databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

XJ 1861 Renaissance / 1861 Xerjoff

XJ 1861 Renaissance / 1861
značka: Xerjoff
parfumér:
rok: 2011
určení: unisex
hlava: limeta, mandarinka, bergamot, petitgrain
srdce: konvalinka, máta, růže
základ: cedr, ambra, pižmo, pačuli

Vůně se původně jmenovala jen 1861, v roce 2015 byl název rozšířen o XJ Renaissance, když se vůně stala součástí nové kolekce.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (03.3.2021 )

Citrusy se zelenými bylinami, po rozvonění s pelyňkově drhnoucími suchými bylinami a velmi zajímavým kovovým nádechem. Plynuje přešla v pižmově dřevitou vůni a v této podobě setrvala mnoho hodin. Velmi povedená....

Avatar
svěženkář (31.5.2018 )

Úvod obstará šťavnatá mandarinka. Tak akorát sladká, a jen s náznakem kůry. Protože oblý bergamot nedopustí ani náznak štiplavosti či příliš plné chuti (jako když si dáte dílek zralé mandarinky do úst). Ne, má daleko blíže k floridskému pomeranči.
Ani ne po 5 minutách se šťavnatá mandarinka dál a dál vyhlazuje a se stejnou hladkostí vůni proniká hebká konvalinka, s nádechem limety (jen slabá nakyslost - takové homeopatické dávkování kyselosti z AA pamplelune). Vedle konvalinky ale začíná převažovat jiná květinová sladkost. Spíše jasmín než pomerančový květ. Je to sladkost pylu, možná až medový tón. Dalších 30 minut převládá madranika na medu (a ambře), doplněná jemným pomraškem nikoli vanilky ale jemné prachové sladkosti (tonka, pižmo). V této fázi je vůně jednoznačné dámská.
Následuje několikahodinový dojezd připomínající vanilkové vůně, ale je to jen příjemnýá směs tonky, ambry, pižma a špetky pačuli. Příjemá jednoznačně dámská vůně držící na téměř neznatelném cedru. Kvalitní, noblesní, jemná a nevtíravá. Renesance sladce křehké krásy? Jednoznačně!

Avatar
slniecko (30.4.2016 )

Kolínska, pekná, kvalitná, bylinkovo - drevitá, ale ide na mne do pánska.