodně věnovali ve 3. třídě. Tvůj syn je mladší, myslím. Bych se zeptala učitelky. Podle mě má ještě čas. Měli na to různá cvičení. Jaká nevím, dcera je dělat nemusela, mohla si číst svoji knížku. Porozumění textu zvládala perfektně. Tehdy mě překvapilo, že spolužák, který je mnohem chytřejší a knih četl týdně víc než dcera, měl to porozumění textu horší. A časem se to vyvíjelo. Dcera přestala v 7. třídě číst knížky a šlo to porozumění dolů. Je to vidět teď při cermat testech a už rozhodně ve třídě není nejlepší. Řekla bych, že se to víc vyrovnalo. Nejsou mezi dětmi v tom porozumění takové velké rozdíly jako na 1. stupní.

Offline Karja
Avatar
35792 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 12:12

Evaeva Já to vubec nestíhám, u nás má knihovna snad do 4 hodin:-D

Offline Gatita
Avatar
7138 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 12:01

žluťásek na nej se musi vopatrne, jakmile nejaka cinnost zasmrdi zkousenim nebo ucenim, je to konecna:)) Budu muset zapojit vsechny sve herecke dovednosti a predstirat, ze na ty pismenka nevidim

Offline letfenixa
Avatar
7948 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:59

Okrem Macka Pusika kupujeme od Nového roka aj časopis Záhradkár.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:57

A to jsou fotky před zařízením? Protože takhle to vypadá, že má 39 místností, ale nemá ani skříň nebo stůl.

Offline letfenixa
Avatar
7948 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:57

Gatita toto robia všetci,  v každom veku. Možno 1 z triedy si prečíta úlohu s porozumením 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:56

Kokoska ti vidláci (když zůstaneme u téhle terminologie) by ideálně měli stát na P+R někde u metra/vlaku na kraji Prahy. Ale kapacity nejsou dostatečné, plus by teda musely být zóny opravdu všude, aby je k tomu něco nutilo.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:53

Mohučanka naši tu bydlí na sídlišti, kde musel začít jezdit menší popelářský vůz. Tam se kolikrát parkuje ve dvou řadách po obou stranách. Kdyby hořelo, je to šílený průšvih. A to není jedna ulice, ale dvanácti tisícové sídliště. Pokutovat moc nepomůže, tam fakt není kam a řešení to úplně nemá, resp. jen hodně radikální.

Offline žluťásek
Avatar
7605 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:49

Gatita já bych se tím nestresovala a spíš to s ním třeba trošku trénovala doma. Ale nějak nenápadně, pomoct přečíst recept, kouknout do pravidel hry, zjistit z obalu, co obsahuje Brumík... 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:48

Karja my taky chodíme relativně sporadicky, starší chce jen encyklopedie a mladší čte pořád dokola to samé 

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:48

barbucha ty jsi taky se vším hned hotová. Ti hnusní vidláci si dovolí při stavu drah a autobusů dojet na kraj velkoměsta autem, nevyrazit z domova o hodinu dřív a nečekat, jestli spoj přijede včas nebo ne. A po práci hezky nepočkají na spoj domů, dokonce se jim nechce táhnout tašku s nákupem, když obchody na vsích fungujou tak 6-12 a 13-15, jak jsme leckde při cestách na kole zjistili.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:45

žluťásek Mohučankave škole mi to dává smysl, dokáže si sám přečíst aspoň název, když půjdeme spolu. Ale jestli vyjde naše preferovaná škola, tak to do knihovny bude mít kousek a bez přecházení, to bych ho pustila

Offline Gatita
Avatar
7138 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:42

letfenixa ja taky verim, ze to trenuji. Jen proste vidim velky rozdil mezi vnimanim psaneho a slyseneho. Nechci hned stresovat a behat po poradnach, ale prilezitostne se ucitelky zeptam. Syn se uci dobre, ale mam podezreni, ze je to tim, ze zna typy uloh. On necte zadani, proste to vyresi, v 99% se trefi, ale kde je treba si precist zadani, ma problem. Tak nevim, jestli je to v tomto veku normalni. 

Offline žluťásek
Avatar
7605 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:39

Mohučanka je to skvělý, viď. Syn teď propadl Čtyřlístku a dokáže se v tom rochnit hodiny.

Offline dorota
Avatar
847 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:38

Evaeva synovci majú obaja preukaz v knižnici od cca 4 rokov, preukazy majú aj ich rodičia, chodia tam spolu. Starší synovec (má 9 rokov) rád a vo veľkom číta, požičia si naraz aj 20 kníh (už sa stalo, že mu to nestačilo na mesiac), vzhľadom na to, že knižnica má limit na max. počet kníh, ktoré možno vypožičať na 1 preukaz, využijú všetky preukazy. Požičiavajú aj knihy pre mladšieho, je prvák, takže on sám zatiaľ číta menej, skôr si ich listuje, príp. mu knihy čítajú rodičia či nejaký iný príbuzný. Chodia do knižnice u nich v malom meste aj do knižnice v okresnom meste.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:36

Evaeva no ale vlastní kartička je něco jiného, dcera je na ní moc pyšná. Má jí asi 2 měsíce, někdy po pololetí k nim do školy přijel bibliobus a přinesla přihlášku. Ale ona už umí číst a dokonce čtením dokáže strávit docela dost času

Offline žluťásek
Avatar
7605 příspěvků moje polička 03. dubna 2024 11:35

Evaeva já to beru pro syna jako zážitek. Knížky mu denně nosíme nové, ale když jde do knihovny osobně, je nadšený, že má svou kartu a půjčuje si sám. 

Když přijdou děti se školkou nebo školou a můžou si něco vypůjčit podle svého výběru, je to nej.

(A knihovnice ještě říká, že se hodí víc těch zapsaných čtenářů :-)))